anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Walka z odsprzedawcami (resellerami)

likemandrake
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Taka sytuacja. Zamawiam produkt we wtorek, na prezent, do paczkomatu w miejscu zamieszkania, a Allegro szacuje, że dostawa będzie w czwartek. Kupuję więc, bo gdyby było inaczej, to bym nie kupił. Przychodzi piątek, a produktu nadal nie ma. Upominam sprzedawcę, to ten twierdzi, że będzie w weekend, tylko, że w weekend mnie nie będzie, bo jadę do osoby (80 km od miejsca zamieszkania), której chcę wręczyć prezent, którego jeszcze nie mam. Po czym patrzę na status przesyłki w aplikacji Inpostu i co widzę? Nadawca A****n EU Sarl, a paczka wciąż w trakcie przygotowania. Żadnej z tych informacji nie ma w opisie sprzedawanego przedmiotu, szczególnie jakie jest ryzyko nieterminowej dostawy. Poza tym nie ma pewności, że faktycznie w weekend paczka zostanie dostarczona. Wkurza mnie ta cała odsprzedaż z A****na itp. na Allegro. Sam mógłbym sobie zamówić produkt 100 zł taniej i przy tym byłbym całkowicie świadomy ryzyka nieterminowej dostawy, a jakość obsługi przy tym nie byłaby wcale gorsza. Tak pozostaje niesmak i rozczarowanie.

Moim zdaniem w Allegro brakuje dodatkowego oznaczania produktu, że jest on odsprzedawany. Cokolwiek, co by pozwoliło lepiej oszacować ryzyko nieterminowej dostawy w takim wypadku jak wyżej. Z tego co wiem, to jest niby możliwość oznaczania kraju wysyłki, ale nie wiem, czemu w tym wypadku nie został oznaczony przez sprzedawcę. Co Allegro może zrobić w takim wypadku?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

az1rael
#21 Demiurg#

@likemandrake masz złe wyobrażenie o terminach realizacji bo to samo allegro wprowadza ciebie w błąd podając ci przewidywany z kosmosu / fusów czas dostawy a właściwy masz w zakładce sprzedawcy tj kiedy zobowiązuje się wysłać plus w regulaminie przewoźnika ile trwa doręczenie. Allegro podaje jakieś wyliczone algorytmem głupoty a potem ludzie mają pretensje a największy szczyt hipokryzji allegro to ich usługa one o tu masz wycinek z regulaminu:
“Same Day” (“Dostawa Dzisiaj”) - Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Paczki pocztowej kierowanej do Automatu Paczkowego w tym samym dniu roboczym, w którym Przesyłka została nadana (gwarantowany termin doręczenia wynosi dwa Dni robocze);
“Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);
czyli zamawiający jak czyta nazwę usługi to myśli no będzie zaraz w realu do 2 tygodni bo gubią paczki, a obrywa za wasze nie czytanie sprzedawca który musi mieć toto w ofercie bo mu smarta ściągną

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

A co ma zrobić firma, która sama korzysta z dropshippingu, czyli wysyłki od swoich dostawców w Oficjalnym Sklepie Allegro lub oferuje sprzedawcom usługę One Fulfillment, czyli obsługę wysyłki towaru zamiast bezpośrednio przez sprzedawcę we własnym magazynie, to w magazynach Allegro? Kompletnie nic. I prawidłowo, bo to nic złego. 

Jeśli sprzedawca wysłał towar zgodnie z deklarowanym terminem lub tak zrobi jeśli ten termin nie minął, to nie wiemy gdzie widzisz problem. Jeśli przekroczył ten termin, to tak możesz mieć do niego pretensje. Sam piszesz w poście, że to tylko szacunki Allegro, nie sprzedawcy i ten termin nie jest gwarantowany, tylko przewidywany.

 

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

likemandrake
#7 Wielbiciel#

@az1rael Podana data dostawy, to oczywiście przewidywana dostawa, na podstawie wcześniejszych dostaw sprzedającego. Moje zażalenie dotyczy braku informacji pozwalajacych ocenić, że jest podwyższone ryzyko dostawy w dłużej niż 2 dni, a tego definitywnie brakło. Z pewnością takie dodatkowe informacje pozwoliłyby mi podjać bardziej trafne decyzje.

Poniżej aktualny zrzut ekranu z aukcji, a więc już z przyszłą datą. Co z tych informacji pozwoliłoby mi podjąć decyzję o niezamawianiu tego produktu i tym samym uniknięcia problemów?

likemandrake_0-1712306775602.png

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@likemandrake nie ma nic takiego i nie będzie jak chcesz mieć pewny czas doręczenia to pytasz sprzedawcy w wiadomości o dostępność i do której godziny jak kupisz to dziś wyśle plus wybierasz inpost wtedy masz pakę na max pojutrze 

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@likemandrake podaj link do oferty, zdjęcia nie będzie widać dopóki moderacja nie zatwierdzi.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

likemandrake
#7 Wielbiciel#

@az1rael Dlatego ten post, aby zaangażować Allegro, aby takie informacje były. Kontakt ze sprzedawcą to pewnego rodzaju opóźnienie, czasem nawet kilka godzin, które można lepiej wykorzystać, np. na szukanie pewniejszej dostawy.

@AGDagdAGD https://allegro.pl/oferta/narzedzia-ogrodowe-zestaw-mini-narzedzi-ogrodniczych-8szt-torba-1523685224...

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@likemandrake ale w ofercie masz napisane 
Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 2 dni roboczych. zakładka dostawa no tutaj coś nie zagrało bo pewnie paczka wydana przewoźnikowi a ten nie odebrał. Czym zamówione onebox?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Upominam sprzedawcę, to ten twierdzi, że będzie w weekend

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 no i zgadza się, 
zakup wtorek 2 dni robocze na nadanie czyli środa i czwartek,
nadanie pewnie w czwartek popołudniu odebrał przewoźnik,
każdy przewoźnik zazwyczaj dostarcza do 48h czyli odbiór w najlepszym wypadku w piątek popołudnie a raczej w sobotę 
nie widzę tu winy sprzedawcy za to allegro jak zwykle pokazuje takie parametry by kupującym się wydawało że paczki się teleportują

oznacz moderatorów

likemandrake
#7 Wielbiciel#

@az1rael Sprzedawca zamówił towar w następnym dniu, czyli w środę i to jest OK, bo wyrobił się w zadeklarowanym czasie. Tylko co z tego, skoro paczkę dostanę najwcześniej w weekend, gdy i tak nie będę mógł jej odebrać? Cały czas zaznaczam, że na stronie aukcji brakuje informacji pozwalajacych ocenić, że czas dostawy jest dłuższy niż 1 dzień. I o takie informacje tutaj teraz walczę, aby Allegro dawało możliwość dostarczania takich informacji przez sprzedawców.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@likemandrake ja to wiem ale żebyś miał tak jak chcesz przejrzyście to należy zmusić allegro do wywalenia do kosza przewidywanego czasu dostawy a w tym miejscu umieścić zapis sprzedawcy deklaruję wysłanie w x dni plus w podsumowaniu dodać przewidziany czas doręczenia dla kuriera w wybranej opcji a na to allegro ci się nie zgodzi bo oni wolą wróżyć z fusów

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@az1rael w pierwszym poście @likemandrake podał, że do paczkomatu.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@likemandrake napisałeś:
"Zamawiam produkt we wtorek, na prezent, do paczkomatu w miejscu zamieszkania, a Allegro szacuje, że dostawa będzie w czwartek."

Już po wejściu w zakładkę dostawa widzimy, że te szacunki to lipa. Sprzedawca deklaruje wysyłkę do 2 dni roboczych, czyli widzę, że może nadać to w czwartek. 

Piszesz też, dlaczego sprzedawca nie umieścił informacji o wysyłce z zagranicy. A skąd ma sprzedawca wiedzieć przed wysyłką, z którego centrum logistycznego firma "A", to wyśle. Mają takowe centra również w Polsce, ba "A" korzysta również z usług niektórych polskich firm w tym zakresie, taką jest np. x-kom. Przy tym produkcie na "A PL" nie ma info, że dostawa jest z zagranicy, jest info o dostarczeniu w ciągu 1 dnia.

My również korzystamy z dropshippingu za pośrednictwem dwóch hurtowni, z którymi mamy umowy. Jednak wiedząc, że przy obsłudze setek lub tysięcy zamówień dziennie przez te firmy, może się coś stać, dajemy większy margines sobie w deklaracji wysyłki niż ten sprzedawca. Mimo, że zamówienia nasi partnerzy często wysyłają oni nawet tego samego dnia, podajemy wysyłkę do 3 dni roboczych.

Wykonanie telefonu do sprzedawcy z dopytaniem o gwarancję dostawy na dany dzień, to opóźnienie kilka godzin?! No chyba, że zamówienie robiłeś wieczorem, po godzinach jego pracy, to tym bardziej te szacunki Allegro można sobie w buty wsadzić. Bo niestety szacunki czasu dostawy na Allegro przyjmują pracę sklepów i kurierów przez 24h/dobę. Abstrakcja.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

likemandrake
#7 Wielbiciel#

@AGD-RTV-IT Jak pisałem w pierwotnym poście. Przydałyby się jakiekolwiek informacje pozwalające ocenić, że dostawa będzie dłuższa niż standardowe 2-3 dni. I tu mam przede wszystkim żal do Allegro. Staram się zwykle wcześniej zamawiać prezenty, ale nie zawsze myślę o tym na czas, będąc przytłoczony innymi sprawami.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@likemandrake Tak, za czas realizacji dostawy odpowiada sprzedający, Musisz także dokładnie czytać oferty ponieważ deklarowany czas dostawy to nie to samo co czas dostawy, może brzmi źle ale tak jest ponieważ deklarowany czas dostawy jest wyliczany przez algorytm Allegro i często wprowadza w błąd.

oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@LEW433 przede wszystkim algorytm Allegro nie bierze pod uwagę godzin pracy danego sprzedawcy, czy kurierów. Dla niego wszyscy pracują non-stop 24h/dobę. A przecież każda firma podaje godziny pracy. Już samo wprowadzenie przez Allegro reguły do wyliczeń algorytmu, że jeśli sprzedawca podaje godziny pracy 10-18, to zamówienie złożone po godzinie 18-ej jest liczone do prognozy dostawy jako złożone następnego dnia, czyli dodaje +1 dzień w prognozach, poprawiłoby przekaz informacji i zmniejszyło liczbę utarczek co do czasu dostawy między sprzedawcą a Kupującym.

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale Ja to rozumiem i wiem jak kupować itd. co mam na to poradzić, Allegro jest głuche na wszelkie uwagi.😣

oznacz moderatorów

likemandrake
#7 Wielbiciel#

@AGD-RTV-IT Dobrze ujęte. Brakuje wiarygodnych informacji, które pozwoliłyby zmniejszyć liczbę utarczek. Tu oczywiście żal można mieć tylko do Allegro.

oznacz moderatorów

likemandrake
#7 Wielbiciel#

@LEW433 Jak pisałem wyżej, w innym komentarzu. Sprzedawca zamówił towar w A****nie dzień po, więc ze swojej strony wyrobił się. Podkreślę jeszcze raz, że w aukcji brak jest informacji, że to niestandardowa przesyłka i należy spodziewać się wydłużonego terminu dostawy. Tego mi brakło przy podejmowaniu decyzji i o to dyskutuję, czy warto by było, aby Allegro dawało możliwość umieszczania takich informacji w aukcji.

oznacz moderatorów