anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający odrzuca reklamację - jaka pomoc z Allegro

aniskiew
#8 Zapaleniec#

Witam,

28 sierpnia kupiłem przez Allegro pompę głębinową do studni, pompa przyszła kurierem DPD, karton zewnętrzny i dodatkowa wewnętrzna tuba z plastikowymi zatyczkami były w idealnym stanie. Pompę wyjąłem, obejrzałem pobieżnie i zostawiłem w kartonie w domu. Tydzień temu chciałem założyć ją do studni i wtedy zauważyłem dwa pęknięcia w miescu mocowania rury wodnej - przed montażem jakimkolwiek. Mam zdjęcia, nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych, uderzeń - sprzedawca na oko bez oglądania pompy na żywo odrzuca reklamację że miałem zgłosić do iluś dni po odbiorze uszkodzenia.

Jak dalej prowadzić tę sprawę - pompa kosztowała 599 zł, a z pęknięciami strach ją zakładać - wtedy już na pewno będzie na mnie. Czy Allegro Protect może pomóc w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Odbierając trzeba było ją obejrzeć czy nie ma uszkodzeń .Sprzedawca trzyma się zasad reklamacji i ma prawo takową odrzucić ,a czy allegro pomoże to ich trzeba zapytać. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  jest szansa ratunkowa?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@aniskiew Czy prowadzisz dyskusję ze sprzedawcą? Masz możliwość poproszenia o pomoc doradcę, który również się w niej wypowie i udzieli Ci pomocy w sporze. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@aniskiew tak na zgłoszenie uszkodzeń protokół szkody masz 7 dni od odbioru, brak tego zwalnia sprzedawcę z odpowiedzialności, reklamację odrzucił bo jak udowodnisz że Tobie nie spadła, zawsze sprawdzaj paczki po odbiorze, nawet jak coś montujesz za tydzień czy miesiąc bo potem jest po ptokach a reguluje to ustawa, Protect nie służy do wypłat za odrzucone reklamacje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

aniskiew
#8 Zapaleniec#

Ale sprawdzałem przy odbiorzę i przesyłkę i pompę i wtedy niczego nie zauwążyłem, nie ma uszkodzeń mechanicznych - śruba wkręcona fabrycznie rozsadziła plastik, nie będe oglądał z lupą przesyłek. Idąc tym tokiem to po co jest rękojmia jeśli wszystko "fizyczne" można zrzucić na transport... Ok dzięki za odp.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający tu piszą o odrzuceniu reklamacji z powodu protokołu szkody, to jakaś nowość?? a jakie to prawo reguluje możliwość odrzucenia reklamacji z powodu braku protokołu szkody? Reklamuj przez otwarcie dyskusji i tam opisz problem: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

możesz także https://um.warszawa.pl/waw/konsument/-/co-zrobic-jezeli-sprzedawca-odrzucil-reklamacje-

oznacz moderatorów