anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
636 ODPOWIEDZI 636

NipponShorty
#13 Ambasador#

@manrenegat niestety bolesna i cenna nauka na przyszłość, mam nadzieje że coś się uda zdziałać w tej sprawie. tak jak @az1rael sugeruje zgłoś to na policję z artykułu 286kk.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@manrenegat nie prawdopodobnie a na pewno.
zgłoś na policji art 286kk

oznacz moderatorów

manrenegat
#2 Obserwator#

Pojade dzis na policję. Zobaczymy czy mają jakieś możliwości na takich oszustów.  Bo na **piiip** jest ich mnóstwo.  Zmyliło mnie to ze konto **piiip** było aktywne od 2017 roku. A nie jak większość zrobione w ostatniej chwili.  Dam znać jak coś się dowiem

 

oznacz moderatorów

djsiwy_rec
#1 Nowicjusz#
 
Witam kilka dni temu kupiłem przez allegro lokalnie konsolę. Płatność uregulowałem blikiem i do tej pory nie otrzymałem zakupionego towaru. Nie ma go w moich zakupach mimo że pieniądze z konta mi pobrało. Brak również kontaktu ze strony sprzedającego. Co robić dalej? Mam potwierdzenie płatności oraz rozmowę że sprzedającym oraz to że wystawił to przez allegro lokalnie
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Prawdopodobnie ktoś Ci podsunął stronę imitującą allegro abyś dokonał zakupu .Była to fałszywa strona ,dlatego nie masz zamówienia widocznego w swoim allegro . Pozostaje Ci zgłoszenie tego na policji i liczenie na cud że odzyskasz pieniądze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@djsiwy_rec Udać się na Policję, tu nic nie działasz.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@djsiwy_rec przykro mi, ale na koncie z którego piszesz nie ma żadnego zakupu na Lokalnie. 
Najprawdopodobniej była to podrobiona strona 😞 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mar-kud_
#7 Wielbiciel#

Dostałem podejrzany link wiem już po przeczytaniu że to fałszywa strona ale czy jeżeli kliknąłem i strona się otworzyła ale nic dalej nie zrobiłem to coś mi grozi 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mar-kud_ Jeśli nie logowałeś się i nie podawałeś innych danych na podejrzanej stronie, to raczej nie. Dla pewności możesz przeskanować urządzenie, z którego korzystasz, programem antywirusowym.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

qwerty_23
#2 Obserwator#

Witam, dostałem podejrzany link z ofertą allegro lokalnie

https://allegrolokalnie.kategoria-id110.pl/oferta/10236727279134136489697055121706121213189 

Czy to fałszywa oferta?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@qwerty_23 tak, to fałszywa oferta. Nasza strona ma wyłącznie adres https://allegrolokalnie.pl/ - wszelkie inne dopiski typu "kategoria-id110.pl" wskazują, że jest to fałszywa strona.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:45692619
#7 Wielbiciel#

Witam, wczoraj tj. 25.01 znalazłem ogłoszenie felg na **piiip**, po kontakcie ze sprzedającym i spytaniu o opcję wysyłki zaproponował allegro, zgodziłem się i wysłał link, za zakup zapłaciłem blikiem od tamtego czasu zero kontaktu ze sprzedającym, telefon wyłączony, płatność została wykonana na serwis „PayPro S.A. ul. pastelowa 8”. 
Wysyłam link do oferty wysłanej od sprzedającego. 

https://allegrolokalnie.aukcja-7125984.pl/oferta/1023720807427285310067285601706201345712 

Dodam że dokonałem zakupu bez logowania na allegro. 
Zostałem oszukany? Link jest autentyczny? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

zgłoś na Policję, wielu zostało oszukanych, nie znamy nikogo kto odzyskał kasę.

oznacz moderatorów

Client:45692619
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że wysłany link jest oszustwem? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście, a na Allegro nie da się kupić bez logowania! Tak na przyszłość.😔

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:45692619 Tak, to fałszywa strona imitująca serwis allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:45692619 ten link to fake imituje allegro zgloś 286kk na policji

oznacz moderatorów

Client:118496030
#7 Wielbiciel#

Dziś zostałam oszukana kupując przedmiot na rzekomo allegro lokalnie.(okazało się że jest to fałszywy link) Czy jest może ktoś kto również sie nadział.  Oferta:  b7f3c41a-8198-448f-8882-570d216c6ef8

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Niestety tak. Tu na forum dziennie jest po kilka takich tematów…
Spraw nie zgłaszanych na forum są pewnie setki jeśli nie tysiące dziennie. 

oznacz moderatorów

Client:118496030
#7 Wielbiciel#

Czy komuś udało się załatwiać to pozytywnie? 
wczoraj od razu zadzwoniłam do banku złożyli raport i zgłoszenie transakcji, niestety nie mogli anulować bo było płacone blikiem. A dziś sprawa idzie na policję bo była to duża kwota…. W dodatku odbiorca przelewu był skrill.com co widać było dopiero po zrobieniu przelewu… masakra 

oznacz moderatorów