anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zastaszanie przez sprzedajacych po negatywnej ocenie

Sparklin
#7 Wielbiciel#

Witajcie,

Zakupiłam na Allegro stanik, który przyszedł w opakowaniu z naklejka mówiącą, że po jej zerwaniu towar nie ulega zwrotowi. Nie chciałam ryzykować i zwróciłam towar bez otwierania. Wystawiłam też taki negatywny komentarz:

"Wszystko pięknie ładnie wysyłka szybka itp ale niestety pierwszy raz się spotkałam z tym żeby na produkcie a dokładnie biustonoszu była naklejka na opakowaniu ze jeżeli produkt otworze to nie mam możliwości zwrotu i powołanie się na jakiś art. No cóż wiec nie rozpakowałam od razu zwróciłam bo skąd mam wiedzieć czy produkt byłby dobry , uważam ze przez takie zachowanie sprzedający tylko straci , produkt mógłby być dla mnie dobry ale wolałam nie ryzykować wiec zwracam. Szkoda"

Po wystawieniu komentarza dostałam następującą wiadomość od sprzedawcy:

"NIE MY USTALAMY USTAWY I PRAWO W POLSCE. STANIK JEST TO PRODUKT HIGIENICZNY !! Proszę w trybie natychmiastowym usunąć komentarz, który godzi w dobre imie naszej firmy. Otrzymuje Pani produkt o wymiarach podanymi na aukcji. . DAJEMY PANI 24H NA USUNIĘCIE TEGO KŁAMLIWEGO KOMENTARZA w przeciwnym razem wyciągniemy kroki prawne, oraz nasz prawnik wystosunkuje do Pani WEZWANIE DO ZAPŁATY za każdy dzień utraconych dochodów spowodowanych niesłuszynym komentartzem i utraty statusu super sprzedawacy!!!"

Poradźcie co mam zrobić!?

Sparklin

 

 

 

oznacz moderatorów
64 ODPOWIEDZI 64

Awo7959
#12 Orędownik#

@exoryna podobnie jak buty, jeśli opakowanie nie jest zniszczone.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

OK, nadal nie ma odpowiedzi.

Ale domyślam się, że chcesz powiedzieć, że można zwracać.

Jaka jest więc różnica pomiędzy spodniami a stanikiem? Spodnie mogę przymierzyć na goły tyłek, buty na gołą stopę, koszulkę na gołe ciało. Czy ktokolwiek to sprawdzi? Nie i dlatego też uważam, że bielizna  nie podpada pod 'artykuły higieniczne i do ochrony zdrowia'.

A co do butów i opakowania to nie ma takiego warunku, żeby pudełko nie było zniszczone.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sparklin Nie daj się zastraszyć. Masz prawo do subiektywnej oceny transakcji, zgodnie z regulaminem Allegro. Nie napisałaś nieprawdy, nie pomówiłaś sprzedawcy - wyraziłaś swoją opinię. Opisałaś zakup zgodnie z rzeczywistym jego przebiegiem. Były tu już opisywane wielokrotnie przypadki takiego zastraszania, niektórzy sprzedawcy przysyłają nawet w podobnych sytuacjach pisma z lipnych, nieistniejących kancelarii prawnych.

To, że sprzedający coś traci na Allegro w związku z taką oceną, to jego problem.

Zastraszanie i nękanie możesz zgłosić do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

"w przeciwnym razem wyciągniemy kroki prawne"

"nasz prawnik wystosunkuje do Pani WEZWANIE DO ZAPŁATY"

skisłem.jpg

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

"wystosunkuje" 🙂 nawet słownik to podkreśla 🙂 Pięknie brzmi 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Sparklin Tylko na wszelki wypadek zapisz sobie tego posta https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/zastaszanie-przez-sprzedajacych-po-negaty... żebyś wiedziała do kogo się zwrócić w sprawie pokrycia ew. roszczeń na wypadek, gdyby sprzedający jednak nie ściemniał😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Sparklin Serio masz z tym problem? Chcesz kupować używaną bieliznę. To znaczy użyć ją i oddać do sklepu. Chciałabyś taką później dostać? OK nie chcesz. Więc czemu chcesz zaszkodzić Sprzedawcy skoro wywiązł się z obowiązku przyjęcia zwrotu?

Niedawno była kobieta która chciała oddać używane rękawiczki jednorazowe, teraz stanik. Czekam na taką która będzie chciała oddać przymierzane tampony.

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ A jaki Ty masz z tym problem? Skąd wiesz, czy klientka nie otrzymała stanika 10 razy mierzonego w sklepie sprzedawcy, który później został zapakowany i zapieczętowany naklejką tylko dlatego, bo cwaniak nie lubi zwrotów?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Kupująca ma problem. bo wg prawa transakcja została anulowana, nie zaistniała, dostała zwrot pieniędzy. Wystawia niestosowny komentarz. Będzie miała większy jak się sprzedawca wkurzy na prawdę i pójdzie po swoje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wystawiła subiektywny komentarz, który nie narusza żadnych zasad. Po odstąpieniu od umowy można wystawić komentarz, po anulowaniu nie można, nie ma takiej technicznej możliwości.  A to, że dla komuś ten komentarz wydaje się "niestosowny", to jego problem.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@__RPM_  a znając sprawność systemu sądowniczego, wnuki obu stron przekażą temat swoim wnukom a wszyscy prawnicy stron wybudują sobie po posiadłości z basenami, kortami, stadninami etc, itp, i co kto tam se chce.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Awo7959  Co byś się nie zdziwił jak niektóre instytucje sprawnie egzekwują. Wszak to ich źródło utrzymania.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@__RPM_  Tylko przy nierównowadze wagi portfela, układów, stosunków, pozycji itd.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Skąd wiesz, czy klientka nie otrzymała stanika 10 razy mierzonego w sklepie sprzedawcy, który później został zapakowany i zapieczętowany naklejką tylko dlatego, bo cwaniak nie lubi zwrotów?" - a skąd wiesz, że taki otrzymała? Czy mogłabyś w końcu przestać oczerniać na tym forum każdego sprzedającego tylko z powodu faktu, że jest sprzedającym?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Hardmasa
#8 Zapaleniec#

A dlaczego sprzedający otrzymał ocenę negatywną skoro przyjął zwrot bez żadnego problemu?

Zawisc, zemsta tym się kierowałaś wystawiając taką ocenę 

Sprzedający  ma prawo podać taka osobę do sądu aby pokryła wszystkie koszty tej nie słusznej oceny.

Ostatnio otrzymaliśmy ocenę negatywną bo klient zamiast w piątek otrzymał towar w poniedziałek 

Wysyłka była wysłana w zadeklarowanym czasie i przewoźnik dał ciała ale odbiło się na nas 

Oczywiście przy okazji zaznaczył wszędzie po 1 gwiazdce 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dlatego dostał negatywną ocenę, że nie pozwolił przymierzyć stanika, który być może był już mierzony 10 razy. Nie pozwolił, bo nie lubi zwrotów.

 

A wasz klient miał rację.  Zgodnie z prawem za opóźnienia przewoźnika względem kupującego odpowiada sprzedawca.

oznacz moderatorów

Hardmasa
#8 Zapaleniec#

Ale czemu zaznaczył wszędzie po 1 gwiazdce?

 Czy to jest subiektywny komentarz?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, jest jak najbardziej subiektywny. Jeżeli ocena narusza zasady Allegro, możesz poprosić o jej usunięcie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272&subjectId=0047464a-5...

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Czytam wasze wypowiedzi i nasuwa mi się pytanie, czy w opisie, na stronie aukcji była widoczna informacja typu. Bielizna osobista to wyrób higieniczny i zgodnie z prawem po rozpakowaniu opakowania nie podlega zwrotowi.

Jeśli była, to klient mógł się z tym komunikatem zapoznać wcześniej i podjąć świadomie decyzję o zakupie.

Jeśli nie było to ,może czuć się oszukany.

Dodatkowo w sprawie komentarza  kupujący może założyć dyskusję i poprosić pracownika allegro o pomoc w rozwiązaniu problemu.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@BURZYNSKID  Fakt, tego też nie wiemy. Czasem tych niewiadomych jest aż za dużo, a to wynika też z poziomu emocji w postach.

oznacz moderatorów