anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, uczestniczyłem w 4 aukcjach jednego sprzedawcy. Aukcje zbliżały się do końca z ceną 1 zł. szt

Client:108970404
#1 Nowicjusz#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Wygrałem i opłaciłem zakup.Sprzedający po wygraniu przezemie aukcji z ww.ceną poinformował że to błąd techniczny cyt....Niniejszym oświadczam, że na podstawie art. 84 Kodeksu cywilnego1 uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli wynikających z podpisanej w dniu 29 stycznia 2024 umowy sprzedaży Yitla 1200 sztuk czerwonych płatków róży sztuczne ślub walentynki x3GOGLE VR OKULARY PILOT BLUETOOTH DESTEK V5 BIAŁE
ponieważ licytacje zostały zakończone przez bład u nie zostały zakończone w określonym czasie z powodu tego błedu o czym został Pan poinformowany w wiadomosci prywatnej odrazu po wykryciu tego błędu i w chwili finalizowania tej transakcji był Pan poinformowany o zaistniełaje sytuacji. 2 Bez wątpienia, nie działając pod wpływem błędu, nie złożył/abym oświadczenia o zawarciu powyższej umowy. Mając na uwadze fakt, iż działałem pod wpływem błędu co do treści czynności prawnej, a błąd ten został wywołany przez osobę, której składałem stosowne oświadczenie, 1 Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej. § 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny). Art. 88. § 1. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie. § 2. Uprawnienie do uchylenia się wygasa: w razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał. uchylam się od skutków prawnych mojego oświadczenia. Termin z art. 88 § 2 Kc został dochowany.....i rozpoczął procedurę zwrotu wpłaty twierdząc tym razem że jest to zwrot spowodowany brakiem produktu

 Moim zdaniem jest to próba uniknięcia konsekwencji wynikających z braku zainteresowania produktem tj. sprzedaży owych produktów po cenie 1zł. Nie zgadzam się z jego postępowaniem. Uważam że wystawiając aukcje ni wziął pod uwagę takiej sytuacji i próbuje się ,,wykręcić,, ztej sytuacji. Chcę dokończyć transakcję i otrzymać produkty. Co mam zrobić.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

komis-bell
#21 Demiurg#

Do finalizacji transakcji sprzedającego może zmusić tylko wyrok sądu jeśli zdecydujesz się tam skierować sprawę. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:108970404 Allegro nie może nic mu zrobić, zmusić . Możesz pójść do sądu.

oznacz moderatorów