anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja podrobionego perfumu

Soki_87
#3 Debiutant#

Dzień Dobry. 

Zakupiłem na Allegro, perfumy "Allure homme sport cologne 50ml" ze Sklepu. Sklep jest zarejestrowany w Polsce, jako spółka komandytowo-akcyjna, i jako dowód zakupu mam paragon z tego sklepu. Niestety po rozpakowaniu przesyłki okazuje się że perfumy różnią się od oryginału pod względem zapachu i wyglądu, gdyż posiadam pudełka i puste buteleczki z poprzednich zakupów tych perfum, to też jestem w stanie je porównać.  

Nie będę się tu rozpisywać o tych różnicach, bo też nie chcę podsuwać pomysłów na udoskonalanie podróbek. 

Proszę Was o pomoc.  Nie kontaktowałem się, jeszcze w tej kwestii, ze Sprzedawcą. W jaki sposób, i w co kliknąć, żeby złożyć reklamację, za którą otrzymam zwrot kosztów nadania przesyłki, jak i zwrot pieniędzy za produkt? 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@Soki_87 w pierwszej kolejności zachęcam Cię do kontaktu ze sprzedającym - możesz odtworzyć dyskusję w tej sprawie. W razie potrzeby w Dyskusji możesz również poprosić o wsparcie naszego doradcę. 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Soki_87 to ,że są inne nie oznacza , że są podrabiane , w ostatnich 2 latach producenci zostali zmuszeni do modyfikacji składu szczególnie perfum , wód toaletowych 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

albo zmienili buteleczkę i opakowanie bo stare się opatrzyło, składasz reklamację w dyskusji zakładka kupione, wybierasz zakup i zgłoś problem z zakupem

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie @az1rael to nie tu leży problem , to sprawa aldehydu aromatycznego , który został 2 lata temu zakazany do stosowania w kosmetyce  ,producenci stosują inny , ale dla osób które używają dłuższy czas ten sam produkt różnica jest wyczuwalna  , owszem ze zmianą składu często ulega modyfikacji i szata .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ja tylko dodałem możliwości do twoich założeń na przykładzie supli na siłkę mogę ci potwierdzić że kupujący składali reklamację bo im producent etykietę na puszce zmienił albo samą puszkę i nagle nowa partia wywoływała lawinę

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael tak , szczególnie na stacjonarnym w bezpośrednim kontakcie ...,, chcę w starym opakowaniu ,, bo to inaczej pachnie , a producent się zaklina ,że skład identyczny tylko szata odświeżona , proszek w nowym opakowaniu nie dopiera , w starym był lepszy  ,a dołożony składnik zwiększający skuteczność ......powiadam , za klientem nie nadążysz .

Najlepszy problem miałem z kapslem  od perfum , to było zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie   ,pamiętamy ,że były problemy  EAN , kartonik , flakon identyczne , z racji zawirowań i ograniczonej dostępności producent zastosował inny kapsel do flakonu , ot kawałek plastku , uznał ,że to nie istotne i nie poinformował , a ja w dobej wierze nie zweryfikowałem co mam w kartonikach i cóż zwrot za zwrotem ,, bo to są inne paerfumy i inaczej pachną ,, .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria "za klientem nie nadążysz" - za producentem też nie. Jeśli produkt się dobrze sprzedaje, to po co chwila zmiany opakowań, etykiet, gramatury... To klientom wydaje się podejrzane, i często mają raję, bo produkt rzeczywiście został zmieniony na niekorzyść. Oczywiście dotyczy to nie tylko kosmetyków, ale także żywności, itd. Ot taka moja mała dygresja 🐹

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter za wszystkimi zmianami stoją zwykle pieniądze .

oznacz moderatorów

Soki_87
#3 Debiutant#

Zachowałem sobie pudełka i buteleczki tych perfum, by mieć porównanie. I może i oznaczenia mogą ulec zmianie, ale wygląd musi pasować z tym co przedstawia producent, jak i z tym co widnieje na aukcji. A po wyjęciu z pudełka widać że się różni. Więc w tym przypadku zmiana składu tu nie ma nic do rzeczy, ale dziękuję za cenną uwagę. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Soki_87 Jeśli dostałeś coś innego niż pokazane na aukcji, to reklamuj. Albo zwyczajne zrób zwrot, jeśli nie minęło 14 dni od zakupu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Soki_87 Otwórz dyskusję, tu będzie wszystko widoczne i jak się okaże że oni mają rację- zamkniesz ją, Ty masz rację, masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Soki_87
#3 Debiutant#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Otworzę dyskusję z tym sprzedawcą. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Soki_87 Otwórz dyskusję, masz wszystko udokumentowane, sprawa się wyjaśni.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  znowu wam się forum gadane sypie, widać po odpowiedziach, że wkleja je losowo zamiast jako odpowiedź na czyjąś odpowiedź to po kolei jak kto pisze i zrobił się burdel w wiadomościach

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Jeśli jesteś pewien, że to podróbka to wystawiaj negatywa 🙂 Bardzo możliwe, że sprzedawca się z Tobą skontaktuje i zaproponuje hajs za usunięcie nega. Można nawet 3 stówki zarobić: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/zapytania-o-podr%C3%B3bki-perfum/m-p/5854...

oznacz moderatorów