anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiony nieoryginalny telefon

MAMY ROZWIĄZANIE!
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, mam taki oto problem. W zeszłym roku żona zakupiła telefon iPhone na Allegro. Telefon był nowy. Miał być oryginalny. Po pewnym czasie pojawiły się problemy z działaniem GPS. Ciągle jaszcze trwa gwarancja.
Telefon wysłaliśmy na swój koszt do sprzedającego na serwis. Sprzedający stwierdził, że nie ma żadnego problemu i odesłał telefon. GPS dalej nie działał, zostały zrobione screeny i dokumentacja z błędnie działającego GPS i wysłane do sprzedającego. Sprzedający nie potrafił naprawić tej kwestii, pomimo trwającej gwarancji więc postanowiliśmy naprawić telefon w innym serwisie. Po oddaniu telefonu nasze zdziwienie stało się ogromne, gdy ekspertyza wykazała, że jest on nieoryginalny. To bardzo dobrze wykonana podróbka, złożona z części chińskich. Dlatego są problemy z GPS. Zgodnie z Polskim prawem:

Art. 305. 1. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej
"Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

oraz art. 24 Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji
"Kto, za pomocą technicznych środków reprodukcji, kopiuje zewnętrzną postać produktu lub tak skopiowany wprowadza do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu, czym wyrządza poważną szkodę przedsiębiorcy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Telefon został podrobiony perfekcyjnie. Jeśli konsument nie rozkręci - tak jak w moim przypadku - telefonu, bo coś przestało działać, nigdy nie zorientuje się, że kupił podróbkę. Komentarz pozytywny został wystawiony po zakupie więc nie mam już możliwości jego zmiany. Sprzedający dalej w najlepsze sprzedaje podróbki i naciąga nieświadomych ludzi. Czy Allegro może nam jakoś pomóc w tej sprawie? Chcielibyśmy otrzymać oryginalny produkt od sprzedającego lub zwrot pieniędzy. Zostaliśmy przez sprzedającego zwyczajnie oszukani.

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Du_ch89 Cześć. Czy mogę Cię prosić o numer tego zamówienia? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Phone XS Max Pełny Zestaw Allegro (Numer zamówienia: 162dccf1-ba5c-11eb-a304-e582d38674db) w dniu 21.05.2021 r. Nr oferty na Allegro: 10110437751

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Phone XS Max Pełny Zestaw Allegro (Numer zamówienia: 162dccf1-ba5c-11eb-a304-e582d38674db) w dniu 21.05.2021 r. Nr oferty na Allegro: 10110437751

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Phone XS Max Pełny Zestaw Allegro. Numer zamówienia: 162dccf1-ba5c-11eb-a304-e582d38674db) w dniu 21.05.2021 r. Nr oferty na Allegro: 10110437751

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Du_ch89 Abstrahując już od tematu to kupowanie telefonu oznaczonego jako NOWY z opisem w którym zawarta jest informacja, że "Kondycja baterii około 90-95%" to nic innego proszenie się o kłopoty. To oczywiste, że taki telefon nie jest NOWY. Jeśli telefon jest NOWY to nie ma możliwości aby miał baterię w takim stanie. 
Tak samo jakby kupić NOWY samochód z przebiegiem 35000 km...

Był to po prostu używany (oryginalny) telefon odnowiony na najtańszych chińskich częściach zamiennych.

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Jasne, lampka nam się nie zapaliła. Myśleliśmy, że taki ubytek baterii może wynika z faktu, że to już dość dawno wydany egzemplarz, który długo leżał na magazynie. Ale to nie zmienia faktu, że oferta wprowadziła nas w błąd. A sprzedający rozprowadza towary nieoryginalne i robi to łamiąc prawo. Dodatkowo kłamie w korespondencji.  Na takie zachowanie nie może być zgody.

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

tym bardziej, że po otrzymaniu telefonu bateria miała 99%

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czemu ale moja odpowiedź znika po pewnym czasie.

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Numer zamówienia: 162dccf1-ba5c-11eb-a304-e582d38674db
Nr oferty na Allegro: 10110437751

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Du_ch89 ekspertyza wykazała, że jest on nieoryginalny. To bardzo dobrze wykonana podróbka, złożona z części chińskich

Czyja to espertyza ? Serwisu IPhone'a ? Tak przy okazji 95 % elektroniki dostępnej na świecie jest składana z części z Chin i sprzedawana pod własną marką. ( to jest cięcie kosztów) Np. telewizory Sony (Japonia) mają wewnątrz płyty główne made in China

oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

To jest ekspertyza zwykłego serwisu specjalizującego się w naprawach Apple, nie autoryzowanego serwisu - mogę przesłać te ekspertyzę, bo mam w mailu. W autoryzowanym serwisie również mogę poprosić o ekspertyzę jeśli będzie to koniczne - ale chwilę to potrwa.
Nie chodzi o to, że to są części z Chin, to jest jasne  - Apple fabryki ma w Chinach. Chodzi o to, że ten telefon to składak z części nie autoryzowanych przez Apple. Np. ekran nieoryginalny z wgranym softem, żeby zachował oryginalną paletę kolorów. Brak papierka kontrolnego na wypadek zalania. Zbrakowany tył aparatu. Sam sprzedawca w korespondencji gubi się w zeznaniach i pisze, że nie ma obowiązku naprawy na oryginalnych częściach tylko OEM. Problem w tym, że jak również twierdzi sprzedający w moim telefonie nie wykonał żądnych napraw. Więc ten sprzęt miał części OEM od początku. A to oznacza, że nie jest oryginalny.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Du_ch89 Ok.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Du_ch89 Skontaktowaliśmy się z Tobą w tej sprawie mejlowo (korespondencja numer 23300320).

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Du_ch89
#8 Zapaleniec#

Dziękuje 🙂

oznacz moderatorów