anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
16 ODPOWIEDZI 16
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

cytat - "nie było możliwości pozyskania danych z zewnątrz"

kret we firmie?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Może nie pecha tylko "kreta" w strukturach.

oznacz moderatorów
dariusz30_2004
#1 Nowicjusz#

Allegro twierdzi że nie wyciekły dane o charakterze płatnościowym. Tymczasem 31 grudnia z konta mojej żony dokonano wypłaty 500 zł oraz jeszcze dwukrotnej próby wypłaty. Tytuł płatności APPLE.COM/BILL\\APPLE.COM/BIL\ IE - z tego wnioskuję że pieniądze zostały wypłacone na Apple Gift Card.Mam Apple ID, oczywiście nie mam żadnych transakcji - także zareklamować nie mogę bo nie ja ani nikt z mojej rodziny płatności nie wykonywał..  System antyfloodowy zadziałał i kartę zablokowano automatycznie.
Karta była dodana do konta na allegro.

Może ktoś z Was miał podobne zdarzenie?

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

co tam taki przeciek ... taki przeciek to se można kupić w każdym sklepie z przeciekami ... ważne że allegro zapewnia (jak zapewnia) nam bezpieczeństwo. Więc kserujmy dowody i wysyłajmy ... jesteśmy bezpieczni ...

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Mnie ostro dojechał wyciek danych z Morele.net.
Amatorzy.

Jak ktoś jest sprytny i potrafi dodac 2+2 to z czesci danych z wycieku potrafi sobie stworzyc niezle dossier na temat danego pacjenta (wyłuskując poszczegolne dodatkowe informacje z roznych zrodel ogolnodostepnych).

oznacz moderatorów
Blaksad
#12 Orędownik#

Nie dziwne skoro tną koszty - cytaty z gowork.pl na temat allegro: "Ostatnio było duzo cięć budżetowych", "Jest ograniczenie zatrudnienia", "pracownicy nic innego nie robią tylko szukają oszczędności dla panów z zarządu" itd. Chcieli, to mają.

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Nie wiadomo jak to jest naprawde @Blaksad.

Znam wlasciciela firmy ktory sprzątaczce na umowie o prace placi pelne 3500zł netto. Kobieta szwęda się miedzy 8:00-14:00 pomiedzy pracownikami i pracujacymi maszynami zamiast po poludniu i... n a r z e k a jeszcze 😮 Masakra.

ps. przez 1/3 czasu pracy urządza sobie pogadanki z pracownikami i zdziwiona, ze sie nigdy wyrobić nie może.

oznacz moderatorów
retailerman
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@retailerman tak allegro potwierdziło go w artykule.

Użytkowników kont, których może dotyczyć problem, prewencyjnie prosimy o zmianę hasła do Allegro. Prośbę wysłaliśmy mailem, podczas logowania do serwisu wyświetlamy też formularz do zmiany hasła

– czytamy w komunikacie Allegro.

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Czy każdy użytkownik musi zmienić hasło . Jeśli ktoś nie dostał od allegro maila żeby zmienić hasło  

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 Nie. Niezwłocznie po zdarzeniu skontaktowaliśmy się wyłącznie z użytkownikami, których danych osobowych zdarzenie dotyczyło, aby przekazać informacje o podjętych działaniach i dalszych krokach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Griess
#1 Nowicjusz#

Ostatnio dev wykrył błąd API który pokazywał dane  użytkowników lącznie z hasłami.

Ale nie napisano konkretnie (oprócz konta i hasla) - które pola (proszę o wszystkie, które mogły być dostępne) - wie ktoś może gdzie znaleźć taką informację?  

nie chodzi mi oczywiście o wartości tych pól 😉

Samo hasło należy jak najszybciej zmienić; ..ale moze byc 'tam' wiecej danych 'czułych', a juz nie pamietanych przeze mnie ze takowe były uzywane (np słowo pomocznicze odzyskiwania hasła itp .... )  >> wetdy też takie wrażliwsze rzeczy nalezałoby odszukać wszędzie i pozmieniać.

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Griess Dane klientów Allegro nie są zagrożone - zdarzenie dotyczyło wyłącznie kilkudziesięciu klientów. Nie pozyskano danych o charakterze wrażliwym, a co za tym idzie nie pozyskano haseł. Nie apelowaliśmy do klientów o zmianę haseł - niezwłocznie po zdarzeniu skontaktowaliśmy się wyłącznie z użytkownikami, których danych osobowych zdarzenie dotyczyło, aby przekazać informacje o podjętych działaniach i dalszych krokach. Co więcej, nie było i nie ma możliwości podejrzenia haseł naszych użytkowników.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Potwierdzamy, że 27 grudnia 2022 roku o godz. 9.00 zidentyfikowaliśmy naruszenie danych osobowych kilkudziesięciu użytkowników Allegro oraz innych danych. Zapewniamy, że nie doszło do złamania zabezpieczeń naszej infrastruktury a bezpieczeństwo danych naszych użytkowników ma dla nas najwyższy priorytet.

Zdarzenie miało charakter incydentalny, nie pozyskano danych o charakterze płatnościowym oraz haseł. Podkreślamy, że stabilność i ciągłość działania platformy Allegro oraz świadczonych za jej pośrednictwem usług nie są zagrożone.

W wyjaśnianiu zaistniałej sytuacji współpracujemy z Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz z organami ścigania.

Ponadto niezwłocznie skontaktowaliśmy się z użytkownikami, których danych osobowych zdarzenie dotyczyło, aby przekazać informacje o podjętych działaniach i dalszych krokach.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów