anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja z dpd

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem tv 55 cali. Po rozpakowaniu okazała się uszkodzona matryca. Sprzedający umył ręce i kazał złożyć sobie reklamacje do DPD lub odesłać smartem z powrotem. Po odesłaniu oczywiście potwierdził uszkodzenie ponownie umył ręce powołując się na jakieś swoje prawa że tv jest mój i mogę go sobie zabierać i robić z nim co chce. Oczywiście czym prędzej złożyłem reklamacje w DPD . Na odpowiedź mają 30 dni . W między czasie kontakt z biurem reklamacji allegro który nic nie wniósł,potwierdził prawa sprzedającego i mi kazał czekać. Dzień przyszła odpowiedź. Telewizor wielkości 55 cali jest towarem zabronionym pocztowo przez regulamin DPD i nie podlega reklamacji uszkodzenia. Dodam że w momencie zamawiania nie dostałem możliwości wyboru firmy kurierskiej i to sprzedający zawarł z nimi umowę na dostarczenie towaru. Dlaczego to teraz ja mam ponosić koszty uszkodzenia a szkoda jest całkowita. Może ktoś coś doradzi .

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zdzichuk111 czyli masz wszystko na pismie , teraz wystąp z roszczeniem do sprzedawcy  ,to on konstruował cennik dostaw . Masz skuteczne narzędzie o nazwie dyskusja , nie idź na żadne kompromisy , żądaj wymiany lub pełnego zwrotu srodków , naprawa raczej nie wchodzi w rachubę

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Tak mam wszystko na piśmie. Ten sprzedający to nie pierwszy taki przypadek miał ale doczytałem dopiero po szkodzie . Sugerowałem to w kontakcie z Allegro ale nic z tym nie robią. Czekam na kontakt telefoniczny z konsultantem. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@zdzichuk111 jeste na wygranej pozycji  ,pilnuj dyskusji , jak zostanie wznowiona okresl jasno i zrozumiale swoje żądania , wymagaj aby sprzedawca zwłoki odebrał własnym transportem .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zdzichuk111 dysksuja jest już ponownie otwarta. Załącz proszę w dyskusji kopię decyzji przewoźnika, gdyby sprzedający nie odpowiadał lub pojawiłyby się inne problemy, poproś o naszą pomoc w dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@zdzichuk111  proś o pomoc Allegro i jak nic nie pomoże to po 14dnaich odznacz ją jako nierozwiązaną- ważne.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@zdzichuk111 poprosiłam o ponowne otwarcie dyskusji i wypowiedź w niej pracownika Allegro w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Co rozumiesz przez nie miałem możliwości wyboru kuriera? Jakiś kurier allegro w ramach smarta? @zdzichuk111 

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

W opcjach nie ma wyboru przewoźnika. Sprzedawca wybiera.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

pokaż z tego scrteenshoota albo link do oferty

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Na obezna chwilę toczy się ponownie dyskusja z udziałem allegro. Według sprzedawcy opcja przesyłek zabronionych nie dotyczy umowy z Allegro. Sprawa rozwojowa. Będę informował.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@zdzichuk111  napisał(a):

W opcjach nie ma wyboru przewoźnika. Sprzedawca wybiera.


To była wysyłka w Smart - nie, to nie sprzedawca wybrał przewoźnika. Przewoźnika wybrało Allegro. 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Tak nie do końca wiem co się dziś od rana wydarzyło. Zostałem poinformowany o zaangażowaniu konsultanta. Dalej info o jakiś konsultacjach z DPD żeby zamknąć dyskusje i na koniec propozycja dla nie o złożeniu odwołania od decyzji. Tak do końca nie wiem jak uzasadnić swoje odwołanie a w dyskusji nie mogę się wypowiedzieć bo zamknięta. Kuriera mam na podstawie Smart,paczkę wysłał sprzedawca ja miałem zapłacić i odebrać. Żadnego regolaminu nie musiałem czytać i wiedzieć czy Allegro jest czy nie jest zwolnione z przesyłek zabronionych. Już kiedyś po zakupie akumulatora miałem stary zapakować i podać kurierowi wysłanemu przez sklep. Po drodze furier fajtłapa uszkodził paczkę wylał elektrolit i to do mnie dzwonili z pretensjami że dlaczego akumulator wysyłam. Tak nie można i w ogóle. To też było DPD. Oni przywieźli Aku i było ok. Kazali wstępnie odebrać osobiście i w finale odesłali i trafił do mnie. Sklep kazał się nie martwić i nie domagał się zwrotu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@zdzichuk111 czyli wybrałeś wysyłkę kurier allegro smart nie pisało tam czy to dpd ups etc ewentualnie dopiero w szczegółach zakupu?

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Teraz sprawdziłem że przy Smart było tylko do wyboru kurier DPD. Widocznie w iinnym zakupie było bez nazwy. Tylko czy to ma teraz jakieś znaczenie. Opłacam Smart to z niego korzystam. Jak bym się spodziewał takiej historii to bym opłacił ubezpieczenie przesyłki. Tylko umowę z DPD nie zawierałem ja tylko druga strona. A teraz wszyscy umyli ręce .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@zdzichuk111 witaj w świecie allegro

coś się nie zgadza, kupiłeś wysyłkę w allegro, a uważasz, że masz roszczenie do sprzedawcy

przypomnij mi ile zapłaciłeś sprzedawcy za wysyłkę

wysyłający nie musi mieć umowy z dpd - bo umowę ma allegro i to serwis powinien odpowiadać za zniszczenie towaru - w jednym masz rację jeżeli to była wysyłka allegro, dlaczego Ci serwis w tym nie pomaga tylko sugeruje by sprzedawca zgłosił reklamację do allegro

 

sam widzisz, że to obłęd

 

@la_nika tak z ciekawości, dlaczego przy wysyłce allegro dpd nie można wysyłać TV, gdzie to jest napisane w waszym regulaminie

@zdzichuk111 na jakie zapisy powołało się dpd?

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2024-09-24-21-59-39-211_com.camscanner.documentscanner.pdfscanner.textscanner.photos.scanner.jpg

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2024-09-24-22-02-18-741_com.camscanner.documentscanner.pdfscanner.textscanner.photos.scanner.jpg

oznacz moderatorów

zdzichuk111
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy dobrze widać ale nie wiem jak inaczej dodać. A to mi Allegro każe pisać odwołanie . Nie wiem tylko na jakiej podstawie. Jak uzasadnić. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Brak wyboru kuriera w subskrypcji kurier allegro smart poskutkował wyborem przez algorytmy serwisu takiej opcji kuriera, która nie dopuszcza do bezpiecznego transportu towaru w rodzaju jak uszkodzony względem którego toczy się reklamacja u przewoźnika. Ponieważ strony umowy nie miały szans na ustalenie metod transportu poza gwarantowanymi usługą smart domagam się pokrycia moich roszczeń przez serwis allegro w całości. (zakładam że allegro wybrało sobie losowo kuriera w smarcie)

oznacz moderatorów