anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca kłamie w komentarzu

Artur_Olowka
#3 Debiutant#
  • Zakupiłem u pewnego sprzedawcy dwa zostały wierteł. Oba zestawy były tak niskiej jakości że odesłałem je do sprzedawcy. Sprzedawca przekroczył termin który jest w regułaminie Allegro ze zwrotem pieniędzy więc napisałem do niego i po jakimś czasie otrzymałem zwrot pieniędzy. Napisałem negatywny komentarz. Po jakimś czasie sprzedawca odpisał na mój komentarz. Napisał w nim same nieprawdy. Napisał że zamówiłem dwa przedmioty a odesłałem jeden aby skorzystać z darmowej dostawy co jest nieprawdą bo odesłałem dwa przedmioty które były niskiej jakości. Podał całkowicie inną kwotę za zamówienie. Zarzucał mi również w komentarzu że korzystam z prawa zwrotu w ciągu 14 dni. Opłacam usługę Smart więc mam do tego prawo. Napisałem do Allegro o usunięcie jego komentarza gdyż komentarz godzi w moje dobre imię i jest jest całkowicie niezgodne z prawdą. Allegro odrzuciło moją prośbę o usunięcie jego komentarza. Co mam dalej zrobić? Czuję się poszkodowany i oszukany zarówno przez sprzedawcę jak i Allegro.
  • Sprzedawca to https://allegro.pl/uzytkownik/dtu24-pl
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

komis-bell
#21 Demiurg#

No to już masz odpowiedź 🙃

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka zaproś wobec tego sprzedawcę do wątku chętnie poczytamy co ma do powiedzenia bo jak na razie mamy tylko Twoje wypowiedzi , a to za mało żeby rzucać osądami , a to co piszesz jest sprzeczne z odpowiedzią sprzedawcy na ocenę .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka ma ... bo od ceny przez zakup i złą jakość produktu wystąpił cały ten galimatias dodatkowo podgrzany nieznajomością prawa , a oliwy do ognia dolało allegro swoimi chorymi zaleceniami wprowadzającymi w błąd klientów , to czym allegro Cię posmyrało jest tylko przeciętnym czasem sugerowanym na zwrot po odstąpieniu i nie ma żadnej mocy prawnej , a wprowadza tylko zamęt .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka sprzedawca ma do 14 dni na zwrot kasy, regulamin allegro powinien być prawiony bo łamie prawo !!!

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w
terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od
umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym
koszty dostarczenia towaru

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

dokładnie, poza tym

Allegro pisze o zwrocie środków 2-7 dni w przypadku zwrotu towaru, a w reklamacjach - 14.

Co zrobił nasz pytający? zwrot czy reklamację? Tego chyba żadna ze stron niw wie

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#3 Debiutant#

Zwrot

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka 2 dni jest przy anulowaniu zakupu w momencie gdy nie doszło do wysyłki, a takie wskazówki mamy od allegro 

  • przy odstąpieniu od umowy – zwróć wpłatę do 7 dni kalendarzowych licząc od dnia, w którym otrzymasz przesyłkę zwrotną, ale nie później niż 14 dni od chwili, gdy otrzymasz wypełniony przez kupującego formularz zwrotu towaru

Więc nie wiem gdzie masz o dwóch dniach przy zwrocie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

to ja sie do czegos przyznam 🙂 2-7 dni? ja oddawałam środki w tym samym dniu kiedy przyszedł zwrot. Ach, nieregulaminowo.

kto pisał ten bubel?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka czy wiesz, że Twoje żądanie szybszego zwrotu jest niezgodne z prawem i to z zupełnie innego powodu niż piszą tu przedmówcy - zabrania tego wręcz ustawa konsumencka

Swoim wpisem domagasz się ograniczenia praw konsumentów - a tego nie może robić sprzedawca pod groźbą kar.

 

Termin zwrotu środków jest po ustalony w sposób taki by sprzedawca mógł swobodnie i bez przymusu i co najważniejsze szkody dla konsumenta, sprawdzić stan zwracanego towaru.

Konsument odpowiada za stan zwracanego towaru, ty piszesz, że wiertła były złej jakości, więc jak mniemam je używałeś i zwracany towar nie był nowy.

Gdyby sprzedawca odrzucił zwrot lub obniżył kwotę zwrotu i podczas ewentualnej rozprawy w sądzie by twierdził, że nie był w stanie przeprowadzić dodatkowych testów towaru z powodu braku czasu, który ograniczyło allegro i kupujący to zaakceptował?

co byś wtedy twierdził? zgodziłem się na łamanie praw konsumenta bo zaakceptowałem regulamin allegro.

 

Prawa konsumenta nie mogą być ograniczane w żaden sposób, także do rzetelnego rozpatrzenia zwrotu towaru.

Jednego nie rozumiem, zamiast reklamować produkt, odstąpiłeś od umowy bez podania przyczyny a teraz twierdzisz, że produkt należało reklamować?

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka W jednym masz rację, komentarz powinien być prawdziwy - mówi o tym allegro w swoich materiałach i regulaminie, ale serwis nie stosuje się do tego.

99% komentarzy negatywnych ma charakter szkodzący sprzedawcy, nosi cechy pomówień - zamiast przekazywać obiektywne fakty i prawdę.

i na koniec dwa spostrzeżenia:

- jeżeli twierdzisz, że produkt to padaka - to jak rozumiem opisałeś odpowiednio ten produkt bym go nie kupił - niezależnie u jakiego sprzedawcy.

- przypominam, że obecnie opisy i katalog produktów tworzy allegro - dlaczego nie domagasz usunięcia się nieprawdziwych z w/w baz danych treści?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka jego odpowiedź nie narusza twoich praw bo nie podpisano że ta konkretna osoba do identyfikacji napisała komentarz, ty natomiast możesz naruszyć prawa sprzedawcy bo po nicku wejdziesz w jego ofertę a tam masz dane sprzedawcy nip / osoba na którą stoi firma / adres etc jak ci się nie podoba odpowiedź na komentarz to możesz usunąć komentarz to zniknie tez odpowiedź na twojego nega a allegro ma to wyrąbane po obu stronach to subiektywna opinia / odpowiedź jak nie użyto słów karalnych i rzucania mięsem to nie zdejmą

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zjedzą cie ci super sprzedawcy, wystawiając na Allegro akceptują jego regulamin, przecież z godnie z prawem nie muszą tu wystawiać i sprzedawać- nieprawdaż! Czy były dobrej jakości czy złej to ocena subiektywna, Ty kupujesz i jak Ci towar nie odpowiada masz prawo zwrotu bez podania przyczyny, tu sprzedający ma prawo potrącić wielkość zwrotu jak zawracany towar ma ślady użycia itd. Ma zwrócić ci śrdoki niezwłocznie ale ma max 14dni - ale to już wielu tu napisało. Teraz rozbija się sprawa czy dwa zestawy czy jeden, otwórz dyskusję i tam dojdziecie do porozumienia, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

a Ty od razu podjudzasz, żeby pyszczyć.

On oddał dwa i nigdzie nie napisał, że zwrot dostał za 1.

Jego bardziej boli, że sprzedawca naciągnął komentarz do komentarza, a nie że go ograbiono

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Monika__L a wiadomo czy naciągnął ? prawda zawsze lezy pośrodku .

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#3 Debiutant#

Screenshot_20240625_190019_Chrome.jpg

Screenshot_20240625_190402_Chrome.jpg

Screenshot_20240625_190446_Chrome.jpg

Wiem że większość tu na forum to sprzedawcy ale liczę na ich bezstronne podejście. 🫣

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#3 Debiutant#

Chyba nic tam nie widać nie wiem czemu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiem że większość tu na forum to sprzedawcy ale liczę na ich bezstronne podejście   dawno się tak nie uśmiałem.🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#3 Debiutant#

"Wysoki Sądzie! Ja z narkotykami

miałem tyle wspólnego, co z Mercedesami

czyli nic"

 

Cieszę się że rozbawiłem 😁

 

20240625_191909.jpg

20240625_192106.jpg

20240625_192228.jpg

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka 

ten tekst

Niech zdjęcie tego wiertła ukaże Wam jakość tego produktu. Pudełko z wiertłami zamykane na jakąś śmieszną zapinkę nie przymocowaną do pudełka, która po jednym dniu pewnie będzie zgubiona. Nie wiem czemu ale zapinki nie widać na zdjęciu w ofercie ale wtyka się ją w tą zaznaczoną dziurę. 🤣 Dobrze że to zwróciłem.

 

to Twój ? 🙂

 

i na koniec, czy wiesz, że allegro przetrzymuje zwracane pieniądze i oddaje je po pewnym czasie?

w myśl regulaminu może trwać kilka dni  - sprawdź ile - zobaczysz, że mogłeś oskarżyć sprzedawcę bezpodstawnie

i teraz najlepsze sprzedawca ma z reguły informację o zwrocie środków szybciej niż kupujący z innym czasem

oznacz moderatorów