anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc - nieuczciwy sprzedawca

monia7480
#7 Wielbiciel#

witam czy ktoś kupował od sprzedawcy [edycja],bo jak narazie zero kontaktu i czekam na przesyłkę a dostawa ma byc 14 do 21 dni 14 dni minęło proszę o info jak ktos coś kupował dzięki

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@monia7480 Przykro mi, że muszę to napisać, ale może być problem z tym zamówieniem. Zgłoś się do nas przez ten formularz Pomożemy Ci.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:79325305
#7 Wielbiciel#

Zanim przeczytałem twoje pytanie zamówiłem buty od tego samego sprzedawcy oraz napisałem już do allegro o ich reklamie bezpieczne zakupy w których mowa że w przypadku nie otrzymania paczki zwracają koszta. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79325305 @monia7480, poproszę o zamknięcie tematu wybierając rozwiązanie @nat_not 🙂

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem jak jest z tym zwrotem kosztów od Allegro ponieważ sama męczę się z tą sprawą już naprawdę długo (swoją drogą ostatnio napisali mi, że nie mogę odstąpić od umowy "bez podania przyczyny" - rozumiem, że według Allegro kłamstwo dotyczące kraju wysyłki oraz ponad dwumiesięczne oczekiwane na produkt to brak przyczyny?) Dodam, że buty zostały zamówione 30 kwietnia. Idą z Chin a nie tak jak twierdził sprzedający z Holandii. Muszę się prosić o swoje pieniądze, to jakaś kpina. 

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

Identycznie u mnie. Kłamstwo dotyczące kraju wysyłki. Przesyłkę zgubiła poczta. Nie wiadomo która. Czy ta w kraju nadania czy Poczta Polska. Sprzedawca ma w nosie, nie będzie szukał. Ważne, ze ma zysk, bo wziął zapłatę z góry. Zostałem i bez towaru i bez pieniędzy. Nie chcę Cię martwic, ale już po butach i Twoich pieniądzach

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Podczas rozmowy na czacie otrzymałam tego linka https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index, choć z tego co widzę należy przesłać skan dowodu osobistego z widocznymi poszczególnymi danymi

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

Ten link prowadzi do błędu 404. Allegro ma w nosie kupujących, tylko ich karze za ociąganie się z zapłatą sprzedającemu, ściąga zwroty prowizji itp. Ewidentnie reprezentuje sprzedającego. Sprzedający może robic szwindle i zero konsekwencji za to. Zablokowanie konta sprzedającemu to w rzeczywistości utrata prowizji, więc tego się nie praktykuje

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

To prawda, właśnie się o tym przekonałam. Skorzystałam z funkcji "poproś o pomoc Allegro" podczas rozmowy ze sprzedającym ponad miesiąc temu, a sprawa toczy się aż do dziś, tym samym jak widzę jest to zupełnie bezskuteczne narzędzie (nie wiem czy wiadomości tam wysyła bot ale są conajmniej śmieszne). Tym samym kończę swoją kilkunastoletnią przygodę z tym serwisem, ale tej sprawy nie oczywiście odpuszczę

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

Czy sprzedawca podał Ci numer przesyłki?

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Tak, ostatnia „aktywność” przesyłki to 15 czerwca 🙂

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

No to wysłał. Obserwuj czy idzie. Jesteś w lepszej sytuacji niż ja. U mnie już kaplica. Sprzedawca posiał przesyłkę i ma w dupie.

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

Drobny szczegół. Zwrócą Ci koszty, gdy sprzedawca NIE WYSŁAŁ paczki i uporczywie uchyla się od tego. Gdy wysłał, podał numer, a paczka zginęła u przewoźnika, to wtedy możesz tylko prosić, żeby sprzedawca coś z tym zrobił, a on Twoją prośbę może mieć (i będzie miał) wiadomo gdzie, bo sprzedawca nie odpowiada za pracę poczty czy firmy przewozowej

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Ja nie dostałam nawet dowodu nadania. Nie wiem więc czym jest numer, który otrzymałam, zresztą wątpię, aby paczka kiedykolwiek do mnie trafiła. Spróbuję wypełnić wniosek, ponieważ sprzedawca już 10 czerwca oszukał mnie, że odda mi pieniądze. 

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Pomyliłam się. Ostatnia aktywność paczki to 18 maja.

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

To obserwuj postępy. Dojdzie. A skoro zafałszował dane w kwestii kraju wysyłki towaru, to możesz to zgłosić do Allegro. Obawiam się jednak, ze jak już włożysz te buty, to Cię to udobrucha, a sprzedawca dalej będzie sobie bezkarnie hasał i kroił w ten sposób następnych frajerów. Ja Ci tylko podpowiadam, że skoro masz możliwość ukarania dziada, to warto to zrobić, ale zrobisz jak zechcesz. Cwaniak wie co robi, bo gdyby podał w ofercie prawdziwe dane miejsca wysyłki, to kto się odważy płacić z góry za coś, co będzie jechało z Chin? To tak samo jak pójść mieszkać na stancję do domu ogrzewanego gazem

oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Nie jestem już zainteresowana produktem, zresztą wątpię, że paczka dojdzie skoro nic nie dzieje się od 18 maja. Sprzedający twierdził, że zwróci pieniądze i prosił o odesłanie towaru, na co przystałam zaznaczając, że mam wątpliwości czy w ogóle dojdzie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:38940487
#9 Pomysłodawca#

Dyskusja trwa w najlepsze od 22 maja

oznacz moderatorów

paolomulo
#8 Zapaleniec#

To już zależy od kupującego i jego cierpliwości i wyrozumiałości dla sprzedającego. Dla ciapy, gapy, co zgubiła, zapomniała itp. miałbym czas na wytłumaczenie, zaproponowanie jakiejś opcji, ale dla jakiegoś wyrafinowanego, zakłamanego buca nigdy. Zgłaszam naruszenie zasad i cześć. Zero litości dla ludzi tego pokroju. Dyskutuj ze sprzedawcą, wtedy rozgryziesz z kim masz do czynienia

oznacz moderatorów