anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Warunki dostawy przesyłki allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Seidhe
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

w ostatnim czasie zamówłem określony asoprtyment z terminem dostawy na następny dzień.

Ja wyjaśnił mi sprzedawca, paczka była nadana tego samego dnia, kurier ją odebrał tyle, że dostawa nastąpiła 4 dni później. Chciałem się dowiedzieć, jak to jest, że allegro gwarantuje dostawę w 24 godziny, tylko, że się nie wywiązuje z zobowiązania. To nie pierwsza taka akcja, tyle, że tym razem musiałem przełożyć ważny dla mnie wyjazd o kilkanaście godzin.

Kolejna sprawa to rzekome korzyści z programu SMART - jak do dumnie brzmi... wypisujecie mi tu jakieś herezje, że niby zaoszczędziłem już 6k w złocie. Faktem jest, że nawet jak kupuję 3 czy więcej przedmiotów, to opłata kiczona jest za każdy przedmiot osobno, jak bym je zamawiał nie w jednej, a w kilku paczkach... Na osłodę powiem, że poziom obsługi poprawił się przez okres który jestem użytkownikiem allegro, ale jednak podejście do klientów macie nadal pozostawiające wiele do życzeia.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
LEW433
#21 Demiurg#

. Faktem jest, że nawet jak kupuję 3 czy więcej przedmiotów, to opłata kiczona jest za każdy przedmiot osobno, jak bym je zamawiał nie w jednej, a w kilku paczkach... to jest w gestii ustawień sprzedającego.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Seidhe gdzie znalazłeś zapis o ,,GWARANCJI ,,  dostawy w 24H ? .....hmmm... chyba mam oczy z guzików bo nigdzie nie widzę .

 

oznacz moderatorów
Seidhe
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Informacja na stronie sprzedawcy: "kup dziś do 13, jutro u Ciebie". Brzmi to jak gwarancja wykonania usługi, czy może to tylko zanenta? Jeżeli nie masz możliwości dotrzymania terminu, to nie pisz bzdur.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Seidhe a dalej jest że to przewidywana dostaw, allegro wprowadza w błąd tym bardziej że nawet przewoźnicy w regulaminach mają 2 - 3 dni na dostawę 😄 

Sprzedawca podaje tylko w jakim czasie wyśle resztę se dopisuje allegro na podstawie jakiś algorytmów co by kupić a potem zobaczymy co z tego wyjdzie 😄 a jak zawsze obrywa na koniec sprzedawca 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Seidhe 

1sjsj.jpg

A tu masz stanowisko allegro 😄

czs.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Seidhe
#7 Wielbiciel#

Sprzedawcy się nie dostało, przynajmniej ode mnie. Wprawdzie najpierw miałem taką pokusę, żeby przejechać się ocenami po sprzdawcy, ale finalnie wyjaśniliśmy sobie tą kwestię. Stąd mój post na tym forum. Allegro to wałek. Im zależy tylko na prowizjach, choć tak jak wspomniałem, od 25 lat poziom obsługi zmienił się na korzyść.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Seidhe zapoznaj się ze szczegółami zapisu skrzętnie ukrytymi przez allegro pod literką ,,i ,, w kółeczku obok tego tylko widzianego przez Ciebie .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Seidhe To jest tylko przewidywany czas dostawy i allegro skrzętnie to ukrywa.

oznacz moderatorów
Seidhe
#7 Wielbiciel#

@komis-bell @mdrogeria to prawda, tam jest napisane, przewidywany termin dostawy. Jednak podobno allegro wymusza, żeby sprzedawcy używali tej opcji podczas sprzedaży. Inną sprawą jest, że wspomniana paczka przyszła z czterodniowym poślizgiem. A to ma się nijak do przewidywanego terminu dostawy;) Nie poruszałbym tego tematu gdyby nie to, że musiałem diametralnie zmienić swoje plany, co w konsekwencji pociągnęło za sobą dodatkowe koszty. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Seidhe czyli do czego zmierzam , nie ma żadnej gwarancji tylko wróżenie z fusów często  wprowadzające w błąd klientów , istotne w Twoim problemie jest czy sprzedawca wywiązał się ze swojego obowiązku i nadał zgodnie z deklaracją , znajdzesz ją w zakładce ,, dostawa,,  , też ukrytą na samym dole .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Seidhe InPost by dotarł na drugi dzień a One niekoniecznie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Wybrałeś zielony bluszcz z napisem ONE ?

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Seidhe
Allegro dodaje samo od siebie takie informacje do każdej oferty a sprzedający nie ma na to żadnego wpływu - nie może tego wyłączyć, zmienić itp. itd.

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

tam jest takie małe i w kółeczku - nakieruj myszką i przeczytaj...

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów
Seidhe
#7 Wielbiciel#

Dziękujemy Ci Wuju DobraRada;)

Przeczytałem po zwróceniu uwagi na to. Przeczytałem ze zrozumieniem. Nie rozumiem po ch.j jest ten zapis, skoro termin jest, w większości przypadków, nie do dotrzymania, bo jak ktoś tu wspomniał, firmy kurierskie mają 2-3 dni na dostawę.

Uważam temat za zamknięty.

Dziękuję za odniesienie się do sprawy.

Życzę wszystkim dobrego dnia.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Seidhe to powinno wyglądać tak 

1juhj.jpg

A tu masz z regulaminu usługi One jest to straszne wprowadzanie w błąd 😞

“Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Seidhe
#7 Wielbiciel#

No to w moim przypadku i tak mieli  jeden dzień poślizgu ponad gwarantowany termin...

oznacz moderatorów