anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymiana uszkodzonego przedmiotu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lotus3777
#7 Wielbiciel#

Witam.Moje pytanie dla niektórych może być banalne,ale nic jeszcze nie zwracałem kupionego przez allegro do tej pory.Mianowicie to sprzedawca zgodził się na wymianę uszkodzonego przedmiotu.Kurier dostarczy nowy przedmiot,a zabierze ten wadliwy.No ale zastanawiam się czy mam wraz ze starym,uszkodzonym dołączać kartę gwarancyjną oraz fakturę czy te rzeczy zostają dla mnie ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Możesz dołączyć kopię dowodu zakupu, jakąkolwiek, nie musi to być faktura, może być paragon, dowód wpłaty, wydruk aukcji Allegro, gdzie dokonałeś zakupu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Lotus3777 Jeżeli na gwarancji są nr. urządzenia to sprzedawca wystawi nową, jeżeli nie ma wpisanego to nic nie musisz zwracać.  Paragon albo FV nie są wymagane, może to być dowód zakupu. Powinieneś szczegóły ustalić z sprzedawcą.

oznacz moderatorów
Lotus3777
#7 Wielbiciel#

Jest w karcie wpisany numer fabryczny urządzenia.Nie wiem czy zdążę ze sprzedawcą ustalić szczegóły,bo on powiedział wczoraj już,że wyśle od razu nowy przedmiot i kurier dostarczy go na poniedziałek,a przez weekend pewnie on nie odpisze. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Lotus3777 Nie reklamuj z żadnych gwarancji, nie musisz wtedy podawać żadnych numerów kart. Reklamuj z 2-letniej, obowiązkowej rękojmi. To Ty decydujesz, z jakiego uprawnienia korzystasz, możesz reklamować z ustawowej rękojmi i sprzedawca nie może tego zmienić. Do takiej reklamacji wystarczy Ci zgłoszenie sprzedawcy wad na piśmie i żądanie naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów. Nie potrzebujesz nic poza tym - możesz dodać kopię jakiegokolwiek dowodu zakupu, na przykład dowodu wpłaty.

oznacz moderatorów
Lotus3777
#7 Wielbiciel#

Dobra. Wydrukuję kopię dowodu zakupu i dorzucę do przedmiotu.To chyba wszystko.Dzięki za pomoc. 

oznacz moderatorów