anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja telefonu po 1,5 roku

BlackJack115
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, chciałam zapytać czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość zrobienia coś w tej sytuacji… W październiku 2022 kupiliśmy telefon przez allegro, w telefonie zepsuło się WiFi po 5 miesiącach (około marca 2023), był w kilku serwisach m.in. w serwisie producenta ponieważ telefon był wciąż na gwarancji, niestety odmówili naprawy ponieważ były zerwane plomby gwarancyjne. W innym serwisie powiedziano nam że naprawa będzie kosztowna więc z niej zrezygnowaliśmy. Telefon przeleżał w szufladzie ze 2 miesiące ponieważ był przywracany do ustawień fabrycznych i długo czasu zajęło pobieranie aplikacji przez dane komórkowe. Kiedy to w końcu zrobiłam podziałał kolejne 2 miesiące i około sierpnia zepsuł się na amen. Mąż nie chciał zgłosić reklamacji więc pod koniec listopada zaniosłam go do serwisu, w serwisie przeleżał 3 miesiące i powiedziano nam że nic się nie da zrobić. Chciałam zapytać, czy jest jeszcze jakakolwiek możliwość odzyskania pieniędzy za ten telefon bo niestety mąż się zgapił i nic z tym nie zrobił a w ogłoszeniu nie widzę żadnej informacji o obowiązującej gwarancji. Serwis się nie odzywa 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

NipponShorty
#11 Animator#

@BlackJack115 W teorii możesz spróbować zgłosić telefon na reklamację z tytułu rękojmi do sprzedawcy (czas na zgłoszenie takiej reklamacji to 2 lata od zakupu), ale po tylu podróżach po różnych serwisach i ingerencjach sprzedający będzie mieć mnóstwo punktów zaczepienia do odrzucenia takiej reklamacji. Spróbować oczywiście nie zaszkodzi w tej sytuacji. Opisz rzetelnie całą sytuacje w piśmie reklamacyjnym.

oznacz moderatorów

BlackJack115
#7 Wielbiciel#

Pisaliśmy przez allegro i zero odzewu

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@BlackJack115 jak jest zero odzewu to sie dyskusję zakłada

oznacz moderatorów

BlackJack115
#7 Wielbiciel#

Pisaliśmy przez allegro i zero odzewu, napisać mailowo taką reklamację?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wchodzisz w moje zakupy szukasz tego zakupu i masz tam przycisk zglos problem z zakupem / otworz dyskusję jak się nie da trza pisać do supportu i prosić o otwarcie bo chcesz złożyć reklamację albl prosisz moderatorki wskazując im który to zakup  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

NipponShorty
#11 Animator#

@BlackJack115  Wejdź w ten zakup w zakładce "moje zakupy" i tam masz opcje  Otwórz dyskusje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@BlackJack115 nic się nie da zrobić bo najpierw się zgłasza reklamację do sprzedawcy a potem on puszcza telefon po 20 serwisach a nie na odwrót odrzuci ci tą reklamację z dopiskiem że tel naprawiany poza gwarancją przez kogoś kto się nie znał i tel uszkodził

oznacz moderatorów