anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytam informacyjnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Otóż mam taką sprawę, że zakupiłem produkt w atrakcyjnej cenie.

Po czym nagle sprzedający stwierdził, że tego produktu nagle nie ma bo akurat w tym samym momencie ktoś inny go kupił, a system mu się zawiesił i stąd "problem".

Kase oczywiście zwrócił i mam ją z powrotem.

 

Ale mimo wszystko to nie mój problem, że mieli taki błąd u siebie i nadal chce tamten konkretny produkt po tamtej cenie.

 

Czy można się w jakiś sposób za pośrednictwem Allegro domagać czegoś?

Słyszałem o podobnej sprawie sprzed paru lat która akurat tyczyła się jakiejś Łódki i finalnie wyszło na korzyść kupującego.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli cena za jaką kupiłeś nie była ewidentnym błędem sprzedawcy przy wystawianiu produktu to przepisowo towar należy do ciebie a sprzedawca powinien ci go udostępnić .W szczególnych przypadkach gdzie cena odbiega znacząco od ceny rynkowej sprzedawca może podpierać się pomyłką w jej wystawieniu .Jeśli cenę korzystną dla siebie uzyskałeś w aukcji z licytacją również sprzedawca jest zobowiązany ci towar przekazać .

oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Był ten przypisek, że ten konkretny produkt kupiły 2 inne osoby już, także cena musiała być w porządku i ja brałem ostatnia sztukę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Życzę powodzenia, ale jak zwrócił Ci kasę to z pewnością małe masz szanse.😖

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Hissatsu 
Czy można się w jakiś sposób za pośrednictwem Allegro domagać czegoś?

Nie. Na Allegro nie możesz liczyć. Ponadto Oficjalny Sklep Allegro - jak wynika z olbrzymiej ilości negatywnych komentarzy kupujących czujących się oszukanymi - postępuje podobnie.
Skutecznie domagać się wydania rzeczy możesz tylko sądownie (została zawarta prawnie wiążąca Umowa i o ile nie złożyłeś oświadczenia o odstąpieniu - to nawet odesłanie pieniędzy przez sprzedawcę nie zwalnia go z obowiązku wydania rzeczy).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Myślisz, że opłaca się tego domagać? 

A jak tak to w jaki sposób?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Hissatsu napisz co kupiłeś i w jakiej cenie oraz jaka jest cena rynkowa ? jeśli cena była rażąco niska sprzedawca może powołać się na błąd 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Była rażąco niską, tylko że taki produkt jak ten co ja brałem, wzięły też 2 inne osoby, bo był ten przypisek o kupnie.

 

Także nie może być, że się sprzedający pomylił w cenie...

 

A wziąłem Monitor Dell U2720Q, który rynkowo jest za 3100, a firma tamta wystawiła za mniej niż 100 z dopiskiem "Outlet".

oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Żeby nie było, firma miała kilka tysięcy pozytywnych ocen i tylko parę negatywnych.

 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Gdzieś biją dzwony, ale sam nie wiem gdzie.

Tamta sprawa z łódka dotyczyła nie sprzedaży w ofercie, ale aukcji, wystawiający nie określił ceny minimalnej, a kupujący domagał się sądownie wydania rzeczy i sprawę wygrał bo to była licytacja.

W przypadku oferty kup teraz, sprzedający może powołać się na przepis o rażącej pomyłce w cenie i może wygrać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A wziąłem Monitor Dell U2720Q, który rynkowo jest za 3100, a firma tamta wystawiła za mniej niż 100 z dopiskiem "Outlet" Za 100zł a wartość 3100zł? nie wygrasz nawet w sądzie, powołają się na rażącą pomyłkę.

oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Tylko że tak jak pisałem, był dopisek kupna już z tej oferty.

 

Czyli dwóm innym osobom już sprzedali za taką cenę taki monitor.

 

Plus gdy się wystawia to wiem z doświadczenia, że jest najpierw komunikat z danymi, aby potwierdzić, że wpisało się dobre wartości,

 

Plus kiedyś była już na Allegro rozprawa o Łódź, jakiegoś innego kupującego i kupujący wygrał sprawę, mimo iż zapłacił 1k zamiast 10k.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Hissatsu pewnie sprzedali tak samo jak Tobie, Ty też tam figurujesz jako kupujący 😉 a dostałeś zwrot kasy i pozostali pewnie też, cena jest rażąco niska ale jak chcesz to walcz w sądzie akurat co zarobisz pójdzie na adwokata, pamiętaj że za adwokata zwracają według ustawy a nie tyle ile faktycznie płacisz a jak przegrasz stracisz czas i kasę 🙂 Decyzję zostawiamy Tobie masz opinię kilku osób resztę przekalkuluj sam.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

I prywatnie nie powołali się na cenę, a na rzekomy nagły brak tego produktu na stanie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Hissatsu Odpowiem informacyjnie, prawo masz i nawet sądownie, ale czy warto szargać zdrowie?🤔

oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Produkt tak okazyjny, że warto. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Hissatsu Jak bardzo okazyjna była cena? Jaki % normalnej rynkowej wartości?

oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

W innej odpowiedzi napisałem jaka cena i produkt.

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Moim zdaniem - ciesz się, że nie kupiłeś tego towaru. Nie wiem, czy wiesz co to znaczy "outlet"?. 

Przejrzyj sobie inne tego typu aukcje. Dokładnie. Przejrzyj gwarancje. 

Poczytaj sobie co znaczy "outlet".

Przecież takie rzeczy to towary ze "zwrotów" z zachodnich marketów, kupowane na "paletach". 

W większości to zwroty konsumenckie, używane, posiadające wady - przecież ktoś miał jakiś powód, żeby zwrócić towar i żeby on był sprzedany za "grosze". 

Nie masz gwarancji producenta, często nawet nie masz paragonu. Jedynie jakaś tam "gwarancja rozruchowa". 

 

oznacz moderatorów
Hissatsu
#7 Wielbiciel#

Wiem czym jest Outlet.

 

Produkt otwarty z pudełka, aczkolwiek działający.

Sklepy nie raz robią takie Outlety, by zyskać dobrą opinię klientów.

 

Plus tamten produkt miał w opisie/specyfikacji, że jest NOWY.

oznacz moderatorów