anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca blokuje osoby, które kupiły u niego...za mało

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Chciałam kupić jakiś drobiazg u sprzedawcy, tradycyjnie posortowałam sobie od najtańszych z wysyłką. Gdy chciałam zapłacić - zdziwko, powiadomienie, że u kupującego jestem na czarnej liście. O co chodzi? Sprawdzam. Kupiłam u niego kiedyś bateryjki do zegarka, pamiętam, że przyszły, nie było problemów. 

Sprawdzam jego obecne aukcje - wszystkie drobiazgi mają bardzo tanią wysyłkę, rzędu np. 88gr za list ekonomiczny na poczcie. Wygląda na to, że sprzedawca ustawia sobie przesyłkę listem ekonomicznym jak najtaniej, żeby wyświetlać się na samej górze przy sortowaniu, ALE jeżeli ktoś z niej skorzysta i kupi tylko jeden tani przedmiot, a nie ileśtam z droższą wysyłką, to...go blokuje. 

Czy to w ogóle jest legalne na allegro? Wtf? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Vryko
#18 Luminarz#

Słowo "oszust" może być uznane za zniesławienie -> patrz etykieta. A sprawa wygląda tak, że Allegro zezwala na dodawanie ludzi do CL. Co prawda istnieje martwy przepis 136kw, na który możesz się ewentualnie powołać (tu więcej: https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/prawa-konsumenta/301676,Kiedy-przedsiebiorca-moze-odmowi...) ale moim zdaniem sens żaden. Poszukaj towaru gdzie indziej. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Póki nie podaję nazwy sprzedawcy, to kogo niby zniesławiam? 😉 Oczywiście, kupiłam gdzie indziej 🙂 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Tego, o kim piszesz. Nie podajesz szczegółów, fakt. Ale Allegro Gadane jest dostępne dla wszystkich, w tym i dla niego. Teoretycznie może tu przyjść i skojarzyć. I dalej, teoretycznie, może się oburzyć i napisać w tym wątku, tym samym ujawniając swoje dane. I wtedy, dalej teoretycznie, może Cię np. pozwać. 

Poza tym oszust staje się oszustem dopiero po prawomocnym wyroku sądu. A samo słowo jest użyte na wyrost i bez sensu - oszukał Cię? Nie. Wrzucił Cię na CL, do czego ma prawo. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Prawnie - pozwolę się nie zgodzić, to nie takie łatwe, więc jakoś się nie boję 🙂 zresztą ot, wpisałam pierwsze co mi przyszło do głowy. 

Ciekawa natomiast jestem czy jest to oszustwem w świetle regulaminu allegro i właśnie po to założyłam temat 😉 i dalej nie wiem.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

" może tu przyjść i skojarzyć. I dalej, teoretycznie, może się oburzyć i napisać w tym wątku, tym samym ujawniając swoje dane. I wtedy, dalej teoretycznie, może Cię np. pozwać. "

Chyba kpisz. Przecież jak się sam ujawni to wyłącznie jego problem. I w takiej sytuacji może mieć pretensje wyłącznie do siebie.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jestem na Allegro (w tym Cafe Allegro) od kilkunastu lat. I zapewniam Cię, że nie takie rzeczy widziałem. W kwestiach, o których nie mam pojęcia, z zasady się nie wypowiadam. Co polecam i innym. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko  Teoretycznie zniesławiający nie musi wymieniać zniesławianego z nazwiska, żeby do zniesławienia doszło. Wystarczy że zniesławiająca wypowiedź zawiera dane w sposób jednoznaczny identyfikujące adresata. Tymczasem @IAmNotEvenHere opisała powszechną praktykę sprzedawców chińskiej tandety. 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:79179573 Jeśli by tu przyszedł, myślę, że poczułby sie urażony... 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jak często kupujesz u gościa bateryjkę za 2 zł + list widocznie mu się nie opłaca pakować więcej koperta kosztuje to Cię zablokował 😄 Ma prawo po to jest czarna lista 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Znaczy, ja rozumiem doskonale DLACZEGO on to robi. Ale jestem ciekawa, czy to jest zgodne z allegro - w końcu koleś zaniża koszty wysyłki, żeby oszukać algorytm sortowania 😉 sztuczne PODWYŻSZANIE kosztów wysyłki jest zakazane, ale żeby ktoś zaniżał... 😄 

Kupiłam tylko raz, teraz przypadkowo po prostu trafiłam na niego drugi 😉

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Przecież dostałaś odpowiedź... 

Skoro Allegro umożliwia umieszczenie na CL, to raczej jest oczywiste, że to jest "zgodne z Allegro".

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Nie, bo ja nie pytam, czy dozwolone jest umieszczanie kupującego na CL, to jest dla mnie oczywiste, że tak. 

Pytam, czy dozwolone jest podawanie dumpingowego kosztu przesyłki, aby wyświetlać się na szczycie posortowanej listy. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Ale przecież wysyłka w tej cenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Nie, przecież wysyłka kosztowała, realnie, drożej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Ale to już problem sprzedawcy, jak se to kalkuluje, ważne że wysyła w tej cenie, ja też mam niższe wysyłki niż realnie płacę, doliczam je do towaru 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Nie problem, tylko trik, mający na celu oszukanie algorytmu - gdyby faktycznie to nie był problem, to by nie blokował kupujących 😉 nie bawmy się w udawanie, że robi to z dobrego serca.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

A może na czarną listę dostałaś się zupełnie innego powodu, obcięłaś gwiazdki, wystawiłaś ocenę: nie polecam, rozpoczęłaś spór, powodów może być dużo więcej.

oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Nie, wystawiłam maksymalną ilość gwiazdek i poleciłam. Tak jak pisałam, nie było żadnych problemów.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To dziwne, najlepiej wyślij zapytanie do sprzedającego o powód dodania do czarnej listy .

oznacz moderatorów