anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
768 ODPOWIEDZI 768

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Taaa jedna kobieta wygrała sprawę z bankiem. Nie pamiętam jaki bank chyba BZ WBK, a sąd Kaliski. Wyszło na to, że ona kliknęła, ona potwierdziła, a winny był bank i musiał zwrócić. O innych takich przypadkach nie słyszałam. Tu ludzie krzyczą jak stracą ale czy coś potem... to już żaden nie pisze. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:118496030 Niestety ale nie nastawiaj się na odzyskanie pieniędzy - szanse oczywiście są ale co najwyżej teoretyczne.

oznacz moderatorów

Client:118496030
#7 Wielbiciel#

Ta aukcja wciąż jest aktualna, może jakiś dobry informatyk będzie w stanie namierzyć tę osobę 🤔

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:118496030 To są oszustwa na masową skalę - zorganizowane grupy które działają już od miesięcy. Gdyby dało się je namierzyć to najpewniej nie zostałabyś oszukana.
Proceder ma miejsce raczej poza granicami naszego kraju.

Jeśli mogę zapytać - z czystej ciekawości - co "kupiłaś" i w jakiej cenie?

oznacz moderatorów

Client:118496030
#7 Wielbiciel#

Ps5 za 1400zł, Aukcja początkowo wisiała na O.. ale pani sprzedająca bardzo chciała na allegro lokalnie, porozumiewałyśmy się przez whatsapp. Wszystko było tak dobrze rozegrane że sobie nie wyobrażacie.

oznacz moderatorów

izzy30
#8 Zapaleniec#

18.01.24 zapłaciłem za przedmiot z aukcji allegro lokalnie 300zl. Nr oferty to taki sam jak u was b7f3c41a-8198-448f-8882-570d216c6ef8 i to mi się nie podoba. Babka z ktora rozmawiałem na **piiip**, ponoć z Lublina, prosiła o zakup przez allegro. Teraz jej konto na **piiip** jest wyłączone. Nie ma możliwości kontaktu. Płaciłem blikiem, kasa poszła na paypro(scrill.com). Nie mam śladu zakupu w allegro lokalnie bo nie byłem zalogowany jak płaciłem, nie mogłem wtedy się zalogować, strona na to nie pozwalała. PayPro jeśli jest to wałek powinien za to odpowiadać, weryfikuje klienta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@izzy30 Zostałeś oszukany i nikt Ci nie zwróci kasy, jak można kupować bez zalogowania, od dawna nie da się tak kupować na Allegro, nie wzbudziło to w tobie podejrzeń?

oznacz moderatorów

izzy30
#8 Zapaleniec#

Nie bo rozmawiałem przez O...x i wszystko wyglądało dobrze. Klientka miała konto już 3 lata założone jak sprawdziłem czyli że co O..x pozwala na takie walki?? Przez 3 lata jej nie przyłapali na tym? Daje jej czas do połowy przyszłego tygodnia że wyśle przedmiot, jeśli nie mam zapisana konwersacje itp niech psy szukają po IP

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To jak masz ja na O..L...X to po co kupowałeś przez podesłany link allegro? i to bez logowania? a zgłosić na Policję należy.

oznacz moderatorów

izzy30
#8 Zapaleniec#

Bo prosiła o to...i dałem się pewnie zrobić w wałka. Człowiek za szybko żyje teraz, raz raz i poszło. Sprawdziłem co uważałem że trzeba sprawdzić i masz. Ale to przestroga na przyszłość.

 

 

oznacz moderatorów

Zuza973
#7 Wielbiciel#

@izzy30 zgłosiłeś sprawę na policję? Ja dzisiaj byłam i dostałam info aby na forum popytać czy ktoś zgłosił te oszustwa i gdzie dokładnie, bo może uda im się to ogarnąć na skalę naszego kraju. Jak pojedyncza osoba zgłasza w mieście, to nic niestety nie zrobią

oznacz moderatorów

izzy30
#8 Zapaleniec#

Mała szkodliwość czynu, 300zł wpłaciłem.Prawdopodobnie dane pozyskane od słupa. Z tego co wiem kasy na 99% nie odzyskam. Trzeba się bujać po sądach itp, nie mam na to czasu. Zgłosiłem tylko do **piiip**.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Setki wpisów są tu na Allegro, dużo strat?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Chcesz kupować bezpieczniej to wołaj numer oferty do głównego allegro. Wklejasz w przeglądarkę i nie martwisz się linkiem, podobnie masz na O...  Na fejsie czy podobnych stronach jest wylęgarnia oszustów. Kupujesz podają Ci linki do nieistniejących stron. Sprzedajesz to podobnie. Przy co drugim przedmiocie oni opłacą kuriera po odbiór paczki i ślą link do Twojego własnego konta bankowego. Ostatnio nawet jeden sprytniejszy mógł zapłacić tylko przez paypala i to za tydzień ale numer telefonu lub maila to chciał na już xD Taa jasne, już wierzę...  Trzeba się pilnować, póki ludzie będą we wszystko klikać póty oni będą działać. Jak to był np fejs to zgłoś tam oszusta... 

oznacz moderatorów

Client:50538767
#7 Wielbiciel#

czy była to oferta na kierownicę do gier ponieważ moja oferta: b7f3c41a-8198-448f-8882-570d216c6ef8 i obawiam się że też dostałem oszukany na kwotę 450 zł płatność była możliwa tylko blokiem co wzbudziło trochę podejrzeń ale i tak kupiłem a nie dostałem żadnego potwierdzenia zakupu czy ktoś wie jak mógłbym odsslyskac tpieniadze ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:50538767 @Zgłoś się na policję ale na odzyskanie pieniędzy się raczej nie nastawiaj niestety. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50538767 tak, zostałeś oszukany, a z uwagi na to, że dokonałeś zakupu i płatności poza Allegro, my nie będziemy w stanie Ci pomóc, więc jedyne co możesz zrobić w tej sytuacji to zgłosić sprawę na policję. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Gonzopiel90
#7 Wielbiciel#

Myślę, że wszystkie opcje poza allegro są próbą wyłudzenia pieniędzy, ostatnio nawet na allegro lokalnie złodzieje się też nie boją konsekwencji mimo , że sprawa jest oczywista 

oznacz moderatorów

Zuza973
#7 Wielbiciel#

Hej! Jeśli jest tutaj ktokolwiek kto zgłosił te wszystkie kradzieże pieniędzy na policję, to bardzo proszę o wiadomość na maila! Byłam dziś na policji, mam znaleźć osoby, które również zostały oszukane przez tych ludzi i składam zeznania w najbliższym terminie. Jeśli będzie nas więcej, to sprawę uda się powiązać na całą Polskę i jest szansa odzyskania pieniędzy.

Numer oferty, który widniał przy moim „zakupie”:  b7f3c41a-8198-448f-8882-570d216c6ef8

mail, na który proszę się kontaktować: [edycja]

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tych oszukanych to moderacja wrzuca w 1 wątek i tego tam będzie parę tysięcy wpisów na kilka ost lat @Zuza973 i nie wiadomo czy to ci sami sprawcy są 

oznacz moderatorów