anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce zrealizować umowy za obniżoną cenę

MAMY ROZWIĄZANIE!
Qbx
#2 Obserwator#

Sprzedawca obniżył cenę telefonu z ok. 800zł do 1zł, dostałem maila z powiadomieniem i kupiłem go sądząc, że to promocja, zapłaciłem i teraz on nie chce zrealizować umowy, twierdząc, że to był błąd. Czy mam szanse na zmuszenie go do wysyłki kupionego towaru? @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

@Qbx Dobrowolnie Ci nie wyśle, ale została zawarta prawnie wiążąca umowa, możesz więc sądownie domagać się wydania rzeczy. Jeśli wygrasz sprawę, sprzedawcy będzie Ci musiał dostarczyć telefon i dodatkowo pokryje koszty sądowe. Jeśli otrzymałeś komunikat o obniżce ceny, mogłeś myśleć że to promocja.

oznacz moderatorów
Qbx
#2 Obserwator#

@xyz96  OK, dzięki. Zobaczymy czy się ugnie 🙂 Czy Allegro może jakoś wpłynąć na niego?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Qbx Możesz napisać do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Być może sprzedawca otrzyma komunikat przypominający o obowiązku wywiązania się z umowy, ale finalnie Allegro odeśle Cię do sądu.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Qbx Odpowiedz sobie na pytanie, co sam byś zrobił będąc na miejscu sprzedającego i czy byś się ugiął.
Tak nic a nic sumienie i przyzwoitość nie dają o sobie znać?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Qbx
#2 Obserwator#

@Knowhere business is business, za błąd trzeba beknąć - jak zaboli po kieszeni to się skuteczniej nauczy

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Qbx Nie licz na to, że pogadasz przez ten telefon. Prawo jest po stronie sprzedającego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Qbx To prawda, ale decyzję w tej sprawie może podjąć tylko sąd. Jeśli się zdecydujesz na takie posunięcie, zachowaj sobie wszelkie dowody, zwłaszcza to powiadomienie o przecenie towaru.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Qbx  Za kilka lat, jak sąd wyda wyrok, ten telefon nie będzie juz wart nawet tej złotówki. Ale walcz.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Qbx Allegro raczej ci nie pomoże, bo nawet Allegro zdaje sobie sprawę, że ta cena wynika z pomyłki. @xyz96 nie informuje cię, że prawo dopuszcza odstąpienie od umowy przez sprzedającego w przypadku takiej pomyłki. Każdy normalnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że taka różnica w cenie wynika z pomyłki.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Qbx No i już masz satysfakcjonującą odpowiedź - "a teraz prędko, zanim dotrze do ... że to bez sensu", kliknij "to jest rozwiązanie" (żeby inni mieli już gotową odpowiedź i nie musieli szukać na forum jak ugryźć taką sytuację)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Sprzedawca zarówno teraz jak i w Sądzie może powołać się na rażący błąd w cenie, a nawet na przepisy Skarbowe, które zabraniają w Polsce sprzedawać towar taniej niż się kupiło. 

oznacz moderatorów
Qbx
#2 Obserwator#

@xyz96  Dobra... olałem temat, zaproponował mi przysłanie słuchawki BT za 60zł, ładnie z jego strony 🙂 przyjmę chociaż nie jest  mi potrzebna 🙂 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Qbx To fajnie, że wszystkim pokazałeś jak dostać coś za darmo i że nie masz żadnych skrupułów.
Czym była poprzedzona propozycja przysłania słuchawki, którą przyjmiesz mimo tego, że jej nie potrzebujesz? Wiadomością do sprzedającego o wystawieniu negatywa i założeniu dyskusji?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Qbx
#2 Obserwator#

@Knowhere nic z tych rzeczy, tylko napisałem bardzo grzecznie, że powinni się wywiązać z umowy. Ja nie wiem czy to była czysta pomyłka, różne rzeczy się zdarzają - może próba naciągnięcia na coś? Sami zaproponowali prezent. Ja też prowadzę swój biznes i płacę za błędy. Nieraz pomyliłem cenniki w zależności od rodzaju klienta i teraz dopłacam, bo nie wypada usprawiedliwiać się bałaganem w papierach i moi klienci dostają usługę za pół darmo. Słuchawki nie dostanę za darmo (o ile w ogóle dostanę) bo tracę czas na korespondencję z tym sprzedającym i tutaj, a w tym czasie mogłem zarobić na 3 takie słuchawki.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Qbx 

 To na co czekasz? Pisz do sprzedawcy, że należą się 3 słuchawki. A nie, napisz od razu że 4 bo czas płynie nieubłaganie 😂😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Qbx To trzeba było zarabiać, a nie korespondować.

PS Swoją drogą fajna stawka, 180 zł/h - gdzie tyle płacą, jeśli mogę spytać?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów