anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uważajcie! Kolejna fala phishingu!

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od rana otrzymujemy od Was zgłoszenia o kolejnej próbie wyłudzenia danych. Przypominamy - przy takich wiadomościach nie klikajcie w linki ani załączniki.

phi.png

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
90 ODPOWIEDZI 90

matticitt
#1 Nowicjusz#

Witam, otrzymałem taki email dzisiaj w nocy. Ma on na celu zapewne wyłudzenie danych allegro. Dla wszystkich którzy go otrzymali - NIE KLIKAĆ W ŻADEN Z PODANYCH LINKÓW!

Prosiłbym allegro o szybką akcję informującą użytkowników.

 

scam_allegro.png

oznacz moderatorów

Miltiadesa
#8 Zapaleniec#

Witam

Wiadomość "WNIOSEK O UDZIELENIE KREDYTU raty Od.nowa ZOSTAŁ WYSŁANY POPRAWNIE" otrzymałem na adres emial niepowiązany z allegro, proszę o pomoc i blokadę w/w wniosku, transakcji ?

 

oznacz moderatorów

MartaGrzes1986
#7 Wielbiciel#

Wg mnie to spam a link pewnie spreparowany do wyrażenia danych.. Też mam na dwóch kontach email takie wiadomości choć jedno wcale nie jest używane do allegro tylko **piiip** a 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Miltiadesa Potwierdzam słowa @MartaGrzes1986 - jest to próba wyłudzenia danych. Nie jest to wiadomość od nas, więc nie klikaj w linki w niej dostępne i nie odpowiadaj na nią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

_Ori_
#2 Obserwator#

Dziś 2.10. 2020 też dostałem takiego maila o złożonym wniosku o Raty. Kliknołem sprawdź szczegóły czy teraz muszę to reklamować albo zmienić hasło? Po kliknięciuuruchomiła się apka Allegro. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ULTRIUM
#7 Wielbiciel#

alle.jpg

oznacz moderatorów

stefanbalon
#1 Nowicjusz#

Dostałem to samo i nie wiem czy to jest wyłudzenie pieniędzy

oznacz moderatorów

stefanbalon
#1 Nowicjusz#

Witam.

Dziś otrzymałem na e-maila o  Potwierdzenie wniosku o pożyczkę na zakupy Raty.Od Nowa.

Nigdy nie brałem ani nie zakładałem żadnego wniosku o pożyczkę na Allegro.

e-mail jest wysłany z  Zespół Allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jest. Poczytaj inne wątki niżej na ten sam temat. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@matticitt Dziękujemy za zgłoszenie i czujność. Zajmiemy się tą sprawą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:88126372
#1 Nowicjusz#

Mail jest Niemal idealny. Jeden szczegół zwrócił moja uwagę - na dolnym pasku, przy "Szukasz odpowiedzi?" jest hiperlink "Sprawdź to z Pomoc INTERII".

No i adres jest lipny - info@maileraba.com

Ale zauważyłem to dopiero po ntym przeczytaniu, w pierwszej chwili trochę spanikowałem... 

oznacz moderatorów

dorcia2678
#7 Wielbiciel#

Witam, co jeśli weszłam w ten link?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@dorcia2678   To zależy  od  tego  czy  tylko weszłaś,  czy też  jeszcze  coś dalej  robiłaś.

Jeżeli  tylko weszłaś  to  tylko mają potwierdzenie  że  twój adres jest  aktywny  i można  ci wysyłać więcej  śmieci.  Niegroźne  ale  nieprzyjemne.

Gorzej jeśli  po otwarciu ich  strony  próbowałaś się logować lub płacić.  W takim przypadku zmień  natychmiast hasła  których tam użyłaś, o ile oni nie będą  szybsi.

No i na wszelki wypadek sprawdź komputer - smartfon  programem antywirusowym

oznacz moderatorów

dorcia2678
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, na szczęście tylko weszłam 😉

oznacz moderatorów

feininger
#7 Wielbiciel#

Cześć, w nocy dostałem informację na maila iż mam potwierdzić złożenie wniosku Raty Od.nowa - jedyny sposób aby to anulować jest zainstalowanie aplikacji allegrokredyty?? Ktoś zakupił monitor na moje dane - spotkaliście się z taką sytuacją?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Mnóstwo osób o tym pisze dziś od rana. W nic nie klikaj, to próba wyłudzenia danych. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

gojacz
#2 Obserwator#

dostałam maila od grupy allegro :Potwierdzenie wysłania wniosku o pożyczkę na zakupy Raty Od.nowa

Nic takiego nie wnioskowałam, co to do cholery jest ?

Czy to fałszywa strona  ?

gojacz_0-1601583865461.png

 

oznacz moderatorów