anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zagrożenie zneutralizowane" - komunikat Avast na Allegro [23.02.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

screenshot.2555.jpg

oznacz moderatorów
505 ODPOWIEDZI 505
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy Wy zdajecie sobie sprawę ze skali zjawiska , klienci dzwonią pytają , ale od 11:00 wczoraj ŻADNEJ SFINALIZOWANEJ TRANSKCJI 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  mi norton nic nie pokazuje. Avast wariuje i mimo że od dwóch dni tylko komunikatem straszył to dzis mnie nie wpuścił na allegro. Przycisk zaloguj wyszarzony i koniec. Skonczyła sie na wyłączeniu monitorowania stron i dopero to pozwoliło pracowac.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jeśli serwis nic z tym nie zrobi choćby w kontakcie z avastem to mogą to być dla allegro naprawde duże straty. Kupujący sie nie zaloguja, i sprzedaz poleci na leb na szyje. Wszyscy to mocno odczujemy. Avast jako darmowy w miare solidny antyvir jest bardzo popularny i ogromna ilośc klientów niestety albo ze strachu albo z braku możliwości po prostu nie kupi na allegro.

oznacz moderatorów
lesst
#8 Zapaleniec#

AVG to samo, baza najnowsza ale ta sama co wczoraj więc jest jak jest.

oznacz moderatorów
nokkia24
#9 Pomysłodawca#

K... czy wy z allegro umiecie coś zrobić porządnie? Trzeba cały avast wyłączać by coś kupić.Przez was wchodzę bez antywirusa na bankowość elektroniczną.K... czy wy tam normalni jesteście? 

oznacz moderatorów
jack051
#8 Zapaleniec#

Dalej  koszyk nie działa. Nie po to mam antywirusa żeby go przez Allegro wyłączyć. 

A zakupy już zrobiłem poza Allegro.  Czas to pieniądz. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@nokkia24 I co się stanie jak wejdziesz bez antywirusa na bankowość? Otóż w zasadzie nic się nie stanie, bo antywirus, szczególnie takie badziewie jak Avast, ciebie nie chroni a prędzej podsłuchuje ile masz na koncie. 😄

oznacz moderatorów
nowickisebastian
#7 Wielbiciel#

Ty to wogóle powyłączaj wszystkie antywirusy, bo jedyne co robią to Cię szpiegują, przecież takim pitoleniem zachęcasz ludzi do wyłączania ochrony i wchodzenia na bankowość, normalny Ty jesteś? Czyżby pracownik allegro?

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@nowickisebastian Avast jest znany z handlowania danymi użytkowników. 😃

Avast NIE CHRONI CIĘ gdy wchodzisz na systemy bankowości.

Avast wielokrotnie działał źle i wskazywał losowe programy do usunięcia. Coś, co nie ma miejsca w normalnych antywirusach, które chronią komputer.

A normalny jestem, Windows 10 i 11 posiadają wbudowany antywirus, który przejmuje zadania wyłączonej "ochrony" Avasta. Czyżby pracownik Avast? 😃

oznacz moderatorów
potulak1
#7 Wielbiciel#

U mnie to samo, jak na screenach:

potulak1_3-1677311259174.png

 

potulak1_1-1677311166580.png

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ ja problemów z logowaniem nie mam , ustawone mam automatyczne , hasło mam tylko do przeglądarki  , ale jeszcze tak nie miałem bezmała DOBA BEZ JEDNEGO ZAMÓWIENIA !! małem już 4 telefony od stałych klientów z pytanien ,, co się dzieje ,,!!!!

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@mdrogeria "co się dzieje"

Avast ma incydent kałowy, już n-ty w historii. Nic nowego. Zapomnijcie, że przez weekend to naprawią.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:110143050 z AVG występuje ten sam problem czyli to nie sprawa antywirusów tylko wprowadzony skrypt przez allegro , ale jak to z allegro spychalstwo i umywanie rączek ..

oznacz moderatorów
Client:110143050
#11 Animator#

@mdrogeria AVG = Avast, przecież to ten sam antywirus, nawet wygląd ma ten sam. Uspokój się.

Poza tym wystarczy wrzucić ten skrypt do VirusTotal żeby zobaczyć, że żaden skaner (zgadnij dlaczego tutaj nie ma skanerów Avasta i AVG... 😃 ) nie wykrywa zagrożenia: https://www.virustotal.com/gui/url/eff17d33aabb3a1ca18b34e17fd4d85c3f6396c2c54e3e9ddba7a71428bfa67f

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  u mnie dwa dni tez byl tylko komunikat ale logowało i dało sie pracować.Ale dziś juz po wyskoczeniu komunikatu i przy próbie przelogowania na drugie konto niestety przycisk do logowania wyszarzony. Dopiero po wyłączeniu monitorowania stron w avascie przycisk znów zaczął działać poprawnie no i oczywiście komunikat sie nie pojawia. 

Norton na drugim kompie póki co nic nie melduje wiec na razie spokonie pracuje czekając na rozwój wypadków. Ja raczej obstawiam wine avasta no ale poczekajmy aż sie cokolwiek wyjasni. Jedynym zmartweiniem moze być oczywiście spadek sprzedaży.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ O! kaszana , drugie konto mam tylko do zakupów i nie próbowałem się przelogować .... to nie próbuję , zakupy trzeba zrobić gdzie indziej . 

oznacz moderatorów
molusia05
#2 Obserwator#

Przy zalogowaniu zatrzymał mnie program antywirusowy (Avast) informując o udaremnieniu i  wykryciu trojana. Po zalogowaniu się i wyborze towarów nie mogę dokonać płatności. Przekierowuje na pustą stronę.  Problem jest na każdej przeglądarce. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Dziubus66
#8 Zapaleniec#

Skoro inne sklepy działają na Avascie a tylko Allegro ma xnim problem to znaczy że to nie jest wina antywirusa a tylko i wyłącznie skryptów allegro.

Wirusa x zewnątrz już dawno by zneutralizowali.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Dziubus66 w takim razie dlaczego żaden z kilkudziesięciu innych uznanych programów antywirusowych nie zgłasza żadnych problemów na Allegro? Przypominam, że Avast i AVG to ta sama firma. Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.pngI dlaczego sam Avast przyznał, że to ich błąd, a Allegro jest bezpieczne (zrzut poniżej)?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
sasun71
#9 Pomysłodawca#

To w takim razie dlaczego odwiedziny na sklepach Media markt,Castorama ,Obi ,RTV Euro AGD nie powoduje krzyczenia Antywirusa?! Bo to cos Wy macie koniec i kropka,Gdyby to była wina Avastu  AvG,Nortona krzyczał by na każdej odwiedzanej stronie poza Allegro a tak nie jest..puki szajsu nie uporządkujecie ja nic nie kupię! Nie chce wiadonmości z banku pańskie konto jest czyste jak łza!!! a kupować mogę na stronach jak wyżej bo mam konta i nic mnie nie krzyczy ani nie blokuje...

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@molusia05 komunikat jest efektem błędu Avasta - zachęcam do aktualizacji bazy wirusów lub dodania Allegro do wyjątków. Mam nadzieję, że wkrótce problem ustąpi.

Screenshot 2023-02-24 at 16.35.58.png

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów