anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar używany,sprzedawany jako nowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
elizbethdrakula
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich.Szanowni kupujący,którzy kupują sprzęt AGD typu odkurzacze,roboty sprzątające,ekspresy do kaw,mikrofale i inne pokrewne-elektroniczne  z zapewnieniem ,że jest nowy proszę sprawdzać stan faktyczny po numerach seryjnych produktów.Większość urządzeń posiada wbudowane lub macierzyste liczniki danych przebiegu,czasu pracy,cykli ładowania,a także wewnętrzne informacje nie widoczne gołym okiem.Kupujesz nowy sprzęt RTV,AGD lub inną elektronike użytkową poproś sprzedawcę o numer seryjny przed kupnem produktu.Problem dotyczy przede wszystkim robotów sprzątających,ekspresów do kaw i hulajnog-skuterów elektrycznych,które  można bardzo łatwo zresetować nawet bez połączenia BT w przypadku hulajnogi-skutera.

Sprawdzajmy stan faktyczny zakupionego sprzętu.

Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić,może przesłać numer lub E-numer seryjny do mnie lub bezpośrednio do producenta jeśli posiada taką usługę.

UWAGA na sprzedającego z Przemyśla.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@elizbethdrakula Dziękujemy, że podzieliłaś się z innymi klientami swoją wiedzą. To miejsce powstało również po to, by umożliwić przepływ informacji 👍

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
elizbethdrakula
#8 Zapaleniec#

Przestroga dla kupujących,którzy kupują urządzenia z myślą,że są nowe,a czasem jest inaczej.Stąd moje doświadczenia jak rozpoznać urządzenia nowe,powystawowe lub używane sprzedawane jako nowe.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

a ja bym się kłócił

tutaj jest definicja towaru nowego

https://www.rp.pl/artykul/1177037-VAT--towar-uzywany--dla-fiskusa-jak-nowy.html

 

towar po zwrocie w myśl przepisów jest nowy

towar przymierzany w sklepie przez klika osób np obuwie jest też nowy

towar z wystawy np TV tez jest nowy

oznacz moderatorów
honefoss
#1 Nowicjusz#

Mam właśnie taki problem, kupiłam mopa elektrycznego za ok. 2000 i ewidentnie widać po nim, że był używany (nawet go porządnie nie umyli...) Gdzie znajdę ten numer seryjny, czy to jest ten ciąg cyfr pod kodem paskowym na urządzeniu może?

oznacz moderatorów