anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja kupujący vs sprzedający wg allegro

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Od kiedy to szanowne ALLEGRO, to sprzedający decyduje o formie rozwiązania reklamacji, a nie kupujący. Od kiedy to sprzedawca od samego początku narzuca jedną wygodną dla niego formę rozwiązania reklamacji? Od kiedy to bronicie sprzedającego łamiącego prawo? Dlaczego pomimo udowodnienia Wam łamania regulaminu przez sprzedającego nic nie robicie i dalej to ja jako kupujący muszę się tłumaczyć, i walczyć o swoje bo ciągle stoicie po stronie sprzedającego! CYRK!

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#

@Q-parts Coś więcej napiszesz?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Q-parts Allegro nie jest stroną transakcji i nie ma prawa wtrącać się w przebieg reklamacji ani wpływać na jej wynik.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Skąd wiedzą że kupujący chce naprawiać, reklamować z rękojmi albo o tym czytać? Czy niektórzy widzą więcej? A może pytają i odpowiadają, a lepiej mieć to w tyłku.....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 mam wrażenie, że to kupujący oczekuje od Allegro wpłynięcia na sprzedającego, żeby rozpatrzył reklamację po jego myśli🙂

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

reklamacja została uznana, chodzi o formę jej rozwiązania. To kupujący decyduje w jaki sposób ma być rozwiązana reklamacja, a nie sprzedający. Mylę się?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Q-parts No niestety nie masz racji, skoro nie można naprawić ani nie ma towaru może oddać kasę wraz z kosztami.

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Naprawić można, sam proponowałem że naprawię, ale plomby itd. Sprzedający nie naprawi bo nie jest serwisem i tyle.

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

"Sprzedający może bez zgody kupującego zmienić roszczenie z wymiana na naprawę, bądź naprawy na wymianę. Natomiast jeśli nie może spełnić (lub niechce) ani jednego ani drugiego, to wtedy kupujący wybiera z pozostałych sposobów, a więc odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny. I tutaj sprzedający nie może już zmienić decyzji kupującego" Ze strony UOKiK

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz prawo żądać naprawy, wymiany, obniżenia ceny lub zwrotu wszystkich kosztów. Przy pierwszej reklamacji sprzedawca nie musi wpłaty zwracać, może towar wymienić lub naprawić, o ile reklamujesz z rękojmi. To tak ogólnie - tu masz szczegóły; https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/

Napisz, na czym polega problem. 

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Dobra dokładnie od początku - chciałem załatwić normalnie sprawę, ale się nie da. Na wiadomość o wadach cisza, dopiero musiałem założyć dyskusję. Propozycja sprzedającego na wstępie tylko jedna - całkowity zwrot pieniędzy. Ale mnie to nie interesuje, odesłałem na reklamację jako formę rozwiązania wybrałem naprawę. Ale sprzedawca naprawić nie chce, wymienić nie ma możliwości i cały czas się upiera przy całkowitym zwrocie. Dopiero po czasie zaproponował rekompensatę, ustalił cenę, ale jak zażądałem jeszcze zwrotu za wysyłkę na reklamację to stwierdził że to w tej rekompensacie. Chodzi o 15zł, ale dlaczego to ja mam być stratny? Sprzedający cały czas nie mal próbuje wymusić na mnie odstąpienie od umowy a allegro mu cały czas przyznaję racje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W zasadzie to poprawne działanie. Jeśli naprawić lub wymienić nie chce lub nie może, powinien oddać całą wpłatę + koszt odesłania. Jeśli ustaliłeś obniżkę ceny i jednocześnie odesłałeś towar do reklamacji, to sprzedawca powinien Ci tę cenę obniżyć o wartość ustaloną + oddać koszt odesłania na reklamację. 

 

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

W zasadzie to dalej ja wybieram, czy odstępuję od umowy czy chcę obniżenia ceny. Zresztą to obniżenie ceny o pewną kwotę zaproponował, a jak ją zaakceptowałem to wycofał się rakiem.

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Jest tu jakaś opcja poprosić moderatora o pomoc, żeby tą sprawą zajął się ktoś kompetentny?

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@Q-parts 

To że sprzedawca ci nie odpowiadał to oczywiście, że zrobił źle, ale pełna rekompensata jest najlepszym rozwiązaniem dla ciebie w tej sprawie. Popatrz w ten sposób. Sprzedawca wysyła na serwis twój przedmiot, w serwisie mówią że on działa w porządku, bo istnieje możliwość że po prostu nie umiesz go poprawnie używać lub jest niekompatybilny z twoim sprzętem (nie wiem dokładnie co jest przedmiotem sprzedaży). Więc sprzedawca odsyła go do ciebie i ma podkładkę że jest ok a ty zostajesz że sprzętem, którego nie możesz użyć. A tu sprzedawca chce ci oddać całą kwotę ryzykując że sprzęt jest sprawny. Nie może ci pozwolić na samoistną naprawę bo jak coś przy niej zepsujesz i potem mu odeślesz to nie dość że straci cały hajs to jeszcze nie będzie mógł go oddać do dystrybutora, żeby go odzyskać. Wydaje mi się, że w tej sytuacji przesadzasz.

A jak chcesz poprosić kogoś z allegro o wypowiedź to musisz zrobić tak @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

skoro sam chciałem naprawić to chyba mam o tym pojęcie co nie? o tym co jest dla mnie najlepsze pozwolisz że zdecyduje sam. Od początku lecieli w kulki i nie mam zamiartu im tego ułatwiać - narzyucają mi formę rozwiązania reklamacji a to jest niezgodne z prawem, nawet kwotę obniżenia mi narzucają, wliczając w to kwotę przesyłki reklamacyjnej, na co nie mam zamiaru się zgodzić. A nie przekonuje ich nawet art. 560.1 KC że to ja decyduję o oświadczeniu jakie złoże, i kwocie. 

oznacz moderatorów

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiem o co się tak awanturujesz ze sprzedawcą, niech ci odda kasę ty sobie zamów w innym miejscu i po sprawie, szkoda tylko nerwów. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Q-parts  Oczywiście masz prawo i jak się nie zgadzasz możesz iść do UOKiK albo sądu.

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Tylko dlaczego allegro cały czas i tak stoi po stronie sprzedającego? Skoro ewidentnie łamie on prawo a tym samym regulamin serwisu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie jest sądem!

oznacz moderatorów