anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający ograniczył mi zakupy

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#
  • Witam, ostatnio zakupiłem produkt i go zwróciłem i sprzedający nałożył blokade na moje konto i nie moge drugi raz u niego kupić rzeczy, czemu allegro zezwala na takie coś, skoro zgodnie z artykułem 135 sprzedający nie ma prawa odmówić sprzedania widocznego produktu ?
oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@WebSpideyJV Nikogo nie pomawiam, po prostu nie jesteś na bieżąco z regulaminem Allegro. Jak napisał kolega @mdrogeria , nie da się kogoś zablokować po jednym zakupie. Poczytaj, może ci się coś rozjaśni, bo na razie zwyczajnie ściemniasz 

https://help.allegro.com/sell/pl/a/co-to-jest-zakladka-moi-nieaktywni-kupujacy-i-jak-z-niej-korzysta...

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#

A co to ma do rzeczy ile razy coś kupiłem ? Mam prawo zwrotu do 14 dni, oraz artykuł 135 mówi jasno, a to że nikt tutaj nie potrafi pomóc, to dziękuje bardzo, że jedyne co tutaj zobacze to pomawianie

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#12 Orędownik#

@WebSpideyJV Chyba nie do końca rozumiesz znaczenie słowa "pomawianie" 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#

A Ty nie potrafisz pomóc, tylko się mądrzysz, ciekawe co ci daje takie coś ?

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

@WebSpideyJV w czym Ci pomóc? 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Odblokować mu czarne listy

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

@WebSpideyJV podaj przedmiot i sprzedawcę, od którego chciałeś kupić. Wyślę paczkę na Twój adres

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Nie piszesz wszystkiego. Nie ma możliwości nałożyć blokady bez co najmniej 3ch zakupów. Piszesz tylko o jednym... Wyjątkiem jest tylko gdy mu groziłeś, a wtedy musi dodać zrzut z tego.

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#

Ale tak czy inaczej, artykuł 135 nic nie mówi o liczbie zakupów, ani żaden inny

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#12 Orędownik#

@WebSpideyJV To Allegro wprowadziło, że kupujący musi 3 razy działać na szkodę sprzedawcy. A tak poza tym to nikt Ci nie odbiera prawa do zwrotu.

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

To idź do phrokuratury zgłosić sprawę

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#

Co to znaczy "phrokuratury" ? A od czego jest dyskusja i pomoc ? Żeby wyśmiewać ludzi ? Czy żeby udzielić pomocy ?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Będziesz się tak użalał nad sobą? Sprzedający miał wystarczający powód by nie chcieć twoich pieniędzy i zablokować. 

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#

A skąd ty wiesz jaki sprzedający miał powód ? Jedyne czego żałuje to że nie ma tu żadnej pomocy, tylko same chamstwo jest

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Skąd wiem? 

Jakże by inaczej, przecież sprzedający zgodnie z artykułem 135 nie ma prawa odmówić sprzedaży bez uzasadnionego powodu

Ergo jeśli sprzedaży odmówił to powód miał.

 

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

To Allegro wprowadziło limit 3 zakupów. Zaakceptowałeś regulamin Allegro to zaakceptowałeś i takie twory 

oznacz moderatorów

WebSpideyJV
#8 Zapaleniec#

Zaakceptował to każdy, ale kto czyta ten regulamin ? Jakbym przed rejestracją w internetach na każdym portalu czytał regulamin, to chyba musiałbym na prawde dobrego prawnika mieć xd

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@WebSpideyJV 

Jakiej pomocy od nas oczekujesz?

Artykuł kodeksu cywilnego brzmi: 

"135. Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny."

Jeżeli uważasz, że sprzedawca nie miał uzasadnionej przyczyny, żeby Cię zablokować to jedynym wyjściem jest udanie się do sądu i niech sąd zdecyduje kto ma racje. Ty twierdzisz, że sprzedawca ogranicza Twoje prawa a sprzedawca prawdopodobnie uważa, że narażasz go na koszty i działasz na szkodę firmy. 

Nikt tutaj nie rozstrzygnie kto ma rację.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak @ares_ tu jest sedno ,,bez uzasadnionej przyczyny ,, , @WebSpideyJV skoro sprzedawca to zrobił to widać w swoim rozumieniu ma uzasadnioną przyczynę , to jego decyzja i bierze za ten krok pełną odpowiedzialność prawną .

i teraz historyjka z mojego sklepu 

Pac..klientka wlazła z dwusetką i chciała rozmienić BO !!@ uwaga !! w biedrze nie mają wydać  ,terefere , se pomyślałem , poczta obok tam mudszą rozmienić , a ja przepraszam nie mam na tyle drobnych,  ,,to ja chcę zapałki i rzuca , powatrzam rzuca niedbale papirek na ladę , jedyne co zapamiętałem to słowa ,, k..wa ja ci pokaże h...,, 

Wyobraźcie sobie sprawa się zakończyła interwencją policji , w protokole zostało napisane ,, sprzedawca unieważnił transakcją podając za powód brak mozliwości wydania reszty ,, opis był dłuższy  ,ale już parę lat minęło  i cisza .

oznacz moderatorów