anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca blokuje osoby, które kupiły u niego...za mało

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Chciałam kupić jakiś drobiazg u sprzedawcy, tradycyjnie posortowałam sobie od najtańszych z wysyłką. Gdy chciałam zapłacić - zdziwko, powiadomienie, że u kupującego jestem na czarnej liście. O co chodzi? Sprawdzam. Kupiłam u niego kiedyś bateryjki do zegarka, pamiętam, że przyszły, nie było problemów. 

Sprawdzam jego obecne aukcje - wszystkie drobiazgi mają bardzo tanią wysyłkę, rzędu np. 88gr za list ekonomiczny na poczcie. Wygląda na to, że sprzedawca ustawia sobie przesyłkę listem ekonomicznym jak najtaniej, żeby wyświetlać się na samej górze przy sortowaniu, ALE jeżeli ktoś z niej skorzysta i kupi tylko jeden tani przedmiot, a nie ileśtam z droższą wysyłką, to...go blokuje. 

Czy to w ogóle jest legalne na allegro? Wtf? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

W sumie nie wpadłam na to, założyłam, że skoro mnie zablokował, to się nie da. Napiszę 🙂 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@IAmNotEvenHere  napisał(a):

Nie, bo ja nie pytam, czy dozwolone jest umieszczanie kupującego na CL, to jest dla mnie oczywiste, że tak. 

Pytam, czy dozwolone jest podawanie dumpingowego kosztu przesyłki, aby wyświetlać się na szczycie posortowanej listy. 


 

Nie znalazłem w załączniku nr 2 do regulaminu jednoznacznego zakazu takich praktyk.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

IAmNotEvenHere
#8 Zapaleniec#

Jest natomiast "6.9. Cena za Towar powinna być określona zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedający, oprócz ceny za Towar, może dodatkowo obciążyć Kupującego jedynie wskazanymi w Ofercie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości."

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@IAmNotEvenHere  w tym punkcie bardziej chodzi o zawyżanie kosztów wysyłki, w celu zarobku na nich. Akurat allegro jest w tej chwili na takim kursie, że sugeruje każdemu sprzedawcy wysyłanie za darmo, więc ja bym się nie zdziwił taką sytuacją. To norma - tania wysyłki, wrzucanie kosztów wysyłki w cenę towaru, albo jakieś kombinacje żeby wyjść na swoim. Co sprzedawca to inny pomysł 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów