anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za wystawienie średniej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu kupiłam żarówki led 3 sztuki po 1 zł. Za wysyłkę musiałam zapłacić 8,99 zł, bo sprzedawca nie oferuje innych form przesyłki. Po otrzymaniu towaru dostał ode mnie 5 gwiazdek za towar, 5 gwiazdek za sprzedającego i 3 gwiazdki za koszty przesyłki. Po dosłownie kilku sekundach otrzymałam telefon z krzykiem i wymuszeniem usunięcia 3 gwiazdek. Sprzedający tłumaczył się, że wiedziałam, że przesyłka kosztuje 8,99 zł i nie mam prawa wystawić 3 gwiazdek tylko muszę 5! Grzecznie uświadomiłam sprzedającego, że do tak taniego towaru jak malutka żarówka za 1 zł, może używać zwykłego listu za 2 czy 3 złote, a on wykrzyczał mi, że to Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99 zł i że on jeszcze do tego dopłaca i mam natychmiast usunąć 3 gwiazdki, bo inaczej poda mnie do sądu! Wysłuchując przez kilka minut krzyków, w końcu się rozłączyłam. Wysłałam sprzedającemu MMS ze zdjęciem formularza sprzedaży Allegro, gdzie wyraźnie można zmienić koszty wysyłki oraz wybrać wiele różnych form wysyłki. Pan odpisał niezrozumiale, że takie screeny to każdy może sobie zrobić i że pokaże mi na co go stać, bo podaje mnie do sądu. Po kilku dniach dostałam kolejnego SMS-a i wiadomość przez Allegro, że podaje mnie do sądu za zniesławienie, że moja opinia zaważyła na jego dochodach i że mam się kontaktować z jakąś tam jego kancelarią. 
No i teraz pytanie: czy kupujący musi zawsze wystawać 100% dobre opinie, pomimo niezadowolenia z produktu lub obsługi bądź wysyłki, bo inaczej będzie ciągany po sądach???

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
aragil
#15 Entuzjasta#

Client:44052296 Jakim prawem radzisz na Allegro Gadane jak zaszkodzić finansowo Grupie Allegro oraz sprzedawcę?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@aragilco jest dozwolone to nie jest zabronione

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Client:44052296 Nie pisz bzdur, za tego typu notoryczne działania allegro może zablokować konto.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@aragil większym zaszkodzeniem jest zakup 3 żarówek za 1 zł. z wysyłką za 9 zł. Prowizja pewnie przewyższyła zarobek 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

alipoli55 O listach za 2-3 zł zapomnij. Żaden szanujący się sprzedawca nie wyśle Ci przesylki nierejestrowanej , a polecony o grubości powyżej 2cm kosztuje minimum 7zł . Tak to 
Twoja subietywna ocena ,ale mocno krzywdząca sprzedającego , przy aktualnym systemie prowizji allegro na przesyłce nie zarabia nawet 1 grosza  . On oferuje i nie przymusza , a Ty albo akceptujesz , albo szukasz krzystniejszej dla siebie oferty .

oznacz moderatorów
kitqa
#7 Wielbiciel#

Moim zdaniem, nie powinna Pani karać sprzedawcę za koszt wysyłki. Znała Pani koszt przed zakupem i go zaakceptowała. Dlatego wystawienie sprzedawcy 3 gwiazdek za wysyłkę było wielce nietaktowne. 

Trzeba było zamówić żarówek za 40zl to miałaby Pani darmowa wysyłkę (jesli sprzedawca jest Smart) lub pójść po prostu do sklepu i kupić żarówki 💁🏻‍:płeć_żeńska:

Nie psuj Panu opinii dlatego, że nie miała Pani ochoty płacić tylko 9zl za wysyłkę. Niech zmieni Pani gwiazdki i po sprawie. 

Dlatego właśnie chciałbym aby wróciła opcja oceniania kupujących, bo wtedy sprzedawca po komentarzach może  rozwniez zdecydować czy wysłać takiej osobie towar.

pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem, nie powinna Pani karać sprzedawcę za koszt wysyłki. Znała Pani koszt przed zakupem i go zaakceptowała. Dlatego wystawienie sprzedawcy 3 gwiazdek za wysyłkę było wielce nietaktowne.

😄 😄 😄

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Nic mnie już nie zdziwi po tym jak pewna allegrowiczka oceniła list za 3,70zł na 1 gwiazdke i to właśnie przez takich kupujących będziemy **piiip**ółki kupować tylko w sklepach stacjonarnych.

Nie dość, że nic nie zarobił to jeszcze pojechano mu po ocenie

 

 

 

 

oznacz moderatorów
Aves81
#7 Wielbiciel#

Że się wtrącę... "wystawienie sprzedawcy 3 gwiazdek za wysyłkę było wielce nietaktowne"... Bo zdechnę 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Czy ty człowieku wiesz co piszesz? W takim razie Allegro może sobie wsadzić gdzieś ten cały system komentarzy bo tylko tam się on nadaje. Po cholerę to?!!! Skoro jedyną i wyłącznie poprawną technicznie, biznesowo, psychologicznie, politycznie, moralnie i etycznie jest ocena 5, a wystawienie  3/5 (gdzie i tak to oznacza większość na plus) to "wysoce nietaktowne zachowanie" to po co jest możliwość wystawienia innej oceny? Po co te komentarze jeśli nie można mieć własnego zdania. Niech allegro w takim razie wprowadzi automatyczną punktację za zakończoną sprzedaż bez p...lenia się z ocenianiem  produktów i sprzedawcy. Kupuja cy po otrzymaniu towaru depta tylko na swoim koncie Allegro przycisk "Trasakcja zakończona", sprzedający dostaje punkt i finito. Skoro nie można wyrazić własnej opinii  zgodnej z własnymi odczuciamito po co one są? Wystawiać zawsze i wyłacznie 5. Kategorycznie zabronione są od 1-4? Bez sensu jak ten cały covid.

Czynicie morały autorce tematu że niby wiedziała co bierze ale się nie zastanowicie nad tym o co tamten p...ęty sprzedawca podaje kobiecinę do Sądu - o towar wart 3zł (!!!!!!!) i o jakieś gwiazdki które istnieją tylko jako pojęcie abstrakcyjne bo nie są nawet przedmiotem materialnym ani też nie czynią jakichś korzyści zwłaszcza pojedyncze sztuki). Jeśli gościu handluje większą ilością przedmiotów to za każdą udaną transakcję i tak dostaje ocenę. Przy takiej ilości jedna gwiazdka w tą czy nazad nawet nie zdoła się doliczyć. A ten **piiip**uś idzie do Sądu... o dwie k... gwiazdki!!! Niech ja skonam.... Waga samej sprawy sprawi że Sędzia zabije delikwenta śmiechem, a potem sam jeszcze ze śmiechu kojtnie...

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Aves81 Kolejny spec który  zna się na systemie komentarze na allegro oraz skutkach obniżenia gwiazdek przez "konsumentów" dla sprzedawców jak krowa na gwiazdach.😐

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

Aves81 no właśnie z punktu widzenia kupującego to są jakieś piiiip abstrakcyjne gwiazdki. Natomiast dla sprzedawcy te abstrakcyjne kwiazdki do których klienci nie przywiązuja wiekszego znaczenia to realny spadek lub wzrost sprzedazy. No ale nic punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Aves81 Jak się na czymś nie znasz i o czymś nie masz pojęcia, to się lepiej nie wypowiadaj. Sprzedający nie idzie do sądu o dwie gwiazdki, tylko o spadek jakości sprzedaży, gorsze pozycjonowanie aukcji i mniejszą z tego powodu sprzedaż. To już są wymierne straty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Taaa, są straty. Nikt mu nie każe na Allegro sprzedawać, a tu - zgodnie z regulaminem - kupującemu każda cena wysyłki może się wydać za wysoka. Poza tym kupujący nie ma obowiązku wiedzieć o żadnych jego jakościach sprzedaży. Ma prawo do subiektywnej oceny, a nie oceny wymaganej przez sprzedawcę.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 W takim razie czego się kłócisz, jak Cię subiektywnie tu oceniają? 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

WREDZIA-W1 "W takim razie czego się kłócisz, jak Cię subiektywnie tu oceniają?"

Nie żartuj, jako może oceniać @xyz96 

To jak by chcieliśmy ocenić Wszechświat.😎

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Cię? Już przekształcasz ten wątek w wątek o mnie? Jak zwykle będziesz robiła tu śmietnik? Zaraz się wszyscy zlecą i mnie napadniecie, jak zazwyczaj?

Będziesz bić pianę i rozwlekać, bo ci się nudzi? EOT.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Halo! Przecież to Ty zacząłeś, nie ja. Słowem nie skomentowałam Twoich wpisów i nie wspomniałam o Tobie!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Nikt mu nie każe na Allegro kupować żarówkę za 1zł przy czym wymuszać na sprzedającym wysyłkę nierejestrowanym listem za 2-3 złote.

Jak nie pasuje bilet w dwie strony na autobus do sklepu stacjonarnego po żarówki po 5zł.🤠

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 To ja się Ciebie ponownie "zapytowywuję". Kupujący znał koszty PRZED zakupem? Znał. Kupił mimo że nie akceptował kosztów? Kupił. Czyli ktoś go zmusił? No to powinien to zgłosić do prokuratury - nieprawdaż?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

"No to powinien to zgłosić do prokuratury - nieprawdaż?"

Prace w tym kierunki przez @xyz96   już są w toku.

oznacz moderatorów