anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z wyszukiwarką Allegro

Client:63063844
#7 Wielbiciel#

Witam.

 

Nie ma jak zgłosić błędów portalu Allegro - mail kontaktowy odrzuca, formularz kontaktowy nie działa. Zostaje mi to forum.  Jesli są lepsze miejsca na zgłaszanie błędów portalu, to proszę o stosowną informację.

Wyszukiwarka Allegro zawiera dwa błędy - jeden koncepcyjny, drugi techniczny.

1. Wpisanie frazy, która nie daje wyników, automatycznie dokonuje autokorekty i wyszukuje coś tam sobie. Zupełnie nie tego, czego szuka użytkownik. Proszę sobie wpisać "everest oak" (to są panele podłogowe) i pooglądać książki i pomidory. Dlaczego tak się dzieje? Bo silnik zamienia wyszukiwanie na "everett jak". To jest nieintuicyjne, bo użytkownik zauważa co się dzieje dopiero po kilku razach.

2. Wyszukiwanie nie działa dla niektórych fraz. Proszę wyszukać dokładnie "Oak dark D 4766" (to również panel podłogowy) - w odpowiedzi użytkownik otrzymuje informację o wpisaniu nieprawidłowego adresu (technicznie: 400 bad request). Wyszukiwanie nie enkoduje frazy wpisanej w input (w podanej frazie chodzi o spacje), dlatego serwer uznaje zapytanie za nieprawidłowe.

Marcin Nowak
Software Architect & Developer

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@orzels Proszę, żebyś zapoznał się z Regulaminem społeczności. Na Gadane zabrania się zamieszczania postów zawierających nazwy konkurencyjnych serwisów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Natalio, to nie jest odpowiedź na mój problem, tylko stworzenie kolejnego. Zmieńcie regulamin, który odstaje od dzisiejszych realiów. 

Czy możemy skupić się na rozwiązaniu tego, z czym do Was przyszedłem? Wyszukiwarka zmienia słowa wpisane przez użytkownika. Powtórzę się, że w INNYCH konkurencyjnych serwisach ten problem nie występuje. 

 

Tak, jestem na Was zły. Nie, strofowanie mnie za użycie jakiejś nazwy nie powoduje, że jestem spokojniejszy. Machanie mi przed nosem regulaminem nie wygląda dobrze.

 

Chyba, że za zwrócenie uwagi na problem i nie bycie grzecznym, mam zostać zbanowany a moje treści usunięte z podserwisu spolecznosc.allegro.pl. No to miejmy to już za sobą.

 

Ale najpierw naprawcie wyszukiwarkę.

Piotr

 

oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Aha, i jeszcze poproszę o listę tych konkurencyjnych serwisów, których nie wolno u Was wymieniać. Bo w regulaminie takiej listy nie ma, a moim zdaniem być powinna. Nie wiem, czy Google też jest konkurencją, bo przecież w ich serwisie też można robić zakupy? Czy Ceneo jest konkurencją, bez znaczenia czyją będąc własnością? I tak samo z innymi - Mercadora, Privalia, Mudrica, Knebus, Otto? Te można wymieniać?

Jak Państwo widzą, lista takich zakazanych podmiotów jest bardzo potrzebna.

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@orzels Piotrze, czy mogę Cię prosić o konkretną frazę, która została zmieniona podczas wyszukiwania przez Ciebie produktów? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

krzesło siena

zmieniane przez serwis na

krzesło sirena

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@orzels Dzięki. Wyszukiwarka dzięki algorytmom stara się jak najlepiej dopasować wyszukiwanie do użytkownika. Jeśli nie chcesz sugerować się tą propozycją, to kliknij w podświetlony link "krzesło siena":

ko_alka_0-1645010705601.png

Zostaniesz wtedy przeniesiony do wyników wyszukiwania produktu "krzesło siena":

ko_alka_1-1645010744354.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Domyślam się, że powyższy screen dotyczy przeglądarki?

Aplikacja Allegro na Android niestety nie posiada opisywanej powyżej funkcjonalności.

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@orzelsW aplikacji Allegro na Androida również jest opisywana powyżej funkcjonalność (w aplikacji na iOS też). 

 

ko_alka_0-1645014449836.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Largo_
#8 Zapaleniec#

właśnie sprawdziłem i na iOS nie mogę cofnąć tego automatycznego zmieniania. A jest to strasznie wkurzające. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Largo_ Jeśli nie wyświetla Ci się opcja z przekierowaniem, zaktualizuj swoją aplikację. 

ko_alka_0-1645022323841.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Largo_
#8 Zapaleniec#

Przed chwila próbowałem z aplikacji dodać nowy adres dostawy. Tez nie mogę tego zrobić, bo po wpisaniu danych znika przycisk „zapisz nowy adres”. Nie można nic zrobić, żeby się pojawił.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_Largo_ Możesz przesłać zrzuty ekranu z wiadokiem tego problemu? 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Wspaniała wiadomość! Nie wiem, czy ta opcja była cały czas, czy pojawiła się po aktualizacji, gdyż wskazany pasek "Przekierowano z..." znika po jakimkolwiek ruchu.

Ale to już nieistotne, komfort użytkowania znacznie wzrósł. Dziękuję! 🙂

oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

To jeszcze jedna prośba, w sumie nieco wynikająca z poprzedniej 🙂

Jak wyłączyć tego typu wyskakujące powiadomienia? Drugim takim jest informacja pojawiająca się po dokonaniu zakupu, o ilości PLN zaoszczędzonych podczas korzystania z programu Smart.

Korzystając z niego dobrze wiem, dlaczego i ile oszczędzam. Patrząc z Waszej marketingowej strony, tego typu info powinno pojawiać się u osób bez Smart "..zaoszczędziłbyś X zł".

Jak jedno i drugie wyłączyć?

 

Screenshot_20220217_081152_com.huawei.android.launcher.png

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@orzels, wszystkie zgody na otrzymywanie powiadomień, odznaczysz w tej zakładce. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź.
Która ze zgód odpowiada za przypomnienie mi o tym, co przed chwilą oglądałem w serwisie i skoro nie dokonałem zakupu, to prawdopodobnie w wyniku podjętej decyzji i przypomianie mi o tym nie powoduje ulgi tylko rozdrażnienie?

Oraz druga sprawa: która ze zgód odpowiada za wyłączenie powiadomień o oszczędnościach, które poczyniłem w wyniku swoich decyzji?

Bo nie mogę ich znaleźć. Domniemanie moje jest takie, że jest to zgoda na otrzymywane od Allegro: kody zniżkowe, oferty specjalne lub inne treści marketingowe, w tym dopasowane do mnie informacje o usługach i towarach Allegro dostępnych w serwisie, za pośrednictwem komunikacji elektronicznej. 
O ile marketingowo rozumiem zamysł, o tyle czasem efekt u użytkownika może być zupełnie inny niż zamierzony...

 

Macie tam jakiegoś psychologa w zespole, który opowiada, jakie emocje mogą pojawiać się u odbiorcy w określonej sytuacji? I z jakimi zachowaniami można się spotkać u takiego odbiorcy?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@orzels,  powiadomienie "tego szukasz..." wyłączysz odznaczając pierwszą zgodę. Jej treść załączam poniżej. 🙂 Ta sama zgoda odpowiada za powiadomienia o oszczędnościach.

photo_2022-02-17 11.39.46.jpeg

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

orzels
#9 Pomysłodawca#

Wspaniale! Pięknie dziękuję za pomoc.

 

Fajnego dnia

Piotr

oznacz moderatorów