anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie według ceny nie działa prawidłowo

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

TrEfność jest domyślnym trybem wyszukiwania i allegro uporczywie go stosuje zmuszając użytkowników do ręcznej zmiany za każdym razem. Ale to i tak nie wystarczy. Gdy użytkownik zmieni na przykład na "cena od najniższej" to i tak jnie wyświetli mu się sortowanie takie jakie wybrał. Trzeba jeszcze wiedzieć o tym, że należy zjechać na sam dół strony, i tam kliknąć "sortuj bez dopasowania". Jeżeli tego nie klikniesz, to mimo że ustawiłeś sortowanie po cenie od najniższej, takie sortowanie Ci się nie wyświetli. Zamiast tego wyświetli się sortowanie według widzimisię allegro. 
Ale i to allegro uznało za niewystarczające. Ostatnio przycisk "sortuj bez dopasowania" przestał w ogóle działać. 
Czyli allegr traktuje swoich użytkowników jak bezrozumne dojne krowy których rola sprowadza się do bezrozumnego klikania tylko w te oferty które podsuwa im allegro. Zastanawiam się nad zgłoszeniem praktyk monopolistycznych do UOKIK i do Rzecznika Praw Konsumentów. 
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  @msniezek 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

AdamSmak
#11 Animator#

@glenmoranghie Mało tego i w "Obserwowane wyszukiwania" nie wyszukuje tak jak zapisaliśmy lecz wedle bzdurnej trafności wyszukiwania. Dlatego od pewnego czasu nie korzystam już z wyszukiwarki Allegro lecz z pliku excela w którym zapisane mam w hiperłączu wyszukiwania z kryteriami jakie mnie odpowiadają, a nie jakie Allegro narzuca.


Zastanawiam się nad zgłoszeniem praktyk monopolistycznych do UOKIK i do Rzecznika Praw Konsumentów. 

Świetny pomysł i będę dopingował.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@glenmoranghie, dzięki za podzieleniem się swoim zdaniem na temat trafności.

To dla nas ważne, aby pokazywać Wam oferty najlepiej dopasowane do tego, czego szukacie na Allegro. Jako że wyniki wyszukiwania nie zawsze satysfakcjonują kupujących, uruchomiliśmy test, w którym weryfikujemy, czy na podstawie różnych powodów dopasowania oferty wyniki wyszukiwania w sortowaniu według ceny oraz ceny z dostawą będą lepsze jakościowo. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@mr_oma 
"To dla nas ważne, aby pokazywać Wam oferty najlepiej dopasowane do tego, czego szukacie na Allegro. "

Ściema. Odkąd lansujecie trEfność, narzekaniom uzytkowników nie ma końca. A wy (allegro) konsekwentnie macie w nosie narzekania użytkowników.

" Jako że wyniki wyszukiwania nie zawsze satysfakcjonują kupujących" 

Daleko idący eufemizm. Wyniki wyszukiwania po trEfności świadomych kupujących nie satysfakcjonują bez mała NIGDY. I dobrze o tym wiecie, ale macie to w nosie. 

"Aby wyświetlić wyniki posortowane tylko według danego kryterium (bez dopasowania oferty do szukanej frazy), wystarczy, że wybierzesz [sortuj bez dopasowania]. Opcję tę znajdziesz na dole listy ofert. "

 @mr_oma 
Nie zadałaś sobie nawet trudu przeczytania tego co napisalem, tylko wklejasz gotowe formułki. A przecież WYRAŹNIE NAPISAŁEM że od jakiegoś czasu PRZYCISK SORTUJ BEZ DOPASOWANIA NIE DZIAŁA W OGÓLE. Więc w końcu sprawiliście że NIE DA SIĘ TEGO WYLĄCZYĆ.  
Żenada na całego.


oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@glenmoranghie, czy możesz napisać, w jakiej ścieżce kategorii nie działa Ci przycisk "sortuj bez dopasowania"?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@mr_oma W żadnej ścieżce jaką sprawdzałem przycisk nie działa. Malo tego, w niektórych ścieżkach tego przycisku w ogóle nie ma. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@glenmoranghie, skonsultuję to i dam Ci znać, gdy dowiem się czegoś więcej. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@glenmoranghie, ciężko to zweryfikować bez konkretnego przykładu. Natomiast przycisk "Sortuj bez dopasowania" nie pojawia się tam, gdzie sortowanie bez dopasowania działa automatycznie. Chodzi głównie o listingi bez frazy (samo przeglądanie kategorii bez wpisanej frazy). W innych przypadkach przycisk powinien być i działać poprawnie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@mr_oma "ciężko to zweryfikować bez konkretnego przykładu."

Nie no, to są jawne kpiny. Co może być bardziej konkrertnego niż "nigdzie nie działa"
Spychotechnika po prostu. Zero zaangażowania.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@mr_oma widzę że się wypięłaś na mój problem mimo że wyraźnie napisałem że ten przycisk nigdzie nie działa. Może nie rozumiesz tego słowa? Zatem wklejam link do synonimów tego słowa: 
https://synonim.net/synonim/nigdzie

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@glenmoranghie 
Spójrz na to inaczej:
Aby obalić Twoją tezę ("że ten przycisk nigdzie nie działa") - wystarczy podać 1 (słownie: jeden) przykład w którym ów przycisk "działa". 
Tymczasem ani Moderatorka, ani "odpowiednie działy Allegro" z którymi prowadzone są konsultacje od ponad dwóch dni nie potrafią wskazać choćby jednego przykładu obalającego Twoją tezę.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Nie, oni to po prostu olali. Jak olewają każdy niewygodny dla nich temat.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@glenmoranghie 
"Olewając" przyznają Ci rację i jednocześnie potwierdzają swoją bezsilność wobec popełnionych błędów.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Już działa. Albo naprawili, albo się samo naprawiło. Albo też ktoś z allegro wycofał się z jakiegoś poronionego pomysłu. 

oznacz moderatorów

Client:101126414
#3 Debiutant#

sortowanie nadal nie dziala!

oznacz moderatorów

bzyk3333
#1 Nowicjusz#

Jeszcze rozumiałem jak w sortowaniu po Cenie były oferty sponsorowane na początku i na końcu listy, ale teraz już w środku pojawiają się sponsorowane z cena z kosmosu, szukanie czegoś na allegro to już czas liczony w kilkudziesięciu minutach - szkoda, kiedyś to był fajny serwis

oznacz moderatorów

BadBaukan
#7 Wielbiciel#

nie mogę znaleźć opcji sortuj bez dopasowania, gdzie dokładnie na dole strony się  "ono" znajduje? z góry dzięki

XD

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

wahol77
#2 Obserwator#

U mnie od jakiegoś czasu w ogóle nie działa sortowanie

oznacz moderatorów