anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup od sprzedającego który usunął konto na Allegro, a towar się zepsuł.

Klulicekkk
#7 Wielbiciel#

Witam,

Może ktoś miał podobną sytuację - dokonałam zakupu na Allegro odkurzacza w zeszłym roku, ale doszło do uszkodzenia i chciałam złożyć reklamacje. 

Okazało się że konto nie jest aktywne i nie ma z tym sprzedającym żadnego kontaktu.

Dodam że wysyłka była z Polski, doszła do mnie w niespełna 24h.

Allegro poinformowało mnie, że muszę dokonać wysyłki do Hongkongu do tego sprzedającego i dołożyc mu formularz reklamacyjny na własny koszt.

Dodam że przesyłka kurierska to koszt ok 600 zł.

Dodali też żebym wysłała im etykietę że śledzeniem to będę mogła się ubiegac o zwrot środków.

Czy ktoś miał podobną sytuację i obyło się bez wydawania dość zawrotnej kwoty na przesyłkę?

Zwłaszcza że nie mam żadnej pewności że odkurzacz w ogóle do mnie wróci.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

az1rael
#21 Demiurg#

Załóż wypowiedz się że zglaszasz reklamację a po 14dniach oznacz jako nierozwiązaną. Po ilu dniach ci zamknęli tamtą?

oznacz moderatorów

Klulicekkk
#7 Wielbiciel#

Po 3 dniach zamknęli tamtą, przed chwilą założyłam nową.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No to jazda po bandzie coś czuję że 14dni się to nie utrzyma a co z gwarancją na odkurzacz?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

A ja myślę że ona trafiła na jakiegoś niedouka. Od kiedy do dyskusji i protestantów potrzebna jest obecność sprzedającego? 
może teraz trafiłaby lepiej ale jest weekend- przed komputerami usiadły przypadkowe osoby

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Monika__L może ale jest też rodo ciekawe co jak sprzedawca zamyka konto i wysyła allegro nakaz usunięcia wszystkich swoich danych z systemu wg rodo ma prawo do zapomnienia na życzenie zostawia tylko adres do reklamacji kontaktu na drugi koniec świata

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Gwarant pewnie ma adres w Szanghaju

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Allegro zamknęło to możesz prosić o otwarcie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Jak Allegro samo zamknęło to myślisz ze sami z chęcią otworzą od nowa.

oznacz moderatorów