anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca kłamie w komentarzu

Artur_Olowka
#3 Debiutant#
  • Zakupiłem u pewnego sprzedawcy dwa zostały wierteł. Oba zestawy były tak niskiej jakości że odesłałem je do sprzedawcy. Sprzedawca przekroczył termin który jest w regułaminie Allegro ze zwrotem pieniędzy więc napisałem do niego i po jakimś czasie otrzymałem zwrot pieniędzy. Napisałem negatywny komentarz. Po jakimś czasie sprzedawca odpisał na mój komentarz. Napisał w nim same nieprawdy. Napisał że zamówiłem dwa przedmioty a odesłałem jeden aby skorzystać z darmowej dostawy co jest nieprawdą bo odesłałem dwa przedmioty które były niskiej jakości. Podał całkowicie inną kwotę za zamówienie. Zarzucał mi również w komentarzu że korzystam z prawa zwrotu w ciągu 14 dni. Opłacam usługę Smart więc mam do tego prawo. Napisałem do Allegro o usunięcie jego komentarza gdyż komentarz godzi w moje dobre imię i jest jest całkowicie niezgodne z prawdą. Allegro odrzuciło moją prośbę o usunięcie jego komentarza. Co mam dalej zrobić? Czuję się poszkodowany i oszukany zarówno przez sprzedawcę jak i Allegro.
  • Sprzedawca to https://allegro.pl/uzytkownik/dtu24-pl
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael   " wg allegro? a od kiedy allegro jest ustawodawcą? 
Allegro nie jest ustawodawcą, ale jest gospodarzem serwisu i ma prawo ustanowić regulamin korzystania z niego. Każdy sprzedawca (kupujący także) rejestrując się w serwisie akceptuje regulamin. Allegro ma prawo wymagać, by tego regulaminu przestrzegał. ma też prawo wyciągnąć konsekwencje za nieprzestrzeganie regulaminu, na przykład blokując konta.  

Tak samo jeżeli w swoim mieszkaniu wymagasz zdejmowania butów, to masz prawo wywalić za drzwi gościa który butów zdjąć nie chce, mimo tego że żadnego przepisu prawa tenże gość nie narusza. Kapewu?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie regulamin ma być zgodny z prawem, jak jest niezgodny z PRAWEM to mogą sprzedawcę w motopompę cmoknąć. Mogą sobie sugerować, a nie mogą nakazać bo za nakazanie mogą zebrać w sądzie kopa w zad za nieuzasadnione blokady w tym zakaz nieuczciwej konkurencji uokik się bardzooo ucieszy, że może z nich zedrzeć.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael  Regulaminowy wymóg by sprzedawca zwracał kasę za zwrócony towar wcześniej niż  14 dni nie jest niezgodny z prawem. Allegro jako gospodarz serwisu ma prawo do zamieszczenia takiego wymagania. I żadnej nieuczciwej konkurencji w tym wymogu nie ma. Skoro prawa konsumenta nie zostały ograniczone, to UOKIKowi nic do tego. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie pozwól że zacytuję ciebie
"Allegro nie jest ustawodawcą, ale jest gospodarzem serwisu i ma prawo ustanowić regulamin korzystania z niego. Każdy sprzedawca (kupujący także) rejestrując się w serwisie akceptuje regulamin. Allegro ma prawo wymagać, by tego regulaminu przestrzegał. ma też prawo wyciągnąć konsekwencje za nieprzestrzeganie regulaminu, na przykład blokując konta. "
sugerujesz że:
1  jako gospodarz serwisu wolno im wymagać zwrotu szybciej niż przewiduje ustawa
2 za nierespektowanie wymagań mogą mogą wyciągać konsekwencje
oznacza to że sugerujesz że jak nie odda szybciej niż szanowny regulamin przewiduje mogą zablokować konto
A ja ci powiem niech spróbują to sąd będzie miał używanie z pokazaniem sądowi wszelkich nieprawidłowości pt jak się obchodzi dosłowne zapisy prawa np w sprawie protect i nakładania tegoż na sprzedawcę bez notarialnego dokumentu cesji zadłużenia od kupującego, bez poinformowania dłużnika sprzedawcy o przejęciu zadłużenia i przedstawienia dokumentów, za głupoty pisane w dyskusji, za bezprawne banowanie konta bo ktoś nie wyśle ksero / zdjęcia dowodu co wg prawa nie jest ani dozwolone allegro ani operatorowi płatności bo nie wolno im nawet takiej prośby sugerować a tym bardziej zażądać takiego dokumentu. Dochodzi czyn nieuczciwej konkurencji za bana na koncie za brak weryfikacji dokumentem przykładowo. Dochodzi zmiana warunków smarta poprzez modyfikowanie warunków dostawy smart przez testy. Zdajesz sobie sprawę kto ma więcej do stracenia? Bo każdy dłużej sprzedający sprzedawca na allegro może udokumentować historię takich baboli przeciwko allegro że sąd się rozpłynie ze słodyczy widząc oranie paragrafów po bandzie.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael   " sąd będzie miał używanie z pokazaniem sądowi wszelkich nieprawidłowości pt jak się obchodzi dosłowne zapisy prawa np w sprawie protect i nakładania tegoż na sprzedawcę bez notarialnego dokumentu cesji zadłużenia od kupującego, bez poinformowania dłużnika sprzedawcy o przejęciu zadłużenia i przedstawienia dokumentów, za głupoty pisane w dyskusji, za bezprawne banowanie konta bo ktoś nie wyśle ksero / zdjęcia dowodu co wg prawa nie jest ani dozwolone allegro ani operatorowi płatności bo nie wolno im nawet takiej prośby sugerować a tym bardziej zażądać takiego dokumentu. Dochodzi czyn nieuczciwej konkurencji za bana na koncie za brak weryfikacji dokumentem przykładowo. Dochodzi zmiana warunków smarta poprzez modyfikowanie warunków dostawy smart przez testy."  

To oczywiście są nieprawidłowości, ale to jest KOMPLETNIE NIE NA TEMAT W TYM WĄTKU.  

" sąd się rozpłynie ze słodyczy widząc oranie paragrafów po bandzie.
Tylko że proceder "orania paragrafów po bandzie" trwa od długich lat, i jak dotąd żadna instytucja nie zrobiła z tym kompletnie nic. Będąc realistą nie liczyłbym na to że sąd "rozpłynie się ze słodyczy" widząc szanse dowalenia allegro. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie oczywiście że na temat to nie są nieprawidłowości to jest świadome łamanie prawa z premedytacją udając głupa, że ja inaczej rozumiem przepisy bo jestem dużym korpo i moi prawnicy muszą wiedzieć co robią bo im płacę gruby hajs, aż ktoś nie powie sprawdzam i piramidka się złoży

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael  "oczywiście że na temat to nie są nieprawidłowości to jest świadome łamanie prawa z premedytacją udając głupa, że ja inaczej rozumiem przepisy bo jestem dużym korpo i moi prawnicy muszą wiedzieć co robią bo im płacę gruby hajs, aż ktoś nie powie sprawdzam i piramidka się złoży"  

Ja się zgadzam z oceną zjawiska, ale jednak nie zmienia to faktu, że w tym wątku jest to nie na  temat. Bo tu poruszamy temat zwrotu kasy od sprzedawcy za zwrot konsumencki. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie na zwrot kasy ma 14 dni od momentu zgłoszenia lub do chwili odebrania zwrotu o ile kupujący nie wysłał mu nr przesyłki wszelkie ustalenia allegro to pobożne życzenia

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Tak, według przepisów. I jeżeli nie zwróci kasy w ciągu maks 14 dni, można się starać pociągnąć go do odpowiedzialności prawnej. 
Natomiast allegro ma prawo w swoim regulaminie ustalić własne wymogi. I ma prawo wyciągać konsekwencje regulaminowe za niespełnienie tych wymogów. Konsekwencji prawnych jednakże z tego powodu wyciągać nie ma prawa. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie no nie może wyciągać konsekwencji za zwracanie w terminie 2-7 dni bo ustawa stanowi inaczej bo narażają się na przegraną w sądzie 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael   "no nie może wyciągać konsekwencji za zwracanie w terminie 2-7 dni bo ustawa stanowi inaczej bo narażają się na przegraną w sądzie 

Konsekwencji prawnych oczywiście wyciągnąć nie może. Ale może wyciągnąć konsekwencje regulaminowe. 

Tak jak Ty możesz od siebie z mieszkania wyprosić gościa który nie chce zdjąć butów. I żaden sąd ci nic nie zrobi, mimo że nie istnieje żaden przepis nakazujący zdejmowanie butów w mieszkaniu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie nie wyciągnie konsekwencji regulaminowych bo ty wyciągniesz konsekwencje prawne

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael  "nie wyciągnie konsekwencji regulaminowych bo ty wyciągniesz konsekwencje prawne

No właśnie nie, bo każdy użytkownik rejestrując się na allegro akceptuje regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania. Oczywiście przepisy prawa stoją wyżej niż regulamin, jednak nieważne są tylko te postanowienia regulaminu które są sprzeczne z prawem. Wszystkie pozostałe postanowienia regulaminu, choćby były głupie, są wiążące dla każdego kto rejestrując się na allegro tenże regulamin zaakceptował. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie przepisy prawa mówią jasno ma 14 dni regulamin mówi 2-7 dni obowiązują przepisy  prawa a nie regulaminu jest to proste nie możesz akceptować w regulaminie łamania prawa dlatego allegro nigdy nie wyciągnie konsekwencji za zwrot powyżej 7 dni mogą sobie zalecać ale nie mogą ukarać za to bo sami złamią prawo 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Przepisy prawa mówią że zwrot kasy ma nastąpić niezwłocznie, nie dłużej niż w terminie 14 dni. 
Allegro w regulaminie nadaje krótszy termin.  I ma do tego prawo. Nie jest to złamaniem prawa. Allegro oczywiście nie może wyciągnąć konsekwencji prawnych za zwrot powyżej 7 dni, ale konsekwencje regulaminowe wyciągnąć ma prawo, bo sam się na to zgodziłeś akceptując regulamin przy rejestracji. Mylisz pojęcia utożsamiając konsekwencje regulaminowe z konsekwencjami prawnymi. A to są dwie różne rzeczy. Sądowi nic do tego jakie konsekwencje regulaminowe wyciąga allegro. 

BTW, czy termin dwóch tygodni intuicyjnie odbiera się jako "niezwłocznie"? No właśnie nie. Niezwłocznie, to znaczy bardzo szybko, od razu, bez odkładania na później. Czyli niezwłocznie to jest na jutro, na pojutrze, najdalej na poniedziałek jeżeli wymagalność działania nastąpiła tuż przed weekendem. Dwa tygodnie to jest koszmarnie długo. A nie niezwłocznie. Żeby zwracać kasę przez dwa tygodnie, to właśnie trzeba zwlekać, marudzić, odkładać podjęcie działania na później. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wyciągnie w jakości!!!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Artur_Olowka a czy zdajesz sobie sprawę z tego , ile kosztuje 1 wiertło z wyższej , ale nie najwyższej pólki ? u w skazanego prze Ciebie sprzedawcy komplet kilkunastoelementowy mniej więcerj tyle się ceni .

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#3 Debiutant#

A co ma do tego cena towaru?

Tu nie o to chodzi.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

No chodzi Ci o to że sprzedający napisał nieprawdę. Allegro nic z tym nie zrobi. 
Tak samo jak nic nie robi kiedy to kupujący piszą nieprawdę w komentarzu. 

oznacz moderatorów

Artur_Olowka
#3 Debiutant#

Tak, o to mi właśnie chodzi. 

oznacz moderatorów