anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedającym

MAMY ROZWIĄZANIE!
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Kupiłam produkt. Wyznaczyła miejsce odbioru błędnie.

Gdy się zorientowałam produkt był 600 km ode mnie w punkcie odbioru Żabka.

Zadzwoniłam do Zabki kilkukrotnie upewniłam się że produkty zostanie zwrócony do nadawcy.

Nadawca stwierdził że towaru nie przyjmie

Pierwsze pytanie było o covid

A potem było tylko gorzej.

Stanęło na tym że towar nie zostanie przyjęty gdyż nie ja płacę za jego odesłanie.

Gdy powiedziałam że są winni mi pieniądze pomniejszone o wartość odesłania towaru nie zgodzili się. Straszyli krokami prawnymi, kancelarią prawną i postępowaniem sądowym.

Gdy wystawiłam ocenę na Allegro zagrozili rozprawę sądową o zniesławienie jeślij do końca dnia Nie usunę oceny. 

Jak walczyć z takimi oszustami, którzy swojego nie odpakowanego przez nikogo towaru nie chcą odebrać?

 

 

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Jak odzyskać pieniądze od takich oszustów?

 

Jak nie dać się wciągnąć w ich głupią grę?

 

I czy rzeczywiście mogę być pociągnięta do odpowiedzialności przed sądem? I za co?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Towar do momentu dostarczenia należy do sprzedawcy, to na nim spoczywa dostawa do klienta, chyba żeś podał zły adres, no to trzeba wyjaśnić. Komentarz możesz wystawić zgodny z prawdą, jeżeli nie obrażą sprzedawcy, nie musisz nic usuwać. Otwórz dyskusję z sprzedawcą przez Allegro:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Jeżeli minęło 14 dni od zakupu, możesz złożyć wniosek do POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Tak, to ja błędnie wskazałam adres dostawy. Żabka wskazała że towar odeśle do adresata. Nie mam jednak żadnego potwierdzenia od żabki gdzie towar jest ani od poczty polskiej przez którą przesyłka miała pójść, a nadawca żąda ode mnie tych informacji natychmiast. Wierzę że towar zostanie oddany. Ale tu pojawia się problem, że sprzedawca nie chce przyjąć towaru, o czym mnie poinformował, bo nie ja płacę za przesyłkę.

Czuję się przez nich oszukiwana, ciągle mi grożą postępowaniem prawnym.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Towar wróci do sprzedawcy, oczywiste . Zaproponuj sprzedawcy zwrot kosztów przesyłki i niech wyśle towar powtórnie do ciebie.

oznacz moderatorów
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Dokonałam już zwrotu przez Allegro. Poinformowałam kupującego żeby odliczył koszty przesyłki od ceny towaru i przesłał na moje konto bankowe pozostałą część środków. Sprzedawca nie chce się zgodzić.

Jest to dla mnie niezrozumiałe. Ciągle mi grozi.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433  Porozumieć się z tamtą Żabką, wysłać kuriera (koszt klienta) odebrać i po sprawie? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 Żabka nie wyda , do czasu odbiory towaru za przesypkę odpowiada sprzedawca.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Nie rozmawiaj z nim prywatnie tylko przez Allegro, pomogą ci w rozwiązaniu problemu:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Próbowałam nie otrzymałam numeru telefonu ani żadnych informacji jak mogłabym porozmawiać z franczyzobiorcą tamtej żabki.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Sprzedawca musi Ci oddać wpłatę, ponieważ nie doszło do wydania towaru. Nawet nie musisz sprawdzać i szukać tej paczki, po prostu domagaj się zwrotu wpłaty w sporze, w który angażuje się pracownik Allegro i pomaga. Spór otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Sprzedawca ma 24 godziny w dni robocze na wyjaśnienia, a potem możesz prosić o pomoc Allegro. Sprzedawca będzie mógł Ci potrącić koszty wysyłki paczki, ale resztę musi oddać i odda. Rozpocznij spór.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Komentarza nie musisz usuwać, jeśli nie zawiera nieprawdy i jest zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji. Ten komentarz ostrzeże innych przed problemami transakcyjnymi z tym sprzedawcą. Po to są komentarze. Teraz wielu sprzedawców straszy sądami za komentarze, ale zazwyczaj na straszeniu się kończy.

oznacz moderatorów
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

oznacz moderatorów
HelenaPaulina
#8 Zapaleniec#

Dostałam teraz informację na maila od tego kogoś że zna mój adres domowy... I podaje go. Naprawdę się wystraszyłam.

Nie tylko nęka, grozi sądami, to jeszcze informuje, że wie gdzie mieszkam. 

Zrobiłam u niego zakupy tylko za 80 zł. Nie dość że sprzedawca nie chce oddać pieniędzy, jeszcze mnie nęka i dręczy i straszy.

Ja tylko zamówiłam towar który nie doszedł bo źle podałam adres dostawy.

Czuję się zastraszona i usunę komentarz i nie będę żądała zwrotu gotówki. Już wiem że to są przestępcy.

Jestem zrozpaczona że Allegro poddaje mój adres domowy... Mimo że wysyłka była do żabki.

I że Allegro współpracuje z przestępcami.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@HelenaPaulina Zgłoś na policję, czego sie boisz. Możesz także zgłosić na Allegro, mogą mu zablokować konto. Nie daj się zastraszyć.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@HelenaPaulina Czy to był Pani prywatny mail czy ta wiadomość pojawiła się w "Dyskusji"

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@HelenaPaulina Jeśli prywatny niech go Pani koniecznie zachowa i nie kasuje

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 To są groźby karalne i bez znaczenia, czy na prywatny mail czy przez dyskusję.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433  dwa posty wysłałem

oznacz moderatorów