anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wadliwy zakup

SigSkytte
#7 Wielbiciel#

Witam, parę dni temu zakupiłem od osoby prywatnej poprzez serwis allegro lokalnie kartę graficzną. Sprzedawca zapewniał, że sprzęt działa jak nowy i jest w 100% sprawny, dodatkowo że nie pochodzi on z koparki krypto. Płatność za pobraniem, gabaryty się zgadzały więc przyjąłem. Po zamontowaniu w komputerze okazuje się, że od czasu do czasu wyrzuca niebieski ekran, więc sprzęt sprawny nie jest. Dodatkowo pochodzi ona na 200% z koparki kryptowalut bo słychać to z daleka, wiatraki chodzą jak wiertarka. Sprzedawca nie chce nawet słuchać o zwrocie i powoli urywa kontakt. Czy w tej sytuacji mogę liczyć na zwrot pieniędzy z systemu ochrony kupujących?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@SigSkytte, czy kontaktowałeś się w tej sprawie ze sprzedającym? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

SigSkytte
#7 Wielbiciel#

Otworzyłem dyskusję - tam nawet nie odpowiedział. Pisałem wiadomość sms i tam mi odpowiedział, że zwrotu nie przyjmę i jawnie kłamie, że wszystko jest jak być powinno. Nawet pisze jak kompletny oszust. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@SigSkytte, otworzenie w tej sprawie Dyskusji to dobry krok. Sprzedający ma w niej 24 godziny na odpowiedź  (z wyjątkiem sobót, niedziel i dni wolnych od pracy). Czas ten liczymy od momentu założenia Dyskusji. Gdy czas ten upłynie, możesz poprosić w Dyskusji o pomoc pracownika Allegro. Na pewno nie pozostaniesz bez wsparcia. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

SigSkytte
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, jeśli on nawet nie przemówi mu do rozsądku to mogę liczyć na zwrot od ochrony kupujących?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@SigSkytte, nie uprzedzajmy faktów. 🙂 Gdybyś miał problemy w Dyskusji, daj znać. Gwarantujemy bezpieczne zakupy. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@SigSkytte Masz 14dni w dyskusji na wyśnienie, jeżeli w tym czasie się nie odezwie albo nie dojdziecie do porozumienia możesz ją zamknąć (a nawet musisz) jako nierozwiązaną i wówczas pojawi się możliwość złożenia wniosku do POK.

oznacz moderatorów

SigSkytte
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że w takim przypadku o pieniądze mam się nie martwić bo jeśli swoją rację udowodnię to zostanie mi ta kwota zwrócona?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SigSkytte taka decyzję podejmuje allegro bo to ich kasa po rozpatrzeniu wniosku, ale zawsze możesz dochodzić praw w sądzie, pewne w życiu są podatki i śmierć 😄

Rozpocznij dyskusje i na wszystko przyjdzie czas 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@SigSkytte  z łaski swojej  podlinkował byś aukcję na której kupiłeś tą kartę graficzną?

Co do tego czy była z kopary czy też nie to nikt tego nie udowodni jak nie widział danej sztuki w koparce. Wentylatory mogą głośniej pracować ponieważ jest to taka sama rzecz jak np. klocki hamulcowe w samochodzie i jak zaczynają hałasować to po prostu je się wymienia.

Ba może sie zdarzyć, że cewki czyli elementy zasilania GPU potrafią wydawać dźwięk - piszczeć i to od nowości!

oznacz moderatorów