anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający mnie zablokował

akra24
#7 Wielbiciel#

Witam. Pewien sprzedający ma kilka podobnych ofert. Poprosiłam go, by wyjaśnił mi, czym produkty się różnią (szukałam takiego o konkretnych parametrach). Przypadkiem przyznał się, że do 3 różnych ofert z różnymi opisami ma ten sam produkt. Zapytałam go, dlaczego wprowadza klientów w błąd. Na tym kończy się nasza korespondencja. Mija kilka tygodni, chcę kupić u niego inne rzeczy i okazuje się, że mnie zablokował!!!!! Co mogę zrobić, by Allegro to upomniało, poprosiło o wyjaśnienie i odblokowanie mnie? 

  • Ogólnie mogłabym odpuścić tego Janusza biznesu ale tak się składa, że to czego potrzebuję, akurat tylko on ma w dobrych cenach i szerokim asortymencie. Pomóżcie  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

pinsplash
#21 Demiurg#

@akra24 To jego decyzja biznesowa i on za nią odpowiada. Szukaj gdzie indziej,

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@akra24 

Jeżeli nie dokonałaś zakupu u tego podmiotu - to nie mógł Cię zablokować

Co mogę zrobić, by Allegro to upomniało, 
Sprzedawca (jaki by nie był) - to jednak ON (ONA), a nie ONO.

poprosiło o wyjaśnienie i odblokowanie mnie? 
Możesz prosić o to Allegro, jednak Allegro nie ma możliwości (ani kompetencji) podważać decyzji sprzedającego (czytaj: sprzedawca mając powód nie musi usuwać z listy MNK kupującego nawet na prośbę Allegro).


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@A3dam Jeżeli zrobił to przed zmianą - to mógł zablokować bez zakupu u niego.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@pinsplash 
Mija kilka tygodni, chcę kupić u niego inne rzeczy i okazuje się, że mnie zablokował!!!!!

Zmiana nastąpiła znacznie wcześniej niż "kilka tygodni" temu.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

akra24
#7 Wielbiciel#

To akurat jest najmniej istotne.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@akra24 kupowałaś już u niego wcześniej ??? transakcja przebiegła pomyślnie ??? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

akra24
#7 Wielbiciel#

Tak kupowałam, ogólnie zakupy były ok, może poza jakością jednego z produktów 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@akra24 a nie poleciał negatyw czy inne sprawy ? skoro nie pasowała jakość produktu to po co się pchać ponownie w to samo bagno ?

Napisz do sprzedawcy czemu Cię zablokował, ma prawo ale może chociaż Ci wyjaśni 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

> hurr durr zły sprzedawca wprowadza klientów w błąd, janusz biznesu

> tak bardzo chcę u niego coś kupić

 

Może pora przestać bawić się w szeryfa Allegro szczególnie w stosunku do osób u których chcesz robić zakupy?

oznacz moderatorów

akra24
#7 Wielbiciel#

Szeryf Allegro, jakież to zabawne, hahaha.

Poprosiłam sprzedającego by wyjaśnił mi jaka jest różnica między 3 produktami z jego oferty, bym mogła wybrać ten, z którym najlepiej będzie mi się pracowało. Nie węszyłam dla sensacji, mam ciekawsze rzeczy do zrobienia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@akra24 Sprzedający nie ma prawa odmówić sprzedaży, ale musisz iść do sądu, dodał cię na MNK, czarna lista, poszukaj u innego sprzedającego albo kup z innego konta. Jeżeli oferty wprowadzają w błąd to zgłoś go do Allegro.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@akra24 
Sprzedający nie ma prawa odmówić sprzedaży

Nie pleć bzdur. Ma prawo.
A czym jest wystawienie oferty "tylko dla kont BIZNES" - widocznej na Allegro dla wszystkich i z ograniczeniami zakupu dla kont "konsumenckich" ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów