anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca kłamie w komentarzu

Artur_Olowka
#2 Obserwator#
  • Zakupiłem u pewnego sprzedawcy dwa zostały wierteł. Oba zestawy były tak niskiej jakości że odesłałem je do sprzedawcy. Sprzedawca przekroczył termin który jest w regułaminie Allegro ze zwrotem pieniędzy więc napisałem do niego i po jakimś czasie otrzymałem zwrot pieniędzy. Napisałem negatywny komentarz. Po jakimś czasie sprzedawca odpisał na mój komentarz. Napisał w nim same nieprawdy. Napisał że zamówiłem dwa przedmioty a odesłałem jeden aby skorzystać z darmowej dostawy co jest nieprawdą bo odesłałem dwa przedmioty które były niskiej jakości. Podał całkowicie inną kwotę za zamówienie. Zarzucał mi również w komentarzu że korzystam z prawa zwrotu w ciągu 14 dni. Opłacam usługę Smart więc mam do tego prawo. Napisałem do Allegro o usunięcie jego komentarza gdyż komentarz godzi w moje dobre imię i jest jest całkowicie niezgodne z prawdą. Allegro odrzuciło moją prośbę o usunięcie jego komentarza. Co mam dalej zrobić? Czuję się poszkodowany i oszukany zarówno przez sprzedawcę jak i Allegro.
  • Sprzedawca to https://allegro.pl/uzytkownik/dtu24-pl
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

komis-bell
#21 Demiurg#

Zarówno kupujący jak i sprzedający mogą pisać nieprawdę w komentarzach - allegro w to nie ingeruje.
Ponadto - dopóki tu nie napisałeś to nikt nawet nie wiedział, że to Ty wystawiłeś ten komentarz bo są one anonimowe dla osób postronnych.

Poza tym - nie wiem czego się spodziewałeś po zestawie wierteł za 26 zł.
Tyle to kosztuje jedno porządne wiertło 😉

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#2 Obserwator#

Tu nie chodzi o jakość tylko o pisanie nieprawdy. 

Dzięki za odp.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

nic nie zrobisz a allegro nie jest sądem ani arbitrem i nie będzie tego badać. Szkoda czasu.

lepiej mecz oglądać 🙂

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#2 Obserwator#

Oglądam 😅

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka no ...zaraz , piszesz sam o złej jakości , nie widzę u tego sprzedawcy wierteł dla profesjonalistów natomiast do drobnych robótek amatorskich jako tako się nadają . Druga sprawa - zwrot środków , sprzedawca zgodnie z UK ma do 14 dni na zwrot środków , żadne regulaminy nie stoją ponad zapisem Ustawodawcy .

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#2 Obserwator#

No zaraz, to po co te regulaminy. Decyduje się na sprzedaż na platformie to przyjmuje jej zasady. A dobre imię sprzedawcy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Regulamin nie może stać w sprzeczności do przepisów prawa. 

Tak samo jakbyś kupił w jakimś sklepie internetowym a w jego regulaminie był zapis że zwrotu możesz dokonać tylko osobiście przyjeżdżając do siedziby firmy na białym koniu - kupując zaakceptowałeś regulamin więc czy powinieneś tak zrobić?
Nie - nie miałbyś takiego obowiązku bo stoi to w sprzeczności z przepisami. 

 

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#2 Obserwator#

Ale mi nie wchodzi o ten spozniony niby zwrot tylko o to że w komentarzu sprzedawca kłamie  w żywe oczy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka zrozum tylko jedno , allegro wraz ze swoimi zapisami nie stoi i nigdy nie będzie ponad zapisami Ustawodawcy  ,allegro może tylko sugerować i zalecać co nie znaczy ,że ktokolwiek ma obowiązek się do tego stosować .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka ten regulamin to ma tyle baboli prawnych w sobie że jakbyś poszedł się sądzić wg tego regulaminu i powoływał się na ten paszkwil to pewnie byś grubo przegrał

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#2 Obserwator#

No zaraz, sprzedawca nie pisał że ma do sprzedania wiertła zlej jakości. 🤔

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka ,,No zaraz, sprzedawca nie pisał że ma do sprzedania wiertła zlej jakości.,,..

dlaczego wobec tego wybrałeś jedne z najtańszych ?

Każdy by wolał Mercedesa , ale dudków mało , trzeba mierzyć siły na zamiary , przeciętnie 1,5 zł za wiertło , napisz nam prawdę czego się spodziewałeś w tych pieniądzach ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie 14 dni tylko do 14dni max.😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tylko sprzedający grożą sądem (kupujący nie zauważyłem), oczywiście mają prawo jeżeli się z tym nie zgadzają ale wysyłanie pism ściągniętych z internetu często w celu "zastraszenia" kupującego nie ma się nijak do rzeczywistości, 🤗

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

w jakie imię godzi? w komenatzrach nie widać personaliów wystawiającego.

Po drugie - oddał po 9 dniach pieniądze? A zdajesz sobie sprawę, że był w terminie?

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#2 Obserwator#

A czy według regulaminu Allegro nie powinien zwrócić pieniędzy w ciągu 2 do 7 dni od otrzymania przesyłki zwrotnej?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka Regulamin regulaminem ale jest też coś takiego jak przepisy prawa które są ważniejsze niż regulamin a przepisy te stanowią, że sprzedający ma na zwrot maksymalnie 14 dni.

W tym wypadku te regulaminowe 2 dni to tylko 'sugestia'.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

regulamin Allegro stoi niżej niż ustawa konsumencka. Ustawa daje 14 dni 

Allegro zaleca 7 dni chcąc wejść w wiadomo co klienteli, ale nie obliguje, bo nie może.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka wg allegro? a od kiedy allegro jest ustawodawcą? ma termin prawny do 14 dni od dnia zgłoszenia zwrotu lub do chwili odebrania paczki o ile nie wyślesz mu nr listu przewozowego i to jest obowiązujący termin prawny

oznacz moderatorów