anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@komis-bell Nie żywię do Ciebie urazy - spokojnie 😉

Jeśli jednak ktoś z użytkowników wyśledził skrypt, który powoduje problem, to chyba problem Allegro, który ten skrypt włączyło i nie przetestowało jego działania a nie antywira. Z resztą już użytkownicy np Defendera zgłaszają problem, wiec nie wiadomo czy za chwilę inne antywirusy też nie oszaleją, jak tylko zaktualizują swoje bazy danych... 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@biosorcerer 

1) avast wczoraj przed południem sie aktualizował akurat widziałem komunikat pracując - od tamtej pory mi takze wyskakuje i komunikat o trojanie 

2) na drugim kompie gdzie jest norton - nie ma zadnych komunikatów, nie załączają sie żadne win bariery i wszystko działa poprawnie

Jak dla mnie problem leży po stronie avasta i jego ostatniej aktualizacji. Myśle że niedługo wykryja blad zaktualize sie avast i IVG i problem zniknie

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ - dzisiaj już niektórym Defender blokuje Allegro....

Jak działa Norton obecnie to nie wiem, bo już od bardzo dawna z niego nie korzystam.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@biosorcerer cóz zobaczymy za dni kilka, ja chyba jednak mam wieksze zaufanie do nortona niż do avasta. Jak norton zacznie cos komunikowac wówczas bede sie martwił

oznacz moderatorów
medmexx
#8 Zapaleniec#

problem rozwiazany !! wywaliłem avasta  potem go powyórnie wgrałem zapisalem strone www.allegro,pl do wyjatków zrestartowalem komputer  i wszystko działa teraz dobrze  nastepnie w ustawieniach avasta wywaliłem ten wyjatek ale avast dalej działa poprawnie i nie blokuje wiecej widocznie zapamietał te ustawienia ... nie wiem ale działa na wszstkich 3 komputerach zrobiłem to samo i nie ma juz problemu!! z blokowaniem allegro

oznacz moderatorów
krzychu2lv6
#8 Zapaleniec#

Wychodzi na to, że te tanie antywirusy są poprostu lepsze w ochronie naszych danych, pewnie kwestia czasu jak te "lepsze" zaktualizują swoje zaległości. Allegro wrzuciło jakiś skryptwiadomo w jakim celu, a teraz udaje greka by to avasy dodałdo definicji ich wątpliwy skrypt, zauważ że zbiegło się to z umieszczeniem tego tym baneru ze zgodami, który wyświetla się na dole strony.

oznacz moderatorów
Antosia112
#7 Wielbiciel#

Witam za każdym razem jak wchodzę na allegro to pojawia mi się  komunikat o wykryciu wirusa przez avast. Nie mogę też dokończyć zakupów bo gdy klikam dostawa i płatność to wyświetla mi się taki pusty ekran. Czy to jakaś poważna awaria allegro??

Antosia112_0-1677278226917.png

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wygląda na poważną choć allegro próbuje nam wmawiać że nic się nie stało. To że są utrudnienia w opłacaniu ,kupowaniu ,licytowaniu to podobno żaden problem.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Zmień programu antywirusowy, są inne darmowe jeśli darmowy musisz mieć. 

oznacz moderatorów
coenc
#7 Wielbiciel#

Próbowałem wczoraj kupić na allegro lokalnie. 
Jednak Avast Premium wpluwał mi zagrożenia z trojanami w pliku .js z allegro. Dodałem do wyjątków, jednak w polu zapłać po wyborze płatności mam zablokowane pole i nie mogę przejść dalej. Zakup z 23/02 udał się bez problemów, jednak 24/2 była jakaś 'aktualizacja' skryptu js na allegro, co spowodowało allerty w antywirze o wirusach i ogólne złe działanie allegro.
Mimo dodania wyjątku - allegro. Antywirus dalej mi wyje o zagrożeniach.Monity o trojanachMonity o trojanachbrak możliwości dokończenia transakcjibrak możliwości dokończenia transakcji

oznacz moderatorów
djankowski71
#1 Nowicjusz#

djankowski71_0-1677277689044.jpeg

Przy ochronie AVG dalej jest problem z allegro, przerywa połączenia, utrudnia transakcje. Temat znany ale nic się w tym zakresie nie zmieniło.

oznacz moderatorów
GnaPa
#9 Pomysłodawca#

To bardzo proste : usunąć "plik " tym bardziej że avast nie kwapi się z poprawkami wykluczającymi to zagrożenie.  Coś jest nie tak......

 

 

oznacz moderatorów
Heli_Rajdi
#8 Zapaleniec#

Zawiesić pobieranie opłat Ads od sprzedawców na czas istnienia problemu i poinformować na stronie głównej o problemie instruując kupujących co wg Allegro powinni zrobić, aby bezpiecznie dokonać zakupu.

oznacz moderatorów
krzychu2lv6
#8 Zapaleniec#

 Skoro avast wykrywa to jako trojana, a wcześniej nie wykrywał, to według mnie świadczy otym, że to Allegro zmieniło coś naswojej stronie, co ma podejrzany charakter, allegro to nie portal z obrazkami, tam udostępnia się swoje dane do konta, więc allegro powinno zjac się tematem na poważenie, a nie udają głupa, że problemu nie ma.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@krzychu2lv6 dokładnie o tym piszę, ale niektórzy nadal ślepo piszą swoje...

oznacz moderatorów
kran_motocykle
#2 Obserwator#

W AVG jest od wczoraj to samo 

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

komis-bell Ja tu widzę że allegro (a nie Avast) ma po raz kolejny jakiś poważny problem.  Doświadczenie mówi mi żeby nie traktować allegro poważnie bo nie są tego warci. Non stop jakieś błędy z wyszukiwarką, kasowanie kilkuset moich ogłoszeń dla mojego dobra ze względów bezpieczeństwa ( większej głupoty to w życiu nie słyszałem ) pobieranie bezpodstawne prowizji z aukcji charytatywnych i td itp. Wybacz komis-bell ale większym zaufaniem darzę darmowy Avast niż to tutaj coś... 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@biosorcerer nie napisałem, że masz zgłaszać - tylko że możesz zgłaszać. Domyślam się, że Avast reaguje szybciej, jeżeli zgłoszeń jest więcej. Zależy nam, abyście byli dobrze poinformowani w tej sprawie. A co z tymi informacjami zrobicie, to już pozostawiamy Wam.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@msniezek niemniej, moim skromnym zdaniem marketingowo wygląda to dość kiepsko. A prośba o wyłączanie antywirusa na czas logowania/korzystania z Allegro - to aż mi ręce z klawiatury spadły...

Ale dziękuję za odpowiedź, pierwszy raz miałem okazję otrzymać ją od Ciebie 😊👍🤜

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Przestań człowieku. Samo to że łaskawie udzieliłeś sie w tym temacie świadczy o tym że to Allegro ma problem,  który zresztą  jak zwykle, zamiata pod dywan jak zwykle  krzycząc że to nie wasza ręka. 

Dobre poinformowanie w tej sprawie to by była informacja na stronie głównej Allegro  nie tu" w krzakach"  na niszowym Allegro Gadane....

Swoją drogą, fajnie że Avast i AVG was potraktowali tak jak wy często traktujecie sprzedawców...

Pewnie czekacie teraz na odpowiedź kolejnego  konsultanta i jesteście przełączani do kolejnego zespołu ? A może nic nie wiecie bo podpadliście AVASTOWEMU " Działowi Bezpieczeństwa " i wogóle nie wiecie co sie stało  ? I dlaczego ? 😉

 

oznacz moderatorów