anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy z chin

MAMY ROZWIĄZANIE!
Slawomir_B1
#7 Wielbiciel#

witam ,zamierzam kupić tablet 10"  wysyłka z Chin .Mam obawy co  do takiego zakupu , nigdy nie kupowałem z Chin , boję się ,że wtopię kasę albo bedzie problem ze zwrotem 

Czy ktoś już kupował takie rzeczy z Chin ???

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
Client:44052296
#21 Demiurg#

Lepiej dołożyć i kupić od polskiego sprzedawca. Mniej zmartwień będziesz mieć i szybciej otrzymasz swój zakup

oznacz moderatorów
Slawomir_B1
#7 Wielbiciel#

nie ma na naszym rynku sprzetu za tak niską cene z takimi parametrami , a kusi mnie przede wszystkim cena 😉

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Niedawno był wątek jak gość musi odesłać na reklamacje do Chin, i był wątek z zakupem z Chin gdzie kupujący musi zapłacić clo

oznacz moderatorów
Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem ostatnio parę rzeczy z Chin (nie przez Allegro). Przedmioty luzem w kopertach foliowych przeszły bez problemu. Wszystko, co było zapakowane w pudełkach poszło na cło. No i zapłaciłem...

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Slawomir_B1 Próbuj może się uda, było wiele tu próśb o pomoc, zobacz jakie są warunki zwrotów i reklamacji, gdzie odesłać i za ile.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-zwr%C3%B3ci%C4%87-towar-z-chin/m-p/18...

Wpisz sobie w wyszukiwarkę na górze słowo cło zobaczyć ile ludzie mają problemu

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Slawomir_B1 Ja stanowczo odradzam, to mniej więcej takie same tablety co czasem do biedronki wrzucają, tyle ze w biedronce masz wszystkie możliwości prawne, gwarancyjne i prawdziwe parametry podane. Jeśli to lepszy tablet firmowy znanej marki to bez problemu go kupisz w Polsce. Pomyśl, dlaczego w Polsce jeszcze nie ma pełno sklepów z tymi tanimi tabletami i telefonami o super parametrach mimo iż większość towaru u nas też pochodzi z Chin? 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@Slawomir_B1 Nie chcesz problemów, nie kupuj z Chin. Zobacz, gdzie będziesz musiał odsyłać towar do reklamacji, gdzie będziesz musiał odsyłać na swój koszt w przypadku odstąpienia od umowy. Po co Ci problemy?

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Dopiero co jeden pisał że mu taki sprzęt przyszedł i bateria trzyma pół godziny a miała trzymać 3,5 h .Daj sobie spokój z takimi zakupami ,reklamacja oskubie cię z kosztów. 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Slawomir_B1 i jeszcze cło będzie może trzeba płacić

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Slawomir_B1
#7 Wielbiciel#

dzieki  odpuszczam sobie chiny 😉 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

I masz racje do Chin to ewentualnie na wycieczkę a zakupy to lepiej na miejscu.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Slawomir_B1 Niby teoretycznie trochę taniej, ale potem się okazuje ze jednak w przeliczeniu nie jest taniej i tylko problemy z tym. Kupuje czasem z Chin ale na azjatyckich serwisach bo tam pilnują bardziej aby nikt szajsu nie wciskał. Tu, można by powiedzieć, że nikt nie chce o tym pisać i zwracać uwagę na to co kto wystawia z Chin.

Na azjatyckich często muszą odpowiadać za to co sprzedawcy sprzedają, tu nie muszą bo żadne prawo z Polski ani EU nic mu nie zrobi, allegro może tylko konto zablokować a on na drugi dzień będzie już sprzedawał z innego 😉 No i taki tablet czy smartfon którego tu na naszym rynku po prostu nie można wprowadzić do obrotu ze względu na brak certyfikatów i atestów wymaganych w EU i PL. One u nich w hurtowaniach kosztują "grosze" przy zamówieniu kontenera to wychodzi koszt 10 do 30 PLN za sztukę.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Slawomir_B1
#7 Wielbiciel#

co o za serwisy ?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Slawomir_B1 Nie można tu pisać 😉 ale w google znajdziesz, tylko nie kupuj zanim się nie zorientujesz tam jak rozróżnić sprzedawców i towary, zawsze sprawdzaj opinie towarów w internecie. trzeba na początku sporo poczytać zanim będziesz wiedział jak i gdzie bezpiecznie kupić by nie trafić na podróbki. Nigdy nie kupuj niczego co jest bardzo podobne do markowych i znanych towarów jeśli liczysz na dobry produkt 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów