anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rękojmia a sprzęt powystawowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tythor90
#3 Debiutant#

Dzień dobry, czy ktoś orientuje się jak wygląda rękojmia od towaru powystawowego?

Chce zakupić telefon, na początku chciałem kupić nowy ale jest z wysyłką z chin i poczytałem że nie łatwo później egzekwować reklamacje, rekojmie itp od sprzedającego z Chin dlatego wybór padł na telefon powystawowy, praktycznie ten sam budżet co za telefon z Chin

No ale wracając do tematu, czy są jakieś "haczyki" na taki sprzęt (np krótszy okres rękojmi) czy także przysługuje mi 2 lata rękojmi? Mam szczerą nadzieję że z telefonem nic nie będzie się działo, jednak lepiej chuchać na zimne

 

Dziekuję za zainteresowanie się moim tematem.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mdrogeria
#21 Demiurg#

podaj jak możesz link do oferty 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tythor90 od Lombardu ? .... hmmm , wlałbym zapłącić więcej i mieć spokojną głowę .

oznacz moderatorów
Tythor90
#3 Debiutant#

A co złego w zakupie z lombardu? To telefon powystawowy, a nie używany przez kogoś i sprzedany 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tythor90 przed zakupem poproś sprzedawcę o IMEI i zweryfikuj czy nie ciąży na sprzęcie kredyt , zaraz po dostawie zprawdź zgodność 

oznacz moderatorów
Tythor90
#3 Debiutant#

O to widzę że ja jestem sto lat za m.... 

Nie wiedziałem że takie coś trzeba sprawdzać ale dzięki bardzo za pomoc 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Marka Doogee nie jest dostępna u naszych operatorów więc tu akurat nie ma tego problemu.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell operatorów ?, czy telefon z natury musi być kupiony u operatora 
GSM ? , a może być ,,zajumany ,, i figuruje w kartotekach policji , a lombard się nie pofatygował sprawdzić , nie będzie zbyt komfortowa sytuacja dla autora wątku jak , któregoś dnia w dzwiach stanie policja lub dostanie wezwanie .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Oczywiście może tak być, że jest 'zajumany' ale nie ma praktycznej możliwości aby takie rzeczy sprawdzać - wiem to z doświadczenia.

Nie ma też co demonizować lombardów (ani komisów 😁) - owszem zdarzają się kradzione towary ale jak wszyscy dobrze wiemy - mogą się zdarzyć wszędzie i to jest naprawdę promil (u mnie przez ostatnie dwa lata trafił się jeden). Był tu nawet ostatnio wątek jak Pani dostała wezwanie na policję w związku z telefonem pochodzącym z kradzieży - zakupiony w jednej z największych sieci elektromarketów.

Także nigdy nie można się czuć bezpiecznym na 100% 😑

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell ależ ja nie demonizuję , zwracam tylko uwagę autorowi uwagę , że powinien zachować nieco większą czujność .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wiem. Napisałem tak ogólnie 😉

Czujność zawsze wskazana.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Tythor90 Przed zakupem poproś sprzedającego o przesłanie zdjęć sprzedawanego telefonu. A najlepiej o dodanie ich do treści oferty.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Tythor90 Cześć. Reklamacja z tytułu rękojmi obejmuje również telefony powystawowe. Na reklamację z tytułu rękojmi są 2 lata — z tym że w przypadku towarów używanych, sprzedawca może ograniczyć okres swojej odpowiedzialności maksymalnie do roku (ale taka informacja musi zostać zawarta w ofercie).  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@ko_alka "w przypadku towarów używanych, sprzedawca może ograniczyć okres swojej odpowiedzialności maksymalnie do roku"
Nie może.
Obecnie nie ma przecież w tej kwestii rozróżnienia nowe / używane - za niezgodność towaru z umową sprzedający odpowiada 2 lata i ta oferta zawiera zapisy niezgodne z przepisami.

oznacz moderatorów