anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający ograniczył mi zakupy

MAMY ROZWIĄZANIE!
WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#
  • Witam, ostatnio zakupiłem produkt i go zwróciłem i sprzedający nałożył blokade na moje konto i nie moge drugi raz u niego kupić rzeczy, czemu allegro zezwala na takie coś, skoro zgodnie z artykułem 135 sprzedający nie ma prawa odmówić sprzedania widocznego produktu ?
oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
Monika__L
#16 Inspirator#

To Allegro wprowadziło limit 3 zakupów. Zaakceptowałeś regulamin Allegro to zaakceptowałeś i takie twory 

oznacz moderatorów
Client:126575044
#1 Nowicjusz#

@WebSpideyJV 

Jak Ci się podoba to forum? Jesteś zadowolony z obsługi, którą Ci zafundowały tutejsze demiurgi? Lubisz być pomawiany i obrażany za to, że skorzystałeś ze swoich ustawowych uprawnień? No to nie zapomnij podziękować administracji forum i opisać swoich doświadczeń ze "społecznością Allegro Gadane", kiedy znowu zachęcą Cię do wypełnienia ankiety.

oznacz moderatorów
QueLord
#10 Popularyzator#

Ale co kto złego napisał ? OP został zablokowany, więc nie była to jednorazowa sprawa. Poza tym, jeśli sprzedawca był taki zły to po co chce robić znowu zakupy u niego? 🤔

_________________________________________________________________
"Suma inteligencji na planecie jest stała - rośnie liczba ludności"
oznacz moderatorów
Client:126575044
#1 Nowicjusz#

@QueLord Na razie obwiniliście OP-a tylko o robienie zamówień dla żartów, nieodbieranie pobraniówek, wystawianie nieuzasadnionych negatywów, powodowanie podwyżek cen, kręcenie, bycie problematycznym i ogólne szkodzenie sprzedawcom. A wiadomo tylko, że zwrócił towar, do czego miał święte prawo. 

 

oznacz moderatorów
WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ale czemu mnie pomawiasz ? Gdzie ja napisałem ile razy zwracałem towar ? Naucz sie kultury

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@WebSpideyJV 

Jakiej pomocy od nas oczekujesz?

Artykuł kodeksu cywilnego brzmi: 

"135. Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny."

Jeżeli uważasz, że sprzedawca nie miał uzasadnionej przyczyny, żeby Cię zablokować to jedynym wyjściem jest udanie się do sądu i niech sąd zdecyduje kto ma racje. Ty twierdzisz, że sprzedawca ogranicza Twoje prawa a sprzedawca prawdopodobnie uważa, że narażasz go na koszty i działasz na szkodę firmy. 

Nikt tutaj nie rozstrzygnie kto ma rację.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

tak @ares_ tu jest sedno ,,bez uzasadnionej przyczyny ,, , @WebSpideyJV skoro sprzedawca to zrobił to widać w swoim rozumieniu ma uzasadnioną przyczynę , to jego decyzja i bierze za ten krok pełną odpowiedzialność prawną .

i teraz historyjka z mojego sklepu 

Pac..klientka wlazła z dwusetką i chciała rozmienić BO !!@ uwaga !! w biedrze nie mają wydać  ,terefere , se pomyślałem , poczta obok tam mudszą rozmienić , a ja przepraszam nie mam na tyle drobnych,  ,,to ja chcę zapałki i rzuca , powatrzam rzuca niedbale papirek na ladę , jedyne co zapamiętałem to słowa ,, k..wa ja ci pokaże h...,, 

Wyobraźcie sobie sprawa się zakończyła interwencją policji , w protokole zostało napisane ,, sprzedawca unieważnił transakcją podając za powód brak mozliwości wydania reszty ,, opis był dłuższy  ,ale już parę lat minęło  i cisza .

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

Biuro prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta podkreśla, że "teoretycznie sprzedawca nie ma obowiązku wydania reszty, czyli konsument powinien mieć odliczoną kwotę". Kodeks cywilny wskazuje, że sprzedawca jest zobowiązany przekazać kupującemu prawo do własności towaru i mu go wydać, podczas gdy nabywca ma towar odebrać i zapłacić wskazaną cenę. Nie jest jednak wskazane, co z resztą za zakupy gotówką 

oznacz moderatorów
WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Wiem że bierze pełną odpowiedzialność, ale zrozum, że może nie każdy chce żyć w Kraju, gdzie za byle bzdure trzeba trzeba latać po sądach, miło że rozumiesz, jako nieliczny, niestety z tego co widać

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

To zostaw bzdurę na boku i zrób zakupy gdzieś indziej 

 

oznacz moderatorów
WebSpideyJV
#7 Wielbiciel#

Ty serio nie potrafisz zauważyć kto ma racje ? sprzedający nie ma prawa odmówić sprzedaży, bo narusza Artykuł 135 i koniec, a to że sprzedający "Nie chce czekać na zwrot" to nie mój problem, prawo stoi po mojej stronie. A pomocy od ciebie nie oczekuje, oczekuje żebyś przestał pisać bzdury skoro nie znasz prostego prawa, ja ciebie o pomoc nie prosiłem, której i tak nie otrzymałem

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

Ty czytałeś powyższe?

Sprzedający ma prawo odmówić z uzasadnionej przyczyny. Czy zastanawiałeś się albo spytałeś go czy ma taką uzasadnioną przyczynę? Jak nie ma to masz prawo isc do sądu a zakupy zrobić za 2 lata jak zapadnie wyrok albo jutro o kogoś innego

 

oznacz moderatorów
Czah-nik
#12 Orędownik#

@WebSpideyJV Ty serio jesteś na czarnej liście. Ludzie Ciebie z automatu będą blokować jak tylko nadarzy się okazja. Widocznie napsułeś krwi paru firmom. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Oczywiście ze ma prawo odmowić sprzedaży, a art 135 nie ma zastosowania bo aby dokonać zakupu trzeba moc wejść do sklepu, a sprzedawca może i ma sankcje za niesprzedanie ci rzeczy którą chcesz kupić ale by te sankcje zadziałały musisz wyrazić chęć zakupu, a jak zrobisz to sprzed zamkniętych drzwi?

oznacz moderatorów
Client:126575044
#1 Nowicjusz#

@ares_  napisał(a):

Artykuł kodeksu cywilnego brzmi: 

"135. Kto, zajmując się sprzedażą towarów...


Prawie trafiłeś, zgaduj dalej. 😉


oznacz moderatorów
AlleMakijazPL
#7 Wielbiciel#

haha ha ha ha 

oznacz moderatorów