anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwarka zwraca "powiązane" produkty łącznie z tym którego szukam

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#

Po wpisaniu w wyszukiwarkę LOGILINK BP0065 dostajemy cała masę wyników z innymi rzeczami. To co chciałem znaleźć jest gdzieś tam zakopane pomiędzy innymi rzeczami firmy LogiLink (są 3 oferty tego). Zgłaszałem to bezpośrednio przez formularz kontaktowy Allegro ale dostałem odpowiedź:
"W wynikach wyszukiwania nie ma produktu "LOGILINK BP0065", dlatego wyszukiwarka proponuje po prostu inne produkty Loglinku - zgodnie z zasadą, aby wyniki były jak najbardziej zbliżone do Pana zapytania."

Osoba ta nie przejrzała wyników bo znalazłby tam 3 oferty tego przedmiotu. I tak, wiem że można użyć cudzysłowów żeby wyszukać cały ciąg.

Piszę tutaj z nadzieją że może moderatorzy są bardziej ogarnięci i zgłoszą to tam gdzie trzeba. No chyba że wyszukiwarka ma działać "jak google" i automagicznie zgadywać co użytkownik miał na myśli.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kapela-rules Nie odnotowaliśmy problemów dotyczących działania wyszukiwarki.

Żebym mogła przekazać Twoje zgłoszenie do sprawdzenia, konieczne będzie przesłanie linka do wyników wyszukiwania oraz zrzutów ekranu, na których wskażesz właściwe oferty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem czemu macie takie głupie procedury, bo taką samą sytuację miałem przez formularz kontaktowy. Czy nie możecie sami wpisać w szukanie tego zwrotu i zobaczyć na własne oczy? Na pewno krócej to by trwało niż wpisanie "Żebym mogła przekazać ...." (no chyba że macie gotowce do kopiuj/wklej) i czekanie potem aż "petent" łaskawie wyśle zrzut ekranu. Powinniście prosić o dowody rzeczowe dopiero jakby się okazało że u was dobrze działa.

PS. Też robię za support tam gdzie pracuję i przy takim zgłoszeniu to bym sam najpierw wpisał w szukanie, bo patrząc całościowo to krócej by trwało rozwiązanie całego ticketa.

Zrzut ekranu 2024-05-21 171553.pngZrzut ekranu 2024-05-21 134155.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kapela-rules Ponownie proszę również o link do wyników wyszukiwania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kapela-rules Dziękuję. Poprosiłam odpowiedni zespół o weryfikację.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kapela-rules Przepraszam za długi czas oczekiwania na odpowiedź.

Dostałam informację, że zgłoszona sytuacja ma związek z prowadzonymi testami. W przyszłości działanie wyszukiwarki zostanie usprawnione w sposób, który pozwoli wyeliminować te nieścisłości na liście wyników. Obecnie muszę jednak prosić o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Kapela-rules
#9 Pomysłodawca#

To może Pani przekazać temu "odpowiedniemu zespołowi" że testy to się robi w środowisku testowym a nie produkcyjnym.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Google lepiej działa niż ich wyszukiwarka, teraz to beznadzieje.

oznacz moderatorów
Barglow_rulezz
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam, wprowadzone ostatnio zmiany w wyszukiwarce, albo raczej w sposobie wyswietlania uniemozliwiają znalezienie produktów. Ofert są grupowane pod nazwą która nie zawiera wyszukiwanej frazy. Od kilku dni korzystam z wyszukiwarki Google aby znaleźć właściwy produkt. 

Jestem web developerem i specjalistą e-commerce z ponad 15 letnim stażem, współpracuje z topowymi ecommercami w PL także coś tam wiem 😉 

oznacz moderatorów