anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedana błędna część z winy sprzedającego jak odzyskać pieniądze od sprzedawcy po upływie 2 tyg?

leon812
#7 Wielbiciel#

Kupiłem części  do samochodu za ponad 1tyś zł wałek rozrządu ,panewki ,popychacze i simmering uszczelniający .Mechanik za montował te części ,po przejechaniu 500 km auto zostało z Holowane do warsztatu tego samego mechanika po oględzinach okazało się ze sprzedający na allegro błędnie opisał daną część która nie pasowała do mojego modelu silnika .a chodzi tu o wałek rozrządu .reszta z tych części pasuje .pytanie jakie mam szanse odzyskania pieniędzy za tą pomyłkę ?,a już nie wspomnę ze muszę zapłacić 2 raz mechanikowi za tą pracę gdyż to nie jest z jego winy. dodam ze części były zamawiane z godnie z nr vin.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ja twoich zdolności farmakologicznych nie oceniam więc zapraszam na pokaż swoich umiejętności, możemy to sprawdzić, na razie widzę tylko że jesteś znawcą wałków, może także w sprzedaży.😋Właśnie na ten temat a ty wypowiadasz się na temat wałków, ale nie od rozrządu. 😛

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

nie uważam się za znawcę ale dzięki skoro tak uważasz .

😉

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@leon812 Składaj reklamacje i tam wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 jeśli masz na myśli te do ciasta to z przyjemnością odstępuję Ci palmę pierwszeństwa , a jeśli  te drugie to podejmuj e rzuconą rękawice ....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Te walki od czego???? przekrętów, to niestety oddaje tobie palmę pierwszeństwa, ja tylko napisałem o możliwości składania reklamacji a wy forujecie wyroki, uważałem ciebie za rozsądną osobę ale... każdy może się mylić. Ja używam wkrętaków ale przystanę na twój śrubokręt.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 czym chcesz zaimponować brakiem wiedzy ? Wkrętak to jedno , a śrubokręt to zupełnie inne narzędzie , Masz wątpilwość to sobie udaj się do kompetentnej osoby na korepetycje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością ale nie takiej jak ty, sam udaj się na korepetycje jak nie wiesz tak prostej rzeczy,🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 przeczytaj pomału i ze zrozumieniem obydwie nazwy narzędzi , za chwilę jak odpoczniesz zrób to jeszcze raz ,,,, uf !! zmęczyłaś się ,ale to nie koniec teraz tranzystory się zagrzeją bo musisz przeczytać jeszcze raz . Jeśli po tej operacji nie zatrybiłaś różnicy to ratunku dla Ciebie nie widzę .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pomału, najpierw naucz się pisać nazwę swojej miejscowości, tranzystory rosyjskie bo widzę że lubisz tą stronę świata, więc zapewne dlatego tak trybisz, to jakieś przestarzale z czasów ZSRR więc z pewnością się zagotują. Słabiutko z tymi śrubokręcikami w tych rosyjskich tranzystorach, tam trzeba młota.😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@leon812 Z tego mechanika to jak z koziej d... trąba. Skoro (podobno) część pasowała, to jak mogła się popsuc po 500 km. To jest ewidentna wina mechanika, który coś schrzanił podczas naprawy i teraz usiłuje zwalić winę na złe części. To od niego powinienes dochodzić ponownej naprawy na jego koszt i odszkodowania.

@LEW433 Tu nie trzeba być znawca wałków rozrzadu, żeby było widać, że ta naprawa "mocno śmierdzi" Miałem kiedyś podobny przypadek. Nie poamiętam co naprawiałem a samochodzie, ale po wyjechaniu ze stacji wszystko było ok. Przejechałem może ze 200 km po mieście i nagle czerwona kontrolka braku oleju. Po oględzinach okazało się, że "specjalista mechanik" nie dociągnął śrub pokrywy rozrządu przez co olej sobie "wyparował" Po wielu interwencjach w dyrekcji firmy (duże przedsiębiorstwo taksówkowe) samochód został naprawiony na ich koszt.

Ten mechanik też pewnie skończył "4 klasy i piąty korytarz", znał się na naprawie wozów drabiniastych (chociaż i tego nie byłbym pewny)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Nie wyrokuje tu wyroków i nie wiem czy potrafi czy nie potrafi, napisałem tylko o możliwości dla kupującego, przecież sprzedający także ma swoje prawa.🙂

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

zapchał się filtr pdf . 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@leon812 ,,zapchał się filtr pdf .,, po kilkuset kilometrach od niewłaściwego wałka rozrządu i Ty w to wierzysz ?? Jeśli potwierdzisz , a nosisz spodnie .....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@leon812 oczywiście reklamację złóż, może był wadliwy wałek, może faktycznie sprzedawca źle dobrał , może miałeś wymieniony silnik wtedy vin nic nie da 😞 , może mechanik przestawił rozrząd 😞  może się skończyć na biegłym 😞

Podaj mi proszę markę vin i numer części wałka. 

Powiedział Ci mechanik co się rozleciało ??? z Twojego postu wynika że wina wałka ale coś więcej ? zawory nie zrobiły dziur w tłokach albo śladów na tłoku ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

nr wałka który wysłał mi sprzedawca  428011010 ina .ten wałek pasuje do grupy ,vw model silnika bkc ,bxe a ja mam nr vin ;WVGZZZ1TZ7W036878 kod silnika ;(bls)

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@leon812 Tzn. chodzi o filtr cząstek stałych (pdf) ?

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

pdf  dokładnie

oznacz moderatorów

leon812
#7 Wielbiciel#

dpf

🙂

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@leon812 A co ma filtr cząstek stałych do wałka rozrzadu ? Chyba to,że oba sa w tym samym silniku ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@leon812 To auto jeździło na tym złym wałku a zapchał się dpf ?

oznacz moderatorów