anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uważajcie! Kolejna fala phishingu!

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od rana otrzymujemy od Was zgłoszenia o kolejnej próbie wyłudzenia danych. Przypominamy - przy takich wiadomościach nie klikajcie w linki ani załączniki.

phi.png

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
90 ODPOWIEDZI 90

spbratwojciech
#1 Nowicjusz#

Dzien dobry, rowniez dzis w nocy dostalem maila o takiej tresci, ze kupilem monitor na raty, ktorego nie zamawialem...

oznacz moderatorów

draco236
#8 Zapaleniec#

olać  to jest jakieś wyłudzenie i przekręt  nie klikać ani nic nie wypełniać   !!!!!!!!!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MichalPuzon
@MartaGrzes1986
@spbratwojciech

Widać jakiś masowy scam - przeforwardujcie tego mejla na phishing@allegro.pl

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Walterescu
#7 Wielbiciel#

Myślę, że kliknięcie w Podsumowanie to jeszcze nic złego. Też to zrobiłem z ciekawości. W Podsumowaniu jest możliwość anulowania wniosku ale wymagana jest instalacja aplikacji. I to jest chyba to na co liczą oszuści. Lepiej nic więcej już nie klikać. 

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

Dzięki.

oznacz moderatorów

bodek153
#7 Wielbiciel#

Od: Pomoc Allegro play@mailerabc.com Do: mnie gambit-65@tlen.pl (mniej)

 
bodek153_0-1601447063105.png

 

Witaj gambit-65@tlen.pl.   Potwierdź swoją prośbę o przyznanie pożyczki Raty Od.nowa.
 

Przypominamy, że wniosek o przyznanie pożyczki Raty Od.nowa został wysłany prawidłowo. Zanim złożony formularz zostanie skierowany do banku wymagamy dodatkowej weryfikacji.

Przejdź do wniosku

 

Decyzja o pożyczce jest podejmowana przez bank lub pośrednika pożyczkowego natychmiast po odebraniu wypełnionego formularza. Najczęsciej odbierzesz ją do kilkunastu minut od dostarczenia formularza pożyczkowego. W przypadkach, kiedy nie jest możliwe podjęcie decyzji natychmiast, otrzymasz ją najszybciej jak to możliwe, a Allegro wyśle Tobie wiadomość email z informacją o decyzji kredytowej.             

 
Przydatne informacje
oznacz moderatorów

Magda_KP
#2 Obserwator#

Dziś w nocy dostałem to samo. Przyszło z adresu info@mailersenderwc.com

oznacz moderatorów

Walterescu
#7 Wielbiciel#

U mnie dokładnie to samo. 

W celu anulowania kredytu każe pobrać aplikację Allegro Kredyty i anulować wniosek. 

Coś tu śmierdzi...

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak. A adres dostawy na jakąś Aleksandrę z Łodzi, ul. Opolczyka. A zakup u mnie to monitor hp za 799. Już zgłosiłem do allegro.

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

I ja kliknąłem w zobacz podsumowanie....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to nie Twój wniosek, być może ktoś ma dostęp do Twojego konta. Zgłoś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2ea3623d-9fc0-4faa-8318-6fa96559c12a

oznacz moderatorów

Client:39256903
#7 Wielbiciel#

Dokładnie to samo dostałem dziś,nie klikałem żadnych linków bo od razu coś mi nie grało

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

O któ\rej godzinie mail dostałeś? Ja o 3.42.

oznacz moderatorów

Client:33863757
#7 Wielbiciel#

ja o 4:16

oznacz moderatorów

Client:33863757
#7 Wielbiciel#

Też dostałam takie powiadomienie ;/ Kliknelam w link zeby zobaczyc na co ktos mnie naciaga, dalej nic nie klikalam. Zglosilam do Allegro i zglosze na policje (naiwnie wierzac ze to cos da).

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

Na policję nic nie zgłosisz, jeżeli nikt nie kupił nic na ciebie, to tylko mail.

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

Chyba, że próba oszustwa, to może i tak.

oznacz moderatorów

Client:33863757
#7 Wielbiciel#

Proba oszustwa, proba wyludzenia. Jaka mam pewnosc ze nie skorzystaja z moich rat z limitu odnawialnego skoro ten limit jest bez obowiazku wypelniania wniosku a limit mam dosc wysoki. 

oznacz moderatorów

magkal
#7 Wielbiciel#

No dokładnie, ale chyba na allegro gdzieś byłaby informacja, że taki wniosek jest procedowany, że taki zakup był zrobiony? Ja nie mam w moich zakupach takiego zakupu zaznaczonego i nie mam nigdzie info, że kredyt mam wziąć. Gdzie się limit jakiś ustawia? Myślę, że allegro na to by sobie nie pozwoliło.

oznacz moderatorów