anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program Ochrony Kupujących

ineris
#8 Zapaleniec#

W styczniu na Allegro Lokalnie kupiłam telefon Iphone, który zepsuł się w terminie objętym gwarancją. Niestety sprzedający nie odpowiada na moje wiadomości, więc zgłosiłam sprawę do Programu Ochrony Kupujących - odpowiedź którą otrzymałam to chyba jakiś żart. Allegro poinformowało mnie, że mam zgłosić doniesienie o popełnieniu przestępstwa na policję, że telefon był niezgodny z ofertą. Słowem Allegro namawia mnie do popełnienia przestępstwa, bo składanie fałszywego doniesienia o przestępstwie jest karalne. Telefon był zgodny z ofertą, a nieodpowiadanie na wiadomości to raczej jeszcze nie przestęptwo. Czyli żeby odzyskać pieniądze, które straciłam mam złożyć fałszywe doniesienie? Czy ja tu czegoś nie rozumiem?

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@ineris 

" Jeżeli zakupiony przedmiot sie psuje to nie pędzimy na posterunek zgłaszac przestępstwo bo MOŻE był kradziony prawda?"

Dokładnie tak jak piszesz. Nie podali ci z POK jakie konkretnie przestępstwo masz niby zgłosić na policję?

Może to jest podróbka, i sprzedający cię oszukał, że to jest Iphone, może to jest jakiś trop? Ale mimo wszystko jeśli... to z allegro mogliby podać ci taką informację, że z tego tytułu masz zgłosić przestępstwo.

Bo - JESZCZE RAZ - problem z uzyskaniem świadczenia rękojmi czy gwarancji przestępstwem NIE JEST, więc żadna policja nie przyjmie takiego zgłoszenia!

Przestępstwem może być jedynie sprzedaż JUŻ USZKODZONEGO telefonu, co sprzedający ukrył i był tego świadomy, lub j.w. sprzedaż PODRÓBKI.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika  zdaje sie że kupująca była na policji lecz policja nie przyjeła zgloszenia.

My tutaj pewnie wszystkeigo nie wiemy ale : jesli telefon działał w momencie zakupu a sprzedający wywiązął sie z zawartej umowy to absolutnie nie może być mowy o naruszeniu Art 286KK.  Strony zawarły umowe i sie z niej wywiązały. Gdzie tutaj doprowadzenie do niekorzytnego rozporządznia mieniem ?????

Telefon przestał działac po miesiącu i kupująca chce go reklamować z tytułu rękojmi do czego oczywiscie ma pełne prawo. Brak kontaktu ze sprzedawca niestety nie jest przestepswem.

Moim zdaniem akurat w tym przypadku sa dwa wyjscia : albo allegro w imieniu sprzedawcy wypłaci klientce rekompensate z POK aby potem próbować sie z nim rozliczyc, albo tez klientka zostanie sama z niesprawnym telefonem i ewentualna sprawą cywilną przeciw sprzedawcy. No i z przekonaniem że "allegro gwarantuje bezpieczne zakupy" to ładnie brzmi.....

Opieram sie tylko na danych które tutaj przekazała kupująca być może są jakieś inne przesłanki dla których wymagacie od klientki zgłoszenia na policje bo jak na razie to raczej nie ma czego zgłaszac a może sobie tylko narobić kłopotów

Mam nadzieje że uda sie cokolwiek wyjaśnic aby klientka nie została z tym sama.

 

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@maxr01 Ja ci sugeruję medytację bez wyjazdu do Tybetu, bo sam piszesz bzdury. Klient otrzymał towar niezgodny z opisem, z wadą, ponieważ telefon nie działa, a sprzedawca ignoruje reklamację. Kupujący ma prawo do reklamacji z rękojmi, to on wybiera, czy reklamuje w serwisie, czy u sprzedawcy. Takie zgłoszenia mogą być przyjęte przez policję i wielokrotnie bywały przyjmowane, dzięki czemu kupujący uzyskiwali rekompensaty z POK. W tym przypadku zgłoszenie jest konieczne. Zamiast pomóc, próbujesz utrudniać i jak zazwyczaj, jak niemal w każdym poście mnie atakujesz, bo nie podoba ci się niemal wszystko, co tu napiszę w obronie kupujących.

@la_nika  @mr_oma  Ja odpisuję po raz kolejny temu użytkownikowi, który czyni mi zarzuty, a moderacja każdy mój post usuwa, pozostawiając post osoby, która wysyła mnie do Tybetu i która niemal zawsze zarzuca mi pisanie bzdur. Wynika z tego, że ja nie mogę odpierać zarzutów i dyskutować. To nie jest sprawiedliwe.

Jeżeli już usuwacie wpis odpierający atak, to usuwajcie też wpis osoby atakującej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ineris cieszę się, że interwencja pomogła i Twój wniosek z POK został zaakceptowany bez konieczności powtórnej wizyty na policji.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów