anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W aukcji pisało 100 mb materiału, a dostałem 1 mb, co zrobić?

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Co zrobić, jeżeli czarno na białym pisało 100 mb materiału, a dostałem 1 mb? Czy sprzedający ma obowiązek wysłać resztę? Czy sprzedający może zrobić coś na moją niekorzyść?

oznacz moderatorów
118 ODPOWIEDZI 118

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@kam123bial  mam nadzieję,że podzielisz się tu odpowiedzią 😀

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Jasne, chętnie zacytuję odpowiedz sprzedającego 😂

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kam123bial  Kupiłeś dziś tak? to dla czego piszesz dostałem 1mb. Ty już wiesz /nawet byłeś pewny pisząc tu/ że będą problemy, bo bardzo dobrze zdajesz sobie sprawę z sytuacji. Aaaa kolego- nieźle to sobie wykombinowałeś.

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Ponieważ zastanawiam się co zrobić w danej sytuacji, gdy przyszła by przesyłka a tam 1/100 towaru. I nie chodzi tu o to kto popełnił błąd, ale czego można dochodzić, a czego nie. Pisałem do sprzedawcy, może trochę mocno ująłem wszystko w wiadomości, ale kto powiedział, że ja chcę się wzbogacać na czyimś niedopatrzeniu i zyskać 100 x więcej w tej samej cenie?  Jeżeli sprzedający odpowie, zacytuję jego wiadomość (tak jak obiecałem). 😂

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

pulkownik66 "prawa Allegro" 😘

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@aragil  może być ,,Zasad"🤣

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Pewnie jak zwykle przy wystawianu licytacji allegro mu sie wpierniczyło w parametry itp . Sprzedający dał cene dał za metr linki a allegro mu "pomogło" sprzedać całą r rolkę 100 mb.

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@pulkownik66  No bo to trochę celowa działalność,  byleby skusić klienta, a potem się zobaczy...

Nie pierwszy to chyba raz i nie on jeden tak działa.

Zaraz  wkroczy  do  akcji  xyz  i będą  sprzedawcę  prostować. Pokibicujemy....😂 🤣😂

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Czyli drodzy Państwo droga sądowa i nic więcej? 😂

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No, można sie też zachować jak uczciwy kupujacy człowiek ? Skoro kupiłeś 100 metrów linki za 1.23 PLN to chyba wiedziałeś że coś jest nie tak ? I że to jest jakaś pomyłka ? Naprawde nie będzie ci wstyd w lustro patrzeć  ?

 

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Równie dobrze mogła być to wyprzedaż polikwidacyjna sklepu, aby sprzedać towar i choć trochę by się zwróciło. 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@eightbitclone2  A czy po tym incydencie z kupującym, sprzedający nie powinien zrobić zmian w ofercie? Czy to jest ok? Dalej można wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Chyba zaraz kupię ze🤣 20 szt i potem na metry po golu opchnę🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kam123bial Nie dziw się komentarzom, tutaj odpowiadają Ci sprzedawcy, stale przesiadujący na Allegro Gadane.

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Wcale się nie dziwię, każdy ma swoje poglądy i każdy swoich broni. Ja jestem tu tak naprawdę bezstronny i chcę się jedynie dowiedzieć, co w danej sytuacji muszę zrobić 😂

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

xyz96, raczej ludzie, ludzie którzy mają też prawo do zrobienia błedu, nawet na allegro. I ich też warto zrozumieć czasami. Podejść jak człowiek do człowieka a nie zaraz wyciągać paragrafy, wymagania, prawo. .. Wiesz, formalnie i przepisowo XYZ96 jesteś ok,  ale moralnie to jesteś .... , cóż, jaki czy jaka jesteś.....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 Ojej, ojej! Ale jak kupujący zrobi błąd i wylicytuje towar o 1 zł za wysoko, to byście go w łyżce wody utopili, wtedy nie ma mowy o ludzkim błędzie, są tylko paragrafy i sądy!

Moralności będzie mnie uczył, moralizator - dobre sobie 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kam123bial Trochę Ci chyba zepsułam zabawę, bo napisałam do sprzedawcy 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kam123bial  Załóż spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się dosłania reszty towaru. Poproś tam o pomoc Allegro. Jeżeli nie dośle, zakończ spór jako nierozwiązany i wystaw negatywny komentarz.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

No i skutek będzie taki że dostanie 1,23 zwrotu kosztów + przesyłka, a u tego  sprzedającego więcej nic nie kupi.  U innych sprzedawców też różnie może być, wieści się rozchodzą.

Za  złotówkę  sam sobie narobi, ale  to jego problem...

oznacz moderatorów