anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z Chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:122661235
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Zamówiłem sobie to Radio DMR od Chińczyka i zastanawiam się, czy nie jest to czasami przekręt.

Czytając te forum nabrałem obaw czy nie zostanę oszukany.

Przewoźnikiem jest 4PX, 4PX3001184520411CN z trackingu wynika że przesyłka została nadana. Kiedy się mogę jej spodziewać?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
komis-bell
#21 Demiurg#

Orientacyjnie w okolicach 14 dni od daty nadania przesyłki.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przyjść może ,ma czas a czy to będzie radio i czy będzie grało to się przekonasz. Problemem może być zwrot czy reklamacja .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Córa bez mojej wiedzy kupiła do auta takiego samograja przez konkurencyjny portal na T , miałem ją zrypać ,ale ! po obejrzeniu stwierdziłem ,że można spróbować , zamontowałem i śmiga już 1,5 roku , jakość dźwięku bardzo OK ,  i bajerów cała masa  ,za te pieniądze co zapłaciła  ,szczerze mówiąc byłem nieco zaskoczony .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Lepiej żeby przyszło co zamówiłeś, zwrot Chiny- nieopłacalny, a z reklamacją to rożnie bywa.

oznacz moderatorów
Client:122661235
#8 Zapaleniec#

A co jeżeli przyjdzie nie to, co trzeba? Będę mógł wtedy liczyć na wsparcie Allegro?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122661235 Tak ale będziesz musiał złożyć reklamację i odesłać zakup na adres:

Tengchuang Department
A0788, Shui'ao TV Tower Road, Lianhe Village Branch, Wanzai County,
336000 Yichun
Chiny

Chyba że sprzedający uzna (teoretyczną na ten moment) reklamację bez odsyłania.

oznacz moderatorów
Client:122661235
#8 Zapaleniec#

Czy w takim przypadku Allegro pokryje koszty zwrotu?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122661235 Nie.
Przy odstąpieniu od umowy koszt odesłania ponosi zawsze kupujący.
Przy reklamacji (uznanej) sprzedający i teoretycznie to on powinien odebrać towar na swój koszt ale różnie z tym bywa... 😐

oznacz moderatorów
Client:122661235
#8 Zapaleniec#

Chore rozwiązanie...

Jak rozumiem - Przypuśćmy, że myfriend przyśle mi nie to co trzeba - otwieram dyskusję, i jak Allegro i to uzna to wtedy zwraca mi pieniądze za sam produkt? Z tego wynika, i że i tak byłbym stratny.

Mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:122661235 Tak stanowią przepisy ustawy konsumenckiej.

Allegro nic nie uznaje tylko sprzedający musi odnieść się do ewentualnej reklamacji - ma prawo poprosić o odesłanie towaru.

Jeśli reklamacja będzie uznana to musi Ci zwrócić wszystkie koszty łącznie z przesyłkami w obie strony.

oznacz moderatorów
Client:122661235
#8 Zapaleniec#

Już wszystko rozumiem. Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Zakupy z Chin są fajne dopóki wszystko się zgadza ale jak trzeba złożyć reklamację lub odstąpienie od umowy to zaczynają się schody 🙃

oznacz moderatorów
Client:122661235
#8 Zapaleniec#

@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@ko_alka@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę tutaj:

Dzisiaj rano spotkała mnie taka oto niespodzianka, że podobno z przesyłką jest coś nie tak. Sprawdziłem szczegóły w trackingu z którego wynika, że paczka wraca do nadawcy. Zadałem pytanie o zakup i po godzinie dostałem odpowiedź że to normalne.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co z tym chodzi, i czy opóźni to odbiór paczki?allegro3.pngallegro2.pngallegro1.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:122661235 sprzedający pewnie ma na myśli to, że przesyłki z Chin otrzymują takie statusy i że to jest normalne. Natomiast aby to wyjaśnić dopytaj proszę sprzedającego, ponieważ ja widzę taki sam status przesyłki jak Ty. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów