anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup konta w grze i brak kontaktu ze Sprzedającym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Piochu1337
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie, zakupiłem konto w grze Fortnite od pewnej firmy dnia 27 stycznia. Płatnością był kod Paysafecard z racji tego, iż ta forma jest najwygodniejsza do zakupu. Do teraz nie dostaje danych, jedyne krótkie odpowiedzi, że konto dojdzie etc. Niestety, lecz od 29 stycznia mam brak kontaktu z osobą sprzedającą, pomimo próźb o odpisanie to nie odpisuje. Czy mogę coś z tym zrobić? Zwróci mi Allegro pieniądze, a ta osoba zostanie zablokowana? 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
xyz96
#21 Demiurg#

Na początek otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc Allegro. Sprzedawca ma obowiązek odpowiadać w sporze.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących;

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
Piochu1337
#7 Wielbiciel#

Tylko, że gdy wpisuję w dyskusjach numer aukcji, to nic mi nie wyskakuje. Tak samo próbuję nazwę wpisać, też nic.

 

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Czy doszło do zakupu przez allegro czy "dogadałeś się z sprzedawcą". Jak wyglądała płatność. Wpisywałeś gdzieś kod i czy przekazałeś go sprzedawcy? 

oznacz moderatorów
Piochu1337
#7 Wielbiciel#

Doszło do zakupu, dogadałem się z sprzedawcą. Dałem mu kod na priv, a potem się zaczęło. 😕

 

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Piochu1337 no to niestety zostałeś oszukany. Nie było płatności przez allegro więc ciężko będzie Ci coś udowodnić. Sprawa na policje, allegro Ci nie pomoże. 

oznacz moderatorów
Piochu1337
#7 Wielbiciel#

Posiadam awaryjnie screeny z rozmowy. 

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Piochu1337 dowody na policje. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Piochu1337 Dane karty też byś podał przez PW obcej osobie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Piochu1337 nie musisz nic wpisywać oprócz treści i  zaznaczenia powodu. Moje zakupy - szczegóły - otwórz dyskusję .

oznacz moderatorów
Piochu1337
#7 Wielbiciel#

Niestety ja nie kupiłem bezpośrednio tej oferty, tylko prywatnie kod przekazałem.

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Piochu1337 nigdy więcej tak nie rób, później są z tego tylko problemy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Piochu1337 Po 14 dniach wypełnij wniosek do POK. To działa także wtedy, gdy płacisz poza Allegro. Pamiętaj, że Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

Gdybyś miał problem z wypełnieniem wniosku, pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... Na pewno będziesz mógł go wypełnić.

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@xyz96 czy przekazanie kodu do karty pre-paid jest traktowane jako płatność? 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Czy ty czasem czytasz, co piszą pytający, czy te wklejki wrzucasz taśmowo, gdy tylko zobaczysz, że wątek założył kupujący? Pytam, bo tymi "poradami" sprowadzasz @Piochu1337 na manowce, gdyż nie może on ani założyć dyskusji, ani wystąpić z wnioskiem do POK z tego prostego powodu, że nie zapłacił ani na allegro, ani poza nim (przekazał kod paysafecard, który oszust pewnie już dawno sobie zużył).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Nie twój interes, co ja czytam i co wklejam. Pilnuj siebie, a nie mnie. Ty czasem sprowadzasz na manowce wszystkich kupujących, podając informacje niezgodne z prawem, czym się kompromitujesz na AG.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/kupuj%C4%85cy-twierdzi-%C5%BCe-p...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Jak widzę usunęliście posty z wczoraj, ale xyz96 i tak nie daje za wygraną i ma w nosie kroki podjęte przez moderację😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Knowhere, zrobiłam to ja, nie @_HolaOla_. Bardzo Was proszę, byście w wątku, w którym ktoś szuka konkretnej pomocy, powstrzymywali się od konwersacji ad personam. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma Nie wiem kto to zrobił, nie jestem wróżką😏 Znaczy teraz już wiem😛
Jak widać niektórzy nawet po usunięciu posta nie potrafią się powstrzymać i znowu go publikują.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Knowhere, moją prośbę kieruję po równo do Was dwojga. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów