anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za to, że wystawiłem negatywny komentarz.

ZIelonyKojot
#8 Zapaleniec#

W zamian za wystawienie negatywnego komentarza, sprzedawca straszy mnie sądem. Czy to praktyka zgodna z prawem ?


"


WEZWANIE DO USUNIĘCIA SKUTKÓW NARUSZENIA DÓBR OSOBISTYCH
(usunięcie negatywnego komentarza)

Zgodnie z dyspozycją art. 24 § 1 kodeksu cywilnego w zw. z art. 43 kodeksu cywilnego żądam zaniechania kreowania nieprawdziwych i szkalujących moje dobre imię sformułowań oraz niezwłocznego usunięcia skutkow naruszenia moich dobr osobistych poprzez usunięcie negatywnego komentarza zamieszczonego przez Pana w dniu 29.04.2020 r. opublikowanym na stronie Allegro.pl
Naruszenie godności osobistej innej osoby w jakikolwiek sposob, a więc rownież za pośrednictwem Internetu, jest naruszeniem dobr osobistych w rozumieniu prawa cywilnego.
Mając na względzie specyfikę działalności prowadzonej przy użyciu sieci Internet, gdzie podstawową determinantą w podjęciu decyzji o zawarciu umowy jest opinia wyrażana przez kupujących, wskazuję, że na skutek negatywnych oraz nieuzasadnionych wpisow zamieszczonych na stronie Allegro.pl firma [edcyja] narażona jest na utratę dobrego imienia, czci i godności jako rzetelny oraz uczciwy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą od wielu lat, a także na szkody majątkowe poprzez generowanie straty w obrotach handlowych. Zależność pomiędzy ilością sprzedawanych produktow oraz rodzajem otrzymywanych komentarzy lub opinii jest bezsprzeczna.
Do wyrażania opinii o produktach służy zakładka oceń produkt a nie komentarz do transakcji. Sprzedawca nie jest producentem sprzedawanego przedmiotu aby obarczać go niespełnionym oczekiwaniami w kwestii cech produktu. Wszelkie zarzuty przedstawione przez Pana w treści komentarza są cechami produktu ktore wyraźnie przedstawione są w treści aukcji. Bezzasadny jest także zarzut o braku jakiegokolwiek przewodu HDMI ktory zgodnie z treścią aukcji nie jest częścią zestawu gdyż zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia producent nie dołącza go do zestawu.
Ponadto, bezzasadne obniżanie oceny poprzez wystawienie jednej gwiazdki zarowno w odniesieniu do czasu wysyłki jaki kosztu dostawy jest zwykłą złośliwością z Pana strony a nie realną oceną transakcji ktora nie ma nic wspolnego z rzeczywistością. Termin nadania przesyłki nastąpił zgodnie z deklaracją przedstawioną w treści oferty a więc w terminie 24 godzin roboczych a jej koszt nie był w żaden sposob ukryty czy też zatajony aby oceniać go na jedną gwiazdkę, tym bardziej gdzie przesyłka była nadana na warunkach szczegolnych z opcją "ostrożnie szkło".
Wobec powyższego wnoszę o niezwłoczne usunięcie skutkow naruszania dobr osobistych w postaci dobrego imienia i czci, poprzez usunięcie komentarza w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania jednak nie poźniej niż do dnia 04.05.2020. r., pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego z wszelkimi konsekwencjami prawnymi, w tym ponoszenia kosztow sądowych oraz zastępstwa procesowego oraz skutkami odszkodowawczymi i karnymi.
Zwracam dodatkowo uwagę, że zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.
Niniejsze wezwanie jest ostateczne i za takie proszę potraktować także moje stanowisko w tej sprawie.
Brak zadośćuczynienia niniejszemu wezwaniu w terminie, a w szczegolności brak usunięcia wspomnianego wyżej wątku z forum spowoduje już bez dodatkowych wezwań, niezwłoczne skierowanie sprawy do właściwego sądu powszechnego z wszelkimi jej konsekwencjami. "

oznacz moderatorów
148 ODPOWIEDZI 148

konto zamknięte
Nie dotyczy

@__RPM_, co powie sędzia?  😄
czy w opisie było, że w zestawie jest kabel? nie? to co się pan czepia?
Kiedy kupowałem TV marki Rubin, kupowałem Neptuna, zawsze kabel był.
kiedy ja kupowałem Opla, to sprzedawca nie wymienił że opon letnich brak,
miałem się
rzucać?
noo, nie..
to zaiwaniaj pan do sprzedawcy go przepraszać!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Mnie też tak straszono i wiesz co się wydarzyło? Guzik się wydarzył, kombinator rzucający paragrafami z rękawa, wysyłający przedsądowe wezwania, straszący czym tylko się dało, zapłacił jedynie koszty sądowe po wycofaniu aktu, a komentarz wisiał przez rok. Myślał, że nawojuje i nawojował 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Kiedy to było?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 A jakie to ma znaczenie? W kwietniu 2019 roku wycofał akt oskarżenia i poniósł koszty. Podać tu jego login? Wiem, że nie mogę. Każdego za negatyw straszył w odpowiedziach sądami. Teraz już nie straszy.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Ma znaczenie, bo wtedy jeszcze jakość sprzedaży na nic nie wpływała. Nawet nie wiem czy wtedy była. Dzisiaj od jakości zależy wszystko, nawet zwrot prowizji. Jest więc o co walczyć w sądzie, bo można wykazać wymierne straty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ploma
#10 Popularyzator#

Ile można dostawać negatywów niesprawiedliwych: jak wół napisane USZKODZONE OPAKOWANIE: komentarz USZKODZONE OPAKOWANIE. Sprzedaję 3 sztuki zamiast 4 (nawet w tytule). Komentarz: dostałem 3 sztuki zamiast 4.  Osoby takie psują opinie Sprzedawcy. Sam wysyłam przedsądowe wezwania do usunięcia komentarza i jestem za tym żeby każdy tak robił w momencie w którym jest on niesłuszny. Wpływa on na statystyki, a podejrzewam że dla większości Kupujących opis aukcji jest dla niego niepotrzebnym i zbednytm elementem. Jak instrukcja mebli z IKEA

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie mam nic mądrego do powiedzenia, więc napiszę, że mój komentarz - całkiem bezsensowny, będzie miał nr. 108 😛 Idziemy na rekord..?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

sołtys zawsze mondże gada 😮 zna się 😄
i kotkima 😮 i pieskima 😄 <głaszcze kotki sołtysa> 🤗

#109

oznacz moderatorów

horseman
#8 Zapaleniec#

Wg Was każdy może sprzedawać telewizor rubin jako monitor bo przecież jak się uprze to też się komputer podłączy licząc na brak wiedzy kupującego, że to tak na prawdę nie jest monitor. Odkurzacz z funkcją prania nie jest pralką a wg Was można tak sprzedawać.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@horseman Nie, nie można i na 6 stron wątku nikt nie napisał, że można.  Dyskusja dotyczy czegoś innego.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Kupujący  otworzył tu swój wątek (widać że nie miał racji)a wy się wykłócacie między sobą od kilku dni !Co z tego wynika ? nic a kupujący oddał towar i wystawił negatywa i to nie jest obiektywne bo nie potrafi czytać ! Sprzedający oczywiście niezadowolony i słusznie ale pewnie nie pójdzie do sądu bo szkoda zdrowia Pozdrawiam i życzę opanowania i czas zakończyć tą dyskusję która nie będzie miała finału

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Eeee, tam 🙂  Żadna dyskusja nie idzie na marne. Zwróć uwagę, że raczej nikt się nie wykłóca, a dyskutuje z pełną kulturą 🙂 Przecież nie musisz tu wchodzić i czytać tego wszystkiego. Miłego weekendu 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Dziękuje wzajemnie🍻

oznacz moderatorów

horseman
#8 Zapaleniec#

Dyskusja ma sens bo sprzedawcy potem sprzedają fale pendrive 512gb za 30 zł które mają faktycznie pojemności 2gb, albo baterie 5500mah a faktycznie 500mah, żarówki 10000 lumenów itp bo co bo mogą bo przecież tak podaje producent a jak Ci się nie podoba to spróbuj dać negatywa bo wtedy sąd.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@horseman, wtedy zwrot 14d 🙂 sprzedawca nie wie co jest w nowym pudełku 🙂

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

ctrlCctrlV

Na allegro nie ma już oceny za czas wysyłki, więc sprzedający wkleił nieaktualne wezwanie.

Do oceny pozostało: zgodność z opisem i obsługa. Jeśli tu dałeś po jednej gwiazdce, to możesz spać spokojnie. Co prawda nie do końca jest to zgodne z prawdą, ale akurat w tych puntach możesz być subiektywny. Komentarz jest niesprawiedliwy ale nie nadaje się na pozew.

@xyz96 jako rzecznik kupujących pojechał po bandzie, ale mimo, że się z jego argumentacją nie zgadzam, wynik jest ten sam.

Jak rzecze prezes, nie ważne który sąd, byle d.upa była z przodu. 

oznacz moderatorów

-Kirito-
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca ma rację jeśli wystawiłeś go bezpodstawnie lub wyolbrzymiłeś  prawdę - co zazwyczaj się dzieje w Amoku otrzymania czegoś lub nie wiedzy i uważania ze według mnie towar jest niezgodny co też -zostawia wiele do życzenia . Zazwyczaj  to dzieje się to wtedy gdy do końca nie przeczyta się opisu aukcji, Lub nie czyta się ze zrozumieniem- Proponuje By allegro wprowadziło testy IQ i jeśli ma się je poniżej Ameby to nie otrzyma się zezwolenia do logowania - Ale jeśli masz racje i sprzedawca wali w *** to może coś ugrasz 🙂 

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

Pytanie, czy jesteś w stanie udowodnić każde słowo w tej opinii? Jeśli nie, to dlaczego pomówiłeś/aś sprzedawcę?

Działa to tak. Dla przykładu. Zaznaczasz 4 gwiazdki jeśli chodzi o zgodność z opisem. Zatem zasugerowałeś/aś, że przedmiot jest niezgodny z opisem. Jeśli jesteś w stanie to udowodnić, to nie ma problemów. Pamiętaj jednak, że w sprawach o naruszenie dóbr osobistych, to ty jesteś oskarżony/oskarżona, lecz wyjątkowo w tej sytuacji również ty udowadniasz prawdziwość swoich słów (co z resztą jest logiczne). 

Zatem dobrze ci radzę, w ogóle nie wystawiaj komentarzy w serwisie allegro. Zasadniczo to w ogóle nie dokonuj zakupów w tym serwisie. Bardzo często na stornie sklepu kupisz wszystko znacznie taniej, bez nerwów, bez tych głupot allegro.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@temporalis_pl 

Pod koniec marca zapowiadałaś umieszczenie w AG wątku z wzorami pism procesowych i procedurą postępowania w sprawie o zniesławienie sprzedawcy komentarzem ze zbyt małą liczbą zaznaczonych gwiazdek. Chyba przegapiłem ten wątek i nie mogę go znaleźć. Pisałaś, że masz duże doświadczenie w takich sprawach. Zamieścisz tutaj jeden z korzystnych dla Ciebie wyroków? Na pewno pomogłoby to innym pomówionym sprzedawcom.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ZIelonyKojot 

Nieprzekraczalny termin na usunięcie Twojego komentarza minął 04.05.2020r. Możesz napisać, czy sprzedawca spełnił swoje groźby i skierował sprawę na drogę sądową?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów