anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za to, że wystawiłem negatywny komentarz.

ZIelonyKojot
#8 Zapaleniec#

W zamian za wystawienie negatywnego komentarza, sprzedawca straszy mnie sądem. Czy to praktyka zgodna z prawem ?


"


WEZWANIE DO USUNIĘCIA SKUTKÓW NARUSZENIA DÓBR OSOBISTYCH
(usunięcie negatywnego komentarza)

Zgodnie z dyspozycją art. 24 § 1 kodeksu cywilnego w zw. z art. 43 kodeksu cywilnego żądam zaniechania kreowania nieprawdziwych i szkalujących moje dobre imię sformułowań oraz niezwłocznego usunięcia skutkow naruszenia moich dobr osobistych poprzez usunięcie negatywnego komentarza zamieszczonego przez Pana w dniu 29.04.2020 r. opublikowanym na stronie Allegro.pl
Naruszenie godności osobistej innej osoby w jakikolwiek sposob, a więc rownież za pośrednictwem Internetu, jest naruszeniem dobr osobistych w rozumieniu prawa cywilnego.
Mając na względzie specyfikę działalności prowadzonej przy użyciu sieci Internet, gdzie podstawową determinantą w podjęciu decyzji o zawarciu umowy jest opinia wyrażana przez kupujących, wskazuję, że na skutek negatywnych oraz nieuzasadnionych wpisow zamieszczonych na stronie Allegro.pl firma [edcyja] narażona jest na utratę dobrego imienia, czci i godności jako rzetelny oraz uczciwy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą od wielu lat, a także na szkody majątkowe poprzez generowanie straty w obrotach handlowych. Zależność pomiędzy ilością sprzedawanych produktow oraz rodzajem otrzymywanych komentarzy lub opinii jest bezsprzeczna.
Do wyrażania opinii o produktach służy zakładka oceń produkt a nie komentarz do transakcji. Sprzedawca nie jest producentem sprzedawanego przedmiotu aby obarczać go niespełnionym oczekiwaniami w kwestii cech produktu. Wszelkie zarzuty przedstawione przez Pana w treści komentarza są cechami produktu ktore wyraźnie przedstawione są w treści aukcji. Bezzasadny jest także zarzut o braku jakiegokolwiek przewodu HDMI ktory zgodnie z treścią aukcji nie jest częścią zestawu gdyż zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia producent nie dołącza go do zestawu.
Ponadto, bezzasadne obniżanie oceny poprzez wystawienie jednej gwiazdki zarowno w odniesieniu do czasu wysyłki jaki kosztu dostawy jest zwykłą złośliwością z Pana strony a nie realną oceną transakcji ktora nie ma nic wspolnego z rzeczywistością. Termin nadania przesyłki nastąpił zgodnie z deklaracją przedstawioną w treści oferty a więc w terminie 24 godzin roboczych a jej koszt nie był w żaden sposob ukryty czy też zatajony aby oceniać go na jedną gwiazdkę, tym bardziej gdzie przesyłka była nadana na warunkach szczegolnych z opcją "ostrożnie szkło".
Wobec powyższego wnoszę o niezwłoczne usunięcie skutkow naruszania dobr osobistych w postaci dobrego imienia i czci, poprzez usunięcie komentarza w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od dnia otrzymania niniejszego wezwania jednak nie poźniej niż do dnia 04.05.2020. r., pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego z wszelkimi konsekwencjami prawnymi, w tym ponoszenia kosztow sądowych oraz zastępstwa procesowego oraz skutkami odszkodowawczymi i karnymi.
Zwracam dodatkowo uwagę, że zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, czynem nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody.
Niniejsze wezwanie jest ostateczne i za takie proszę potraktować także moje stanowisko w tej sprawie.
Brak zadośćuczynienia niniejszemu wezwaniu w terminie, a w szczegolności brak usunięcia wspomnianego wyżej wątku z forum spowoduje już bez dodatkowych wezwań, niezwłoczne skierowanie sprawy do właściwego sądu powszechnego z wszelkimi jej konsekwencjami. "

oznacz moderatorów
148 ODPOWIEDZI 148

konto zamknięte
Nie dotyczy

podsumowując ten temat:

  • poczekajmy na opinię zakładającego
  • przydała by się treść komentarza
  • zapytajmy co na to moderatorki
  • jutro dowiemy się co support myśli
  • niech zakładający temat zadecyduje

wstrzymajmy się z opiniami i komentarzami w tej sprawie do jutra, okej? 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Obawiam się, że autor to wszystko przeczytał i już się nie odezwie, bo wie, że przegiął. Owszem, miał prawo wystawić komentarz negatywny i w komentarzu napisać o marnym produkcie, ale nie miał najmniejszego prawa pojechać po gwiazdkach w pozostałych parametrach, a przynajmniej za czas wysyłki. Liczba gwiazd w gwiazdozbiorze przekłada się na jakość sprzedaży, a jakość na pozycjonowanie aukcji wg trafności. Pozycjonowanie ma wymierny wpływ na wielkość sprzedaży. Jak się sprzedawca uprze i weźmie dobrą papugę, to autor ma pozamiatane.

P.s. Ciekawa jestem co zrobiły @RED w sytuacji sprzedającego 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Już to wszystko zostało opisane w wcześniejszych wypowiedziach 😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Czytałam wszystko. Zrobiłam swoje podsumowanie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  To wiem 😀 Ciekawa tylko jestem czy w takim wypadku skończyłby na straszeniu, czy doprowadził sprawę do końca 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Tutaj została podana podstawa prawna działań autora pisma

On czyli ja wieczorkiem napiszę dlaczego wypowiedzi udzielane przez @xyz96 

uważam czasami za szkodliwe bo mogą wprowadzać innych użytkowników nie znających tak dobrze przepisów prawa jak @xyz96 w błąd lub co najmniej w przeświadczenie o działaniu zgodnym z prawem - bo trafił mi się właśnie taki przypadek, który idealnie pasuje do jednej z naszych dyskusji prowadzonych w innym wątku (nie obraź się, bo ja cię szanuję - moja wiedza na tematy prawnicze jest mniejsza od Twojej ale zrobimy sobie małą polemikę)

Co do linku podanego przez @xyz96 i pisma pokazanego w tym wątku - powstanie takich wypowiedzi wynika z art 24 ust 1 kodeksu cywilnego i nie jest to straszenie

Moja odpowiedź do @ZIelonyKojot masz dwa wyjścia:

- zignorować pismo i czekać na ewentualną sprawę sądową

- zastosować się do wezwania

 

Twój komentarz jest ładny (choć nieco tendencyjny) ale powinien znaleźć się w opisie produktu nie transakcji

przy użytkowaniu takich monitorów ala tv głównym problemem jest nie mała rozdzielczość tylko jej odwzorowanie - czyli czy piksel wyświetlany odpowiada pikselowi matrycy - nie każdy tv to umie

i wtedy obraz jest niewyraźny i męczy wzrok - może tak to u ciebie było?

 

 

 

oznacz moderatorów

_bluemoon86
#8 Zapaleniec#

Może i narażam, ale nie chcę mieć problemów. Już po prostu będę kupować bez wystawiania oceny skoro nie można wyrazić własnej opinii. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_bluemoon86 Można wyrazić własną opinię, nawet negatywną, ale sprawiedliwą.  W żadnym razie złośliwą, jak w powyższym przypadku.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_bluemoon86 Nie ulegaj szantażystom, masz prawo do subiektywnej oceny transakcji. Ważne, aby ocena była zgodna z rzeczywistym jej przebiegiem, nie zawierała pomówień, kłamstw itp. Dawniej szantażowali negatywem odwetowym, teraz, gdy nie mogą już ich wystawiać, szantażują w inny sposób.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Jakie jest Twoje zdanie na temat jednej gwiazdy za czas wysyłki, podczas gdy towar został wysłany natychmiast? Przecież jedna gwiazda za to, to wierutne kłamstwo.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Moje zdanie nie ma znaczenia, kupujący ma prawo do subiektywnej oceny transakcji. On nie napisał w komentarzu, że wysyłkę zrealizowano po tygodniu, gdy faktycznie był to 1 dzień. Gdyby tak napisał, skłamałby. Gwiazdki o niczym nie świadczą. Mogą być i słoneczka.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Wiesz co, zawsze się z Tobą zgadzam, bo piszesz mądrze. W tym wypadku jednak nie. Nie jest ważne co napisał o wysyłce i, że nic nie napisał. Ważne, że do zera obniżył gwiazdki, których liczba znacząco wpływa na wielkość sprzedaży. Bardziej niż rodzaj komentarza. Przez to sprzedawca ponosi wymierne straty i w sądzie autor takiej oceny nie ma szans.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 W takim razie Ty pozostań przy swoim zdaniu, a ja pozostanę przy swoim. Tutaj też każdy ma prawo do subiektywnej oceny.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Niech i tak będzie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie powinien wystawiać tak zlej opini do czasu wysyłki tym bardziej że teraz są duże problemy i to nie z winy sprzedających A ten sprzedawca wysłał towar od razu

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 No, przecież cały czas to mówię 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Żaden sprzedawca nie chce jednej gwiazdki, ale bardzo wątpię, że ktoś kupującemu udowodni, że 1 gwiazdka za czas wysyłki przy jego subiektywnej ocenie to obiektywnie za mało i powinno być 4 gwiazdki.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Przeginasz Waść! To tak, jakby nauczyciel wzorową odpowiedź ucznia ocenił na jedynkę, bo to jego subiektywna ocena.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie, na Allegro oceny są subiektywne na podstawie regulaminu, w szkole nie wiem, nie znam regulaminu obowiązującego nauczycieli.

oznacz moderatorów