anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W aukcji pisało 100 mb materiału, a dostałem 1 mb, co zrobić?

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Co zrobić, jeżeli czarno na białym pisało 100 mb materiału, a dostałem 1 mb? Czy sprzedający ma obowiązek wysłać resztę? Czy sprzedający może zrobić coś na moją niekorzyść?

oznacz moderatorów
118 ODPOWIEDZI 118

xyz96
#21 Demiurg#

@br. Skutek może być taki, że SS straci SS i się czegoś nauczy. A wpisanie kogoś na CL za upominanie się o swoje prawa, albo za samo to, że się dowiedziało na forum o tym upominaniu, może być niezgodne z prawem. Jeżeli stajesz po stronie tego sprzedawcy i tak podchodzisz do sprawy, wystawiasz sobie taką laurkę, jaką on już sobie wystawił.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@br. Przecież nie miałeś na myśli Czarnej Listy, tylko CL jako Cudowny Lek🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

pulkownik66 - a czy kupujący napisał coś tutaj, że zwrócił uwagę sprzedawcy? - chyba nie.  Ktoś mu to napisał? xyz96 - napisałeś mu?

Zaraz sam do niego napiszę, ze ma nieścisłości w aukcjach.

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Jezuśku, czytanie ze zrozumieniem chyba sprawia niektórym trudność, lub też czytają na wyrywki 😂

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

I tu nie jest tak jak mówisz, bo wszystko właśnie było ściśle, zwięzle i na temat. 😂

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kam123bial  Przed wpisaniem wciśnij Shift i @  wyskoczą ci użytkownicy których masz na myśli- odznaczasz i piszesz do niego😏

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

@pulkownik66 spoko, dzięki, zapamiętam 😂 czytanie ze zrozumieniem ćwiczone było już w podstawówce, w pierwszych klasach 😂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@xyz96  Nauka  rzecz cenna,  wszyscy powinni się uczyć, kupujący również.  Mam nadzieję że kupującemu  wróci rozum do głowy  i nie zrobi czegoś niemądrego czego będzie potem żałował.

Ps. nie stoję po niczyjej stronie,  jestem po stronie  umiaru i rozsądku.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@br. Tak, ty zawsze jesteś bezstronny 😄

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Bez urazy dla kogokolwiek wypowiadającego się tutaj, ale jeżeli chodzi o rzeczywistość i świat nas otaczający, nie ma za wiele umiaru i rozsądku. Ile razy ktoś zrobił kogoś w ciula że tak powiem, a potem wypierał się w żywe oczy albo policją straszył? Znam niejeden taki przypadek i sam nie raz starałem się takiej osobie pomóc. realnie pomóc, a nie jak wielu padlinożerców, aby jeszcze takiej osobie podkładać kłody pod nogi, więc proszę mnie tu pochopnie nie oceniać, bo niejedno by się zdziwiło 😉

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

Tak, tyle że zaznaczyłeś linkę o średnicy 3mm, a tam było aż 10mm 🤣🤣🤣 Widzę że dalej co niektórzy nie rozumieją w czym rzecz, mimo tego, że pisałem o co chodzi, a jeśli naprawdę ktoś nie rozumie, to powiem wprost. Sprzedawca sprzedawcę prawie zawsze będzie bronił, tak samo kupujący kupującego, ale jak wspomniałem wcześniej, jestem tu bezstronny i proszę mnie nie oceniać. Ten zakup miał na celu wymóc trochę odpowiedzialności na sprzedającym, po to, żeby wziął się za siebie i nie robił nic na "pałę". Owszem, każdy popełnia błędy, ale nie każdy chce je wykorzystać. Sprzedający muszą nauczyć się odpowiedzialności, bo póki co, niektórzy z nich mają wszystko gdzieś i aby do przodu. To jest SS? Który sam sobie problemy stwarza? Jakim prawem zyskał miano SS?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@kam123bial Ja jestem tu głównie kupującym. Więc Twoja teoria mnie mało dotyczy. Staram się jednak pomagać w sposób zgodny i prawem i tzw. "zdrowymi zasadami współżycia społecznego". I nie ma dla mnie żadnej różnicy, czy pytanie zadaje kupujący, czy sprzedający, ponieważ prawo dotyczy wszystkich jednakowo.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

W mojej ocenie sprawa jest jasna - pisałem o podobnym przypadku tutaj

Po lekturze wątku, szczególnie zaś faktu, że jeszcze nie otrzymałeś przesyłki - a jak widać, jesteś bardzo zainteresowany towarem, mogę domniemywać, że doskonale wiedziałeś, jakie są ceny tego towaru - foto dla niezorientowanych -i po prostu usiłujesz wykorzystać czyjś błąd. Nie jestem tu od oceny moralności takich zachowań, więc o tym pisać nie zamierzam ale w/g mnie, z punktu widzenia prawa, nie masz najmniejszych szans na finalizację transakcji. Przy okazji - dobrze zorientowany sprzedawca, w przypadku uporczywych prób wykorzystania jego błędu,, może skutecznie podnieść zarzut z art. 286 kk. Rób więc, jak uważasz, ale dobrze uważaj, co robisz.

 

Bez_tytułu_1.jpg

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Za własne błędy się płaci, a nie straszy paragrafami.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 Dobrze by było. Niestety, czy stety - prawo mamy takie, jakie mamy. I nie przeskoczysz.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To jest błąd, cena dotyczy 1mb, a sprzedawane jest przy minimum 100mb - pofatygowałem się i znalazłem jego sklep internetowy, wykorzystał jakiś system który skopiował jego oferty ze sklepu na aukcje Allegro i nie dopatrzył się różnicy, że o ile jego sklep nie pozwala zamówić mniej niż 100mb i przemnaża przez cenę 1mb w koszyku to allegro już tak zawansowane nie jest. 

Nie sądzę byś otrzymał w ogóle to zamówienie, zapewne sprzedawca oczekuje, że kupisz co najmniej 100 sztuk = 100mb

2020-12-25 (2).png

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

@TATLOK I tu powtarzam się po raz kolejny. Kto powiedział, że zamierzam wzbogacać się na czyimś błędzie? Tu chodzi o to, by szanowny Pan "SS", nauczył się deczko odpowiedzialności, zanim zrobi coś na "pałę", a w pseudo zakupie, wybrałem opcję płatności za pobraniem, bo nie zamierzałem nawet czekać aż Pan "SS" zwróci mi pieniądze w ciągu 14 dni 😂 Jak łaskawie się pokarze i odpowie, anuluję zakup 😂 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

kam123bial  Twoja chyba twoja wypowiedz?😑😑  ".... Nie chcę zwrotu pieniędzy, a towar."

oznacz moderatorów

kam123bial
#8 Zapaleniec#

@aragil Ludzie ludzie. Dlaczego czytanie ze zrozumieniem dla niektórych przychodzi z ogromnym problemem? Przeczytaj wszystkie moje wypowiedzi i ułóż w całość. Jeśli to zbyt trudne, to istnieje jeszcze opcja "Ctrl +C", oraz "Ctrl+V". Skopiuj wszystkie moje wypowiedzi i wklej je do notatnika. Może szybciej domyślisz się w czym rzecz. 

Gdybym faktycznie koniecznie chciał towar, to poczekał bym na pierwszą odpowiedz, która zadowoliła by nieuczciwego kupującego i więcej tu nie zajrzał. Jednak jestem i odpisuję na "chyba wszystko". Jeżeli komuś nie udzieliłem odpowiedzi, to proszę wybaczyć 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kam123bial namieszałeś troszeczkę 🙂 ale w gruncie rzeczy masz racje (trudno do tego dojść po tym mieszaniu). Odpowiedzialność, o to chodzi, nawet jeżeli ( jak zauważył @TATLOK) korzysta z systemu, to tym bardziej  nie usprawiedliwia to błędu. Wygląda na to, że jest to zwykła bezmyślność. A jeśli chodzi o SS, to Allegro nie ma zbyt wygórowanych wymagań, rozdaje ten znaczek na prawo i lewo w dużych ilościach 😁

oznacz moderatorów