anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce zrealizować zamówienia ze względu na zbyt niską kwotę w licytacji.

ReevoX
#7 Wielbiciel#
Cześć.
 
Wygrałem licytację za telefon. Kwota wyniosła 2700 zł. Sprzedający prawie od razu po wygraniu przeze mnie licytacji w wiadomości prywatnej zwodził, że jest za granicą kraju jeszcze kilka miesięcy i trzeba anulować transakcję. Potem jak zapłaciłem mimo wszystko przez płatności allegro to sprzedający zwrócił od razu środki. Napisałem, że mogę poczekać aż wróci, to na to odpowiedział mi, że kwota licytacji okazała się za mała, po czym ponownie wystawił telefon z licytacją i kup teraz za wyższą kwotę. Dodam, że w poprzedniej aukcji jak i obecnej wystawionej nie było informacji, że wysyłka telefonu jest za kilka miesięcy tylko do 9 dni. Zero innej informacji o wysyłce w aukcji. Cena też nie jest jakaś okazyjna, bo takie telefony sprzedają się po 3000-3500 zł i to jeszcze bez rat. Godziny kiedy skończyła się moja licytacja którą wygrałem też nie były jakieś kosmiczne typu 2-3 w nocy tylko normalnie w dzień roboczy zakończyła się licytacja koło 16:00.
 
Ktoś orientuje się jakby wyglądała sprawa w sądzie? Oczywiście nie twierdzę, że zamierzałbym z tym iść dalej ale jestem ciekaw czy ktoś miał styczność z tego typu sprawami. Wszystkie "dowody" które przedstawiłem posiadam, w wiadomościach allegro i na mailu.
 
Co natomiast może uczynić samo allegro? Czy allegro może mu zablokować konto, bo to dla mnie jest jakaś abstrakcja, że można odwołać wygranie w licytacji podpierając się tym, że kwota była dla mnie za niska, tymczasem następnego dnia wystawiać taką samą ofertą za ten sam przedmiot tylko za wyższą kwotę... To jest mega nieprofesjonalna sytuacja ze strony sprzedawcy i allegro jeżeli nic z tym nie zrobią (czytaj ukarzą sprzedającego). Od niezadowolenia z kwoty licytacji jest kwota minimalna albo opcja kup teraz. Jeżeli sprzedawca nie zostanie ukarany z tego powodu to będzie znaczyło, że jest przyzwolenie na tworzenie aukcji z licytacjami i wycofywaniem ofert bez konsekwencji z powodu zbyt niskiej kwoty. 
 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

@ReevoX dla allegro sprawa wygląda tak kasa oddana to nic się nie stało. W sądzie raczej byś wygrał mając zapis waszych rozmów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że to nie jest normalne, mógł wystawić kwotą min, ale jak zwrócił Ci śrdoki to Allegro nic mu nie może zrobić, zostaje sąd, patrząc na to co piszesz że w zasadzie jest to niewiele niższa kwota jest możliwe że dalby się wygrać w sądzie, ale to już tylko sąd może orzec, My tu możemy tylko gdybać.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ReevoX Allegro nikogo nie będzie karać > chyba że będzie więcej skarg na tego sprzedającego > a jak masz 2 lata na czekanie na sprawę w sądzie to zawsze możesz ją założyć

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Szkoda zdrowia i czasu.

oznacz moderatorów