anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

apis49
#8 Zapaleniec#

Czy jak zwróciłam zakup przed odebraniem z paczkomatu, ale otrzymałam kod nadania to czy mam ją odebrać a następnie nadać ponownie w paczce czy nie muszę odbierać i po prostu wróci do nadawcy? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Jesli to smartem przyszlo to nie musisz odbierac jak czyms innym istnieje ryzyko obciazenia cie nieodebranoem paczki kwotowo za jej powrot wiec odbierasz i od razu nadajesz zwrot

oznacz moderatorów

apis49
#8 Zapaleniec#

Okej, dzięki 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@apis49 Nie odbierasz, zrobiłeś zwrot i przesyłka wraca do sprzedającego, on ma Ci zwrócić śrdoki niezwłocznie, ale ma max 14dni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@apis49 jak zwróciłeś ? przecież jeszcze tego nie masz ? rozumiem że odstąpiłeś, zwrócić możesz dopiero jak odbierzesz 😄

Jak masz smart i chcesz za darmo odesłać - zwrócić to musisz odebrać i nadać na podstawie kodu lub etykiety zgodnie z regulaminem smart, nieodebranie paczki to nie darmowy zwrot i sprzedawca zostanie obciążony kosztem powrotu a że przy odstąpieniu jest to po stronie konsumenta to odliczy Ci od zwracanego towaru 🙂

Jedynie w przypadku Paczkomatów InPost zwrot nieodebranej paczki wraca za darmo, więc w tym jedynym przypadku możesz nie odbierać, nic to nic to nie zmieni sprzedawcy jak i Tobie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

apis49
#8 Zapaleniec#

Właśnie jest w paczkomacie inpost, mam smart, jeszcze nie odebrałam i okazało się że muszę to zwrócić. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@apis49 jeśli to paczkomat InPost to możesz zostawić, tyle że dwa dni będzie leżeć 😞  i wróci za darmo ale dotyczy to tylko tej sytuacji, przy innych przewoźnikach pamiętaj żeby odbierać bo będziesz w plecy o koszt odesłania - nieodebrania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Nie zgodzę się.

Nie odebranie przesyłki, to nie jest to samo, co zwrot konsumencki. Jeśli kupujący nie odbierze przesyłki, to jest to niedotrzymanie umowy kupna-sprzedaży z winy kupującego. Sprzedawca może wtedy obciążyć kupującego wszystkimi kosztami, jakie poniósł w związku z sprzedażą i powrotem paczki do niego (nie musi zwracać za przesyłkę, może obciążyć kosztem przesyłki powrotnej - jeśli przewoźnik doliczy, może obciążyć nawet kosztem opłaty za smart, jaką poniósł przy sprzedaży).

Nieodebranie przesyłki jest też problemem dla sprzedającego, któremu trudniej jest taki "zwrot" zaksięgować, ponieważ nie mając wypełnionego formularza zwrotu, musi sam wykazać, że zamówienie do niego wróciło.

Tak więc lepiej odebrać, odpakować, wypełnić formularz zwrotu (jeśli jest dołączony do paczki) i wtedy zgłosić i nadać zwrot. Nie rób proszę "pod górkę" sprzedawcom. 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ogryz7 a czym chcesz obciążyć przy paczkomacie, jak wraca za darmo a konsument odstąpił od umowy ???

Formularz zwrotu jest wypełniony bo dostał kod do zwrotu !!!

To co piszesz jak najbardziej dotyczy wszystkich zwrotów prócz paczkomatów !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@kostas11 Ustawa o VAT wymaga przy zwrocie formularza podpisanego przez sprzedawcę i kupującego. Pdf generowany przez allegro nie ma żadnego podpisu - to jest tylko zgłoszenie zwrotu, ale ono samo nie wystarcza, aby taki zwrot zaksięgować.

Przy paczkomacie ze Smart, mogę obciążyć opłatą za Smart. Bez Smarta, mogę nie zwracać za przesyłkę.

oznacz moderatorów