anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Preferencje wyszukiwarki

MAMY ROZWIĄZANIE!
lopala
#8 Zapaleniec#

Mam taki pomysł na rozwój Allegro.

Często szukam części i akcesoria do swojego auta lub na przykład do aparatu cyfrowego. Zawsze muszę przelikiwać się przez filtry zanim pokażą się pasujące mi oferty.

Może można by takie filtry zamrozić w pewnych kategoriach ? Albo ustawiłbym że mam aparat taki i taki albo auto takie i takie a potem filtr ustawiał bym tylko na pasujące lub uniwersalne lub bez filtra jeśli bym szukał dla kogoś 🙂

Mi by to ułatwiło na przykład wyszukiwanie 🙂

@jeśli to nie ta kategoria z takimi pytaniami, lub dział lub nie miejsce to niech moderator przeniesie w odpowiednie 🙂

pozdrawiam

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
mdrogeria
#21 Demiurg#

Można , tylko allegro za to obciąży sprzedawców dodatkową prowizją , a ci przerzucą ją na klienta

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lopala W tym momencie takie zmiany w wyszukiwarce nie są planowane, ale to bardzo ciekawy pomysł. Samo miejsce na podzielenie się swoim pomysłem jest jak najbardziej prawidłowe, więc bardzo Ci dziękuję. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DRAGER100
#2 Obserwator#

Powiem szczerze, macie wyszukiwarkę do bani. Tak naprawdę nie można znaleźć produktów, które się poszukuje po mimo tego, ze są na sklepie. Od pewnego czasu już nie korzystam z waszej wyszukiwarki, bo Google lepiej indeksuje wasze strony niż wy sami. Wpisuje po prostu w Google "nazwa produktu + allegro". Wyniki są zadowalające, tym sposobem znalazłem i kupiłem więcej interesujących mnie produktów. Szukałem na Allegro i nie mogłem znaleźć.

oznacz moderatorów
donixs
#7 Wielbiciel#

Dokładnie ... np. Chcę znaleźć "plecak 40l" wpisując w wyszukiwarce dokładnie te słowa, wyszukiwarka wyrzuca mi całą masę innych, niepotrzebnych wyników. Brakuje aby dało się dać opcję "szukaj dokładnie tego sformułowania" lub "szukaj pokrewnych".

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Każdy pomysł dobry byle był to pomysł wielce szanownego ,jedynego ,niepowtarzalnego prezesa tysiąclecia

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 Czyli kogo masz na myśli? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dokładnie jak napisałem !!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@lopala Kiedyś wyszukiwarka zapamiętywała ustawione sortowanie, później zaczęła je resetować przy każdym wyszukiwaniu na rzecz trafności.

Kiedyś mejla z np. nowymi ofertami w obserwowanych wyszukiwaniach można było otworzyć w przeglądarce. Jakieś 2 lata temu usunięto tę możliwość bez zapowiedzi, tak po prostu. Gdzieś na początku miesiąca w którymś mejlu pokazał się pasek "otwórz w przeglądarce". Klikam, a tam ankieta z pytaniem dlaczego w to kliknąłem i jakie są moje propozycje co do działania takiej funkcji😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
lopala
#8 Zapaleniec#

No mi bardziej chodziło o to aby w parametrach swojego konta ustawił auto jakie mam a potem przeszukując kategorie z częściami do aut pokazywałby by mi się tylko te pasujące do mojego auta bo sprzedający parametryzujemy sprzedawany artykuł. Jeśli szukałbym dla somsiada na przykład to jednym kliknięciem zdejmowanym taki filtr 🙂 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@lopala Ja wiem o co Ci chodziło, ale sens mojego posta był inny. Mianowicie taki, że na allegro było sporo (fajnych) rzeczy, które znikały bez śladu z dnia na dzień, albo były zastępowane "usprawnionymi" (inaczej) wersjami, które nie dorównywały pierwowzorom.

Przykład pierwszy z brzegu: obserwowane wyszukiwania. Pamiętasz jak to kiedyś wyglądało i jakie miało opcje? Bo ja pamiętam, że każde zapisane wyszukiwanie można było edytować i dowolnie zmieniać jego kolejność na liście (a ta kolejność na liście implikuje to, w jakiej kolejności przyjdą nowe oferty w codziennym mejlingu). Aż pewnego dnia przyszedł jakiś nowy do pracy w dziale UI/UX i stwierdził, że on te obserwowane wyszukiwania ulepszy (co by wykazać się przed przełożonymi i uzasadnić swoje przyjęcie do pracy).
Pamiętam te ogniste, pełne entuzjazmu zapowiedzi (może nawet mam gdzieś w starych mejlach od allegro). Miało to mieć wszystkie funkcje oryginału i jeszcze jakieś dodatkowe inne bajery. I co? I nic. Minęło chyba z 5 lat odkąd jakiś świeżak to popsuł i nadal nie jest to choćby tak funkcjonalne, jak poprzednia wersja. Popsuć to coś łatwo, ale naprawić to nima komu (tak parafrazując Ferdka Kiepskiego).
Więc tak przy okazji zawołam @_HolaOla_ @cloudcloud @nat_not i spytam, czy któraś z Was mogłaby szepnąć na uszko parę słów komu tam trzeba i dowiedzieć się, czy bodaj starą funkcjonalność tej opcji ktoś w końcu przywróci?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lopala tak jak pisała Ola, nie planujemy zmian w tym zakresie na nadchodzącym czasie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

No i widzę, że od 8 miesięcy żadna z wywoływanych osób na posta mi nie odpowiedziała🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Klaudia odpowiedziała na Twoje pytanie godzinę po tym jak nas oznaczyłeś i poinformowała Cię, że nie planujemy zmian w tym zakresie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To jeszcze raz spójrz komu odpowiedziała Klaudia😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Dedabat
#7 Wielbiciel#

Kupuję na Allegro od kilku lat. Wyszukiwanie według "trafności" NIGDY  nie było trafne. 

Dodatkowo wyszukiwałem coś dla kogoś i teraz dostaję maile oferujące niepotrzebne mi rzeczy - czyli spam. Kto takie coś wymyślił.

I dodatkowo to co się powtarza w reklamach nie tylko Allegro, ale i wszystkich innych mediach internetowych:

  • kupiłem coś np. pralkę
  • pojawiają się reklamy pralek - co najciekawsze o zbędnych mi funkcjach i wielokrotnie droższe
  • nikt nie gwarantuje mi, że za 10 lat kiedy już się wyeksploatuje ta kupiona, podobne pralki (na 100% będą inne) będą w sprzedaży , a oferujący je sklep będzie istniał.
  • Po połączeniu się z Allegro pierwsza strona usiłuje mi wmówić, że marzę o zastawieniu domu pralkami.

PARANOJA!

😫

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Dedabat, dzięki za podzielenie się swoimi uwagami. Jeśli chcesz zrezygnować z otrzymywania powiadomień, odznacz odpowiednie zgody na liście w zakładce Zgody na powiadomienia. Wyłączenie powiadomień może potrwać do 2 dni. 

Nie wszystkie powiadomienia można wyłączyć. Wyjątkiem są:

  • powiadomienia o nowej wiadomości na czacie;
  • powiadomienia o zakupie lub wylicytowaniu przedmiotu;
  • powiadomienia o przesyłce.

Ostatnia kwestia, którą poruszasz, to reklamy sponsorowane, które "podpowiadają Ci", co może Cię zainteresować, opierając się na archiwalnych wyszukiwaniach oraz stronach, które odwiedzasz jako użytkownik. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to korzystanie z wyszukiwarki w trybie incognito. 😊

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów